• 25 HAZİRAN Cumartesi 07:12
  • HV

YAŞAM -

news
YAŞAM

Dijital uyaranlar beynimize atılmış küçük bombalar!

Dijital çağda bilginin kaybolmaz ve her an ulaşılabilir hale evrimleşmesi hatırlama ve unutma işlevlerinin değer kaybetmesine neden oldu. Beyin tembelliği güç kazandı. Unutmanın önüne geçmek adına her teknolojik cihaza “planlayıcı” veya “düzenleyici” eklendiğini görüyoruz. Çoğu ötüyor ve bir işimizin olduğunu haber veriyor. Hatta uyanacağımız zamanın bilgisini dijital sesiyle (alarm) bize bildiriyor.

news
YAŞAM

Yusuf Gülaçtı Celergen markasıyla ilgili detayları anlattı!

Celergen markasının Türkiye distribütörü eczacı Yusuf Gülaçtı, markaya dair merak edilenleri anlattı.

news
YAŞAM

Ferdi Midilli ile yıpranmış saçlara son!

Ünlü isimlerin kuaförü Ferdi Midilli, kendi markasını müşterilerine sundu.

news
YAŞAM

Bayram'da altın beslenme önerileri!

Ramazan süresince değişen öğün saatlerinin yerini, bayramın ilk günü itibariyle tekrar eski beslenme düzeni almaya başlar.

news
YAŞAM

Perra Lojistik'ten ihracatın büyümesine destek

Uçtan uca çözüm sunan lojistik şirketine dönüşen Perra Lojistik, önümüzdeki süreçte yurtdışına hamleleriyle globalleşme yolunda daha da ilerlemeyi hedefliyor.  Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Özdem, ”Ülkemizdeki e-ihracatın büyüme sürecine destek olacağımıza inanıyoruz” diyor.

news
YAŞAM

Türk Bilim insanları saç ekiminde yeni yöntem geliştirdiler: Arşimed Saç Ekimi Tekniği

Saç ektirenlerin en çok şikayet ettiği konuların başında gelen alın çizgisinin kaybolması ve oluşan yapay görünüm gibi sorunlara karşı geliştirilen yeni teknik yüz güldürüyor. Doğanın Arşimetleri Örümceklerden ilham alınarak geliştirilen ve özel bir dizilim tekniği kullanılan yöntem, saç ekim işlemi sonrası doğal bir görünüm sağlıyor.

news
YAŞAM

Oscar ödül törenine damga vuran hastalık: Alopesi areata nedir, tedavisi var mı?

Oyuncu Will Smith’in 94. Oscar Ödül Töreni’nde eşi Jada Pinkett Smith’in alopesi areata (saçkıran) hastalığı ile alay eden komedyen Chris Rock’a attığı tokat, hâlâ konuşulmaya devam ediliyor. Pekiyi alopesi areata nasıl bir hastalık? Neden ortaya çıkıyor, tedavisi var mı? Uzmanlar anlattı.

news
YAŞAM

Kalp sağlığı için bu önerilere dikkat!

Sağlıksız beslenme, hareketsizlik, sigara… Son yıllarda yaşa bakmaksızın yaygınlaşan ve ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan kalp ve damar hastalıklarının yaşam tarzı ile doğrudan ilişkili olduğunu biliyor muydunuz?

news
YAŞAM

Özgür Aras, Kral Grubu'nda!

Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen televizyon, sanat camianda pek çok ünlüyle birlikte yürüttüğü projeler, yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekanlar ses getiren sosyal sorumluluk kampanyaları, aldığı sayısız ödülle adından sıkça söz ettiren iletişim danışmanı Özgür Aras bünyesinde Kral Fm, Kral Pop Radyo, Kral TV, Kral Pop TV, ve kralmuzik.com.tr ‘i barındıran Kral Grubu'nun Pazarlama ve İletişim Danışmanlığına getirildi.

news
YAŞAM

Oruç Tutarken Sağlıkla Kilo Verebilirsiniz

Ramazan ayı, sağlığı olumsuz yönde etkileyen beslenme alışkanlıklarından uzak durmak ve doğru alışkanlıklar kazanmak için bir fırsattır. Eğer bu süreç her gün kızarmış, fazla yağlı yiyecekler ve tatlılardan zengin bir beslenmeyle geçirilirse; kiloda artış, kan kolesterol ve şeker seviyelerinde bozulmalar görülebilir.

news
YAŞAM

Kalp Sağlığı İçin 12 Risk Faktörüne Dikkat!

Kalp hastalıkları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölüm nedenleri açısından ilk sırada yer almaya devam ediyor. Son verilere göre 2030 yılında dünya genelinde 23 milyon kişinin kalp kaynaklı hastalıklardan hayatını kaybedeceği tahmin ediliyor. Ancak ciddi kalp hastalıklarının önemli bir çoğunluğu risk faktörlerinin kontrol altına alınabilmesi sayesinde önlenebiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Deniz Şener, “10-17 Nisan Kalp Haftası” sebebiyle kalp sağlığını koruyucu önlemler hakkında bilgi verdi.

news
YAŞAM

Astım hakkında doğru sanılan 10 yanlış!

