YAŞAM -

news
YAŞAM

Omuz çıkıkları yazın sık görülüyor!

Yaz aylarıyla birlikte seyahat sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Ancak özellikle de tatil heyecanı ve yaz aktivitelerine kendimizi kaptırıp bazı risklere kolayca davetiye çıkarabiliyoruz. Bunlardan biri de omuz çıkıkları!

news
YAŞAM

Diz Kireçlenmesi Sorunu Yaşıyorsanız…

Genç veya orta yaşlı bireylerde halk arasında diz kireçlenmesi olarak bilinen sorunu tedavi etmek için yapılan ve kemik düzeltici cerrahi yani osteotomi ameliyatları, dizdeki açısal deformiteleri düzelterek uzun süreli yaşam konforu sağlıyor. Yüksel tibial osteotomi ameliyatları, orta yaş grubu hastaların rahat hareket etmesine olanak tanıyor ve uzmanlar bu işlemin diz protezi ameliyatına giden süreci de geciktirdiğini ifade ediyor. Memorial Kayseri Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Bora Bostan, osteotomi ameliyatları ile ilgili bilgi verdi.

news
YAŞAM

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz iktidarı ve muhalefeti topa tuttu

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz X hesabından yaptığı paylaşım ile iktidara ve cumhurbaşkanına ağır eleştirilerde bulundu.

news
YAŞAM

Marmaris'i “Valide Sultan” mı Yönetiyor ?

Marmaris'te son dönemde yaşanan olaylar, belediye başkanı Acar Ünlü'nün yönetim tarzını yeniden tartışmaya açtı.

news
YAŞAM

Kurban Bayramı'nda sindirim sisteminizi yormayın

Kızartma, tatlı, hamur işinin yanında Kurban Bayramı’nda sindirimi zor olan et tüketimi de artıyor. Yeni kesilmiş hayvanların etlerindeki sertlik hem pişirme sırasında hem de sindirimde zorluk yaratacağını söyleyen Liv Hospital Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Binnur Şimşek “Özellikle mide ve bağırsak hastalığı olan kişiler kurban etlerini hemen tüketmemeli, buzdolabında birkaç gün beklettikten sonra, tercihen haşlama yöntemi ile pişirerek tüketmelidir. Yağlı etlerin doymuş yağ ve kolesterol içeriği daha yüksek olduğundan kalp-damar hastalığı, diyabet, hipertansiyonu olan kişiler de Kurban Bayramı’nda, yağsız ya da az yağlı etleri tercih etmelidir. Kısıtlı miktarlarda et tüketmeli, aşırıya kaçmamalıdır” diyor. Prof. Dr. Binnur Şimşek bayramı rahat geçirmenin püf noktalarını anlattı.

news
YAŞAM

Skolyoz varsa tedavisi de var

Her yüz çocuktan üçünde görülen ve omurganın sağa ya da sola doğru eğriliği olarak tanımlanan skolyoz, ülkemizde son yıllarda tıp dünyasındaki yeni gelişmeler ve hekimlerin tecrübeleriyle hayatı karartmaktan çıkıyor! Sıklığı ve tüm yaşamı etkilemesi nedeniyle toplumun dikkatini bu hastalığa çekmek üzere Haziran Ayı, Skolyoz Farkındalık Ayı olarak kutlanıyor. Bu amaçla her yıl Skolyoz Farkındalık Ayı’na özel etkinlikler düzenleyen Acıbadem Sağlık Grubu, 11. etkinliğinde skolyoz savaşçıları ve ailelerini konuk etti. 

news
YAŞAM

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

250 bin doları inkar etti, "Ben damadıma 250 bin doları vermedim"

news
YAŞAM

Karaca, Red Carpet Collection ile Cannes'da

Türkiye’den sonra global pazarda büyüme yolculuğuna devam eden Karaca, dünyanın önde gelen sinema ödüllerinden The Golden Globe (Altın Küre) ile Cannes Film Festivali’nde sinema dünyasının yıldızlarına Türk kahvesi ikram etmenin gururunu yaşadı.

news
YAŞAM

Merakla beklenen açıkhavada sinema keyfi Swissôtel The Bosphours'ta başlıyor

Mısırlar patlıyor, açık havadan İstanbul’a Popcorn kokusu yayılıyor!

news
YAŞAM

Magnezyum olmazsa olmaz

Magnezyum, kalp ritmini ve kan basıncını düzenleyen, kemiklerin güçlü kalmasını sağlayan ve vücut fonksiyonları için hayati öneme sahip bir mineraldir. Vücutta en çok bulunan dördüncü katyondur. Magnezyum ince bağırsaklardan emilir ve böbrekler tarafından atılır. Eczacı ve Homeopat Ezgi Nevçehan, magnezyumun vücudumuz için son derece önemli olduğunu belirterek, magnezyum eksikliğinin kas krampları, uyuşukluk, yorgunluk, sinirlilik ve düzensiz kalp atışları gibi belirtilere neden olabileceğini söyledi.

news
YAŞAM

Âzer Aras Uluğ kimdir, kaç yaşında, nereli? Âzer Aras Uluğ hakkında…

Ünlü Jinekolog Âzer Aras Uluğ kimdir sorusu sık sık sosyal medyada gündeme geliyor. Biz de sizler için Âzer Aras Uluğ 'un hayatını ve kariyerini derledik. İşte Âzer Aras Uluğ hakkında bilgiler…

news
YAŞAM

Africa Eurasia Summit Zirvesi’ne geri sayım başladı

Dünya genelinde faaliyet gösteren orta ve büyük ölçekli şirketlerin İstanbul’da bir araya geleceği Africa Eurasia Summit Zirvesi 2-3 Haziran’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika tarafından kurulan bir birlik olan BRİCS tarafından organize edilen etkinliğe yaklaşık 3 bin kişinin katılması bekleniyor.

news
YAŞAM

Eşe Anneler Günü Hediyesi Önerileri (Unutulmaz Hediye Fikirleri)

Heyecanla beklenen Anneler Günü yaklaşırken, sevgili eşinize sunacağınız özel bir armağan arayışı içinde misiniz? Karaca'nın zarif ev tekstil ürünleri, her kullanımda sizi hatırlatacaktır. Böylece göz alıcı ve dikkat çekici bir eşe Anneler Günü hediyesi ile hem işlevsellik hem de estetiği bir arada sunabilirsiniz.

Loading