• 25 HAZİRAN Cumartesi 07:18
  • HV

KADIN -

news
KADIN

Şebnem Demir'den bir taşla iki kuş

Şebnem Demir, Amerika turuyla kendini ödüllendirdi.

news
KADIN

Tırnaklarda yaz modasını keşfedin!

Havaların ısınmasıyla birlikte renkli yaz trendleri ile hayatımızı renklendirmeye başladık. Bahar çiçekleri açmaya başlamışken bakımlı ve güzel görünen eller için harika yeni desenler ve modeller tercih ediliyor. Tırnak süsleme sanatı olarak bilinen nail art, neredeyse her kadının güzellik rutinleri arasına girdi. Rengarenk ve güzel görünen eller için desenli protez tırnaklar oldukça popüler oldu. İşte 2022 yaz tırnak modası hakkında merak edilenler...

news
KADIN

Şebnem Demir'den Avrupa çıkarması

Cemiyet hayatının ünlü siması iş insanı Medikal Direktör Şebnem DEMİR, şimdi de Avrupa’ya açılıyor.

news
KADIN

Çikolata Kisti Gebeliğe Engel Mi?

Halk arasında çikolata kisti olarak bilinen ve her 10 kadından birini etkileyen Endometriozis, rahim içinde yer alan dokunun rahim dışına yerleşmesiyle oluşuyor. Mevcut dokuların büyüyerek kist haline geldiği bu durum ise kimi zaman hamile kalamama problemi ile kendini gösteriyor.

news
KADIN

Ajda Pekkan'ın elbisesi çok beğenildi!

Bebek Yokuşu'ndaki görkemli moda evi trend olan Burju by Burcu Sedef, Ajda Pekkan‘ın yeni modacısı oldu ve son kostümleri ile olay yarattı…

news
KADIN

Hamilelikte en sık yaşanan 6 sorun!

Sırt ağrısı, bulantı ve kusma, mide ekşimesi, hazımsızlık, gaz sancıları, sık idrara çıkma... Hamilelik anne adaylarında büyük bir heyecan yaratsa da bazı problemleri de beraberinde getiriyor.

news
KADIN

Göbek yağlarını eritmek için 5 öneri

Vücuttaki bölgesel yağlanmayla ortaya çıkan aşırı kilo, birçok sağlık sorununa neden olabiliyor. Özellikle göbek bölgesinde başlayan yağlanmanın oluşmaması için dengeli beslenme ile düzenli egzersizin hayatın vazgeçilmezi olması gerekiyor. Göbek eritmek için ise beslenme alışkanlıklarında değişiklik yapılması, düzenli olarak minimum 7 saat uyunması ve stresten uzak durulması önem kazanıyor. Memorial Kayseri Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Betül Merd, göbek eritme yöntemleri hakkında bilgi verdi.

news
KADIN

Pınar Altuğ amuda kalktığı pozunu paylaştı

47 yaşındaki Pınar Altuğ düzgün fiziği ile sosyal medyayı adeta yaktı geçti. Pınar Altuğ amuda kalkıp paylaştı. Çocuklar Duymasın'ın yıldızı taytlı tulumuyla verdiği pozla beğeni topladı.

news
KADIN

Her 10 kadından birinin hastalığı!

Ülkemizde yaklaşık 2 milyon kadında görülen endometriozis hastalığı günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Toplumsal farkındalık yetersiz olduğundan kadınsal hastalıklarda hekime başvurmak yerine çoğunlukla internetten ya da arkadaşlardan bilgi edinilmesine, son iki yıldır devam eden Covid-19 pandemisi sürecinde hastaneye gitme endişesi de eklenince hastalık daha da ileri seviyeye ulaşabiliyor.

news
KADIN

Taçlı güzeller tarihi Şerefiye Sarnıcı’nda Ricchezza Bridal defilesinde izleyenleri büyüledi

Gelinlik ve abiye giyim sektörünün öncü firmalarından Ricchezza Bridal’ın Nymphs Koleksiyonu, tarihi Şerefiye Sarnıcı’nın büyülü atmosferinde görkemli bir defileyle sergilendi. 24 taçlı güzelin podyuma çıktığı defile göz kamaştırdı.

news
KADIN

Gebelikte Beslenme Tarzınız Bebeğinizin Sağlığını Şekillendiriyor

Gebelikte beslenme hem bebeğin büyüyüp gelişmesi hem de annenin gereksinimlerinin karşılanması nedeniyle dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Bebeğin tek besin kaynağı annenin dengeli ve düzenli beslenmesi, bebeğin sağlıkla dünyaya gelmesi için büyük önem taşıyor.

news
KADIN

Bu testler kadınlar için hayati önem taşıyor

Düzenli sağlık kontrolleri sayesinde erken teşhis edilebilen birçok hastalık, daha ciddi sorunlara yol açmadan tedavi edilebiliyor. Genel sağlık kontrollerinin yanı sıra kadınların periyodik test ve kontrollerini yatırması hayati önem taşıyabiliyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Mesut Polat, kadınların yaptırması gereken test ve kontroller hakkında bilgi verdi.