Hava yollarında daralmayla kendini gösteren ve ataklarla seyreden ‘astım’ dünyada ve ülkemizde oldukça sık görülen bir hastalık. Öyle ki ülkemizde yaklaşık 4 milyon kişi astım hastalığıyla mücadele ediyor. Kronik bir hastalık olan astımda ataklarla gelişen nefes darlığı, kuru öksürük, göğüste baskı hissi, hırıltılı veya hışıltılı solunum gibi sorunlar kontrol altına alınamazsa yaşam kalitesi ciddi boyutlarda düşebiliyor, dahası hastanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanabiliyor.

news
YAŞAM

Dikkat! Bahar yorgunluğu sandığınız aslında...

Kış mevsiminin yerini bahara bıraktığı bugünlerde doğadaki canlılığın aksine kendinizi yorgun ve halsiz hissediyor, dikkatinizi toplamakta zorlanıyorsanız bahar yorgunluğunun etkisinde olabilirsiniz.

news
YAŞAM

Kanser Hastalarına 10 Önemli Beslenme Önerisi

Kanser hastalarının nasıl besleneceği günümüzde en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Diyabet, hipertansiyon, kalp damar hastalıkları gibi pek çok kronik hastalıkta olduğu gibi, kanserde de beslenme büyük önem taşıyor. Kanser hastalığında kilo kaybının önlenmesi, enfeksiyona yatkınlığın azalması ve hastanede yatış süresinin kısalmasına da katkı sağlayan yeterli ve dengeli beslenme programları hastanın yaşam kalitesini artırırken, iyileşme sürecinin de daha konforlu olmasını sağlıyor.

news
YAŞAM

Oruç Tutulurken Dikkat Edilmesi Gekeren 10 Öneri

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte hem öğün saatleri hem de sofraya konulan gıdaların içerikleri değişiyor. Normal günlerde daha hafif beslenilmeye dikkat edilirken, Ramazan’da 15 saatlik açlığın sonunda tercihler daha ağır ve daha fazla yemekten yana kullanılıyor. Uzun süren açlığın sonunda oruç tutan bireylerde oluşan kan şekeri düşüklüğü ise fiziksel ve ruhsal olarak birçok değişikliğe yol açıyor.

news
YAŞAM

Kokunun keşfi

Türk parfüm sanatçıları Ceyhan Elmas ve Erhan Elmas kardeşler Fratelli Diamanti markasıyla Türkiye’yi dünyada temsil ediyor. 2003 yılında Viyana’da başladıkları koku araştırması serüveni sonrası Avrupa’da adını duyuran kardeşler; Katar, Kuveyt, Abu Dabi, Bahreyn, Umman, Yemen, Libya, Filistin, İsrail, Milano ve İstanbul’da 23 konsept mağazasında Türkiye’yi dünyaya tanıtıyor. Avrupa’nın farklı noktalarında 10 yıllık ‘koku’ serüvenine çıktığını söyleyen Ceyhan Elmas, Koku dünyasının mabedi denilebilecek Fransa’nın Grasse kenti, beni tutkumun zirve noktasına ulaştırdı. Şehrin sokaklarında elimde tüpler, damlalıklar, çiçekler, otlar, parfüm hammaddeleri ve kulağımda uzman tavsiyeleriyle yolculuğumun karar alma anlarından birinde olduğumun farkı

news
YAŞAM

Prostat büyümesinin 9 önemli belirtisi

Erkeklerde genellikle 50’li yaşlardan sonra ortaya çıkan prostat sorunu, müdahale edilmediğinde yaşam konforunu bozarak, zamanla başka sağlık problemlerine neden olabiliyor. Pek çok hastada sık idrara çıkma belirtisiyle başlayan prostat büyümesi tedavide geç kalındığında kansere de dönüşebiliyor. Prostat sağlığını korumak için bilinçli olmak büyük önem taşırken, tanı ve tedavide modern yöntemler hasta konforunu artırıyor. Memorial Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Bülent Altunoluk, prostat büyümesi ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

news
YAŞAM

Depresyonunuzun sebebi D vitamini eksikliği olabilir.

D vitamini eksikliği, kas ve iskelet sistemi ağrıları, kalp rahatsızlıkları, uyku bozuklukları ve depresyon gibi birçok bedensel ve ruhsal rahatsızlık ile ilişkili olduğu düşünülen bir sorun.

news
YAŞAM

Çürük dişler fazla kilo almanıza yol açabilir!

Kilo almak günümüzün en önemli sorunlarından biri. Bazı hastalıklar, beslenme ve hareket etme alışkanlıklarımız gibi nedenler, kilo almamıza yol açıyor. Bu nedenlerin arasında çoğumuzun çok da farkında olmadığı ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlar da bulunuyor. Çürük dişten ağız içindeki iltihaplara kadar farklı durumlar, kilo almamıza yol açabiliyor.

news
YAŞAM

Minik dostlara ‘bir kap mutluluk’

Watchofroyal tüm Türkiye'de sahipsiz hayvanların korunmasına katkı sağlamak, yaşam koşullarının iyileştirilmesine destek olmak ve hayvan hakları ile ilgili farkındalık yaratmak için ‘Bir Kapta Mutluluk Projesi’ başlattı.

Loading