news
KADIN

Erken menopoz anneliğe engel değil

40 yaşın altında olup menopozla erken tanışmış veya anne olamayan kadınların yumurtalarına PRP enjekte edilerek gebelik şansı yükseltiliyor. Bu tedavi yöntemi sayesinde umut verici sonuçlar elde edildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Gökalp Öner, “Kişinin kendi kanından elde edilen PRP uygulaması, başarısız tüp bebek denemeleri olan kadınların çoğunda etkili oldu. Kadının kanından alınıp özel bir kitten geçirilerek elde edilen plazmanın anestezi altında yumurtalara iğne ile enjekte edilip menopozda uykuya geçen yumurtaların uyandırılması işlemi ile başarılı sonuçlar almaktayız’’ dedi.

news
KADIN

Adet öncesi Gerginlik Sendromu'na karşı 10 etkili öneri

Halsizlikten bel ağrısına, gerginlikten kilo alımına, göğüslerde şişkinlikten baş ağrısına, depresif ruh halinden dikkati toplamakta güçlük çekmeye… Toplumda ‘adet öncesi gerginlik sendromu’ olarak bilinen ‘premenstruel sendrom’ pek çok kadının ortak sorunu. Üreme çağındaki her 4 kadından 3’ünde görülüyor ve nadiren de olsa yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek boyutlara oluşabiliyor. Kadınlarda pek çok fiziksel ve duygusal yakınmalara yol açan adet öncesi gerginlik sendromu aslında alınacak olan bazı önlemlerle konforlu bir şekilde atlatılabiliyor.

news
KADIN

Hamilelikte sağlıklı beslenme tüyoları

Gebelik döneminde beslenme, kilo kontrolü, dikkat edilmesi gerekenler ve hormonal değişiklikler gibi önemli konular hakkında bilgi veren Acıbadem Ankara Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş; gebeliğin ilk ayından itibaren annenin­ beslenme alışkanlıklarının bebeğin de hayat boyu sürdüreceği bir yeme düzeninin temelini oluşturacağını söyledi. “Anne, hem kendinin hem de bebeğinin sağlığı için sağlıklı ve düzenli beslenmeli” diyen Güneş, bu süreçte annelerin beslenmeye özen göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

news
KADIN

Ebeveynler dikkat! Ekran kullanımına karşı sınırlarınızı belirleyin

Gelişen teknoloji ile birlikte çocuklarımızı kuşatan ekran kullanımı, her geçen gün hızla artıyor. Teknoloji çağında çocuklarda dijital bağımlılığın artması ebeveynleri endişeye sürüklüyor. Çocukların ekran kullanımına yönelik, ebeveynlere tavsiyelerde bulunan Eğitim Danışmanı ve Öğrenci Koçu Murat Karcıoğlu, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

news
KADIN

Danilo Giorgianni, Yıkılanzii.com için Türkiye'ye geldi! Burcu Kıratlı ile poz verdi!

Dünyaca ünlü influencer Danilo Giorgianni, Türkiye'de kurulan İtalyan markalarının satılacağı e-ticaret platformu yıkılanzii.com için Türkiye'ye gelerek ünlü oyuncu Burcu Kıratlı ile objektiflerin karşısına geçti.

news
KADIN

Hamilelik ve ergenlikte deri çatlaklarına dikkat!

Deri çatlakları özellikle kadınlarda estetik kaygılara yol açıyor. Çoğunlukla hamilelik ve ergenlik dönemlerinde ortaya çıkan, kilo alıp vermenin de tetikleyici olduğu deri çatlakları kadın ve erkeklerde farklı bölgelerde görülebiliyor. Cilt çatlaklarının rengi ve derinliği ise fraksiyonel lazer, radyofrekans, dermaterapi gibi tedavi yöntemleri ile azaltılabiliyor. Memorial Ankara Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Nilgün Solak, deri çatlağı ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

news
KADIN

Rahim ağzı kanseri hakkında doğru sanılan 10 yanlış!

Rahim ağzı kanseri dünyada en sık görülen kanserler arasında 4. sırada yer alırken, 45 yaş altındaki kadınlarda ise 2. sıraya yükseliyor. Dünyada her yıl 604 bin kadın rahim ağzı kanserine yakalanıyor ve bu hastaların yaklaşık yarısı hayatını kaybediyor. Oysa dünyada en sık görülen kanserlerden biri olan rahim ağzı kanseri aslında düzenli yapılan taramalarla önlenebiliyor!

news
KADIN

Hamilelikte Omicron'a karşı 10 etkili öneri!

Yaklaşık iki yıldır tüm hızıyla devam eden Covid-19’un yeni varyantı Omicron çok hızlı bulaştığı için, anne adaylarında da görülme sıklığı artıyor.

Loading