KADIN -

news
KADIN

Yaza formda girmek için 10 öneri

Kış aylarında gerek mevsim koşulları nedeniyle aktivitelerin ve su tüketiminin azalması gerekse gecelerin uzun olması nedeniyle gece yemelerinin artması fazla kiloları da pek çoğumuz için kaçınılmaz kıldı.

news
KADIN

Endometriozis anneliğe engel olabiliyor!

Şiddetli adet ağrısı, kronik pelvik ağrısı veya cinsel ilişki sırasında ağrı… Yaşam kalitesini oldukça düşürebilen bu sorunlar, her 10 kadından birinde rastlanan ‘endometriozis’ hastalığına işaret edebiliyor.

news
KADIN

İkiz gebeliklerde en çok demir eksikliği görülüyor

Anne-baba olma heyecanını ikiye katlayan ikiz gebelikler; ya çift yumurta ikizi, ya da tek yumurta ikizi olarak gerçekleşir. İkiz bebek bekleyen annelerin metabolizmasına iki kat daha fazla iş düştüğünü belirten Medicana Sağlık Grubu Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Funda Öztürk, “İkiz gebeliklerde en çok demir eksikliği görülüyor. Demir takviyesi alınmasının yanı sıra demir emilimini engelleyen çay ve kahveden kaçınılması gerekiyor. İkiz bebek bekleyen anne adayları; kalsiyum, protein ve suya da diğer gebelerden çok daha fazla ihtiyaç duyuyor” dedi.

news
KADIN

Meme onarımı hakkında en sık sorulan 7 soru

Genetik ve çevresel faktörlere yanlış yaşam alışkanlıkları da eklendiğinde günümüzde görülme sıklığı giderek artan meme kanseri artık genç yaşlarda da kapıyı çalıyor. Ancak tanı ve tedavisine yönelik bilimsel çalışmaların en yoğun şekilde devam ettiği bu kanserde; gerek tıpta gerekse teknolojideki baş döndürücü gelişmeler sayesinde tümör hücreleri gibi estetik kaygıya yol açan sorunlardan da eser kalmıyor!

news
KADIN

Hamilelik döneminde renkli beslenmek önemli

Hamilelik döneminde sağlıklı beslenmek için çeşitliliğe önem verilmesi gerektiğini belirten Medical Park Tokat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Neşet Gümüşburun, “Renkli meyve ve sebzelerle dolu bir tabak, vitamin ve lif ihtiyacınızı karşılayacaktır. Protein kaynakları da bebek gelişimi için çok önemlidir. Sizin ve bebeğinizin sağlığı için işlenmiş gıdalardan, sigaradan ve alkolden kesinlikle kaçının” dedi.

news
KADIN

Gebelik diyabeti hakkında bilinmesi gereken 7 nokta

Minik yavrusunu kucağına almak için gün sayan anne adayları hamilelikte ortaya çıkabilen gebelik diyabeti karşısında paniğe kapılabiliyor.

news
KADIN

Günlük Makyaj Rutininizi BB Krem, Dudak Nemlendirici ve Maskara ile Canlandırın

Günlük makyaj rutini, güzelliğinizi vurgulamanın ve özgüveninizi artırmanın harika bir yolu. Canlı ve doğal bir görünüm elde etmek için üç temel ürün kullanabilirsiniz.

news
KADIN

Ramazan'a doğal detoksla girin, zorlanmayın

Ramazan'a çok az bir süre kala, hazırlıklar sürüyor. Ramazan için hazırlık denince mutfak hazırlığı akla geliyor. Peki, vücudumuzu nasıl hazırlıyoruz? Uzmanlar, bu yılın altın günleri olarak bilinen 26-27 ve 29 Şubat'ta hacamat yaptırarak Ramazan'a daha hazırlıklı başlanabileceğini açıkladı.

news
KADIN

Bebeklerde beyin gelişimini arttırmanın 10 yolu

Yaşamın ilk iki yılında beyin gelişiminin yüzde 90’ı tamamlanır. Bu dönemde bebeğiniz için uyguladığımız her türlü bedensel ve ruhsal destek beyin gelişimini artırır. Erişkin dönemde ruhsal ve bedensel sağlıklı bir birey olarak yetişme yolunda ilk adım atılmış olur. Liv Hospital Çocuk Sağlığı, Hastalıkları ve Gelişimsel Pediatri Uzmanı Dr. Reyhan Tamer anlattı.

news
KADIN

Gebelerde diş problemine dikkat

Kadın ağız ve diş sağlığı; gebelik, hamilelik ve hormonal değişimlerin kadının sağlığını etkilemesi ile büyük önem kazanıyor. Hormonal değişimler, menstrüel dönem ve menopoz gibi faktörler doğrudan diş ve diş etlerini de etkiliyor. Kadınların kemik yapısı ve kalsiyum oranının erkeklere göre farklı olması ise, diş ve diş eti hastalıklarına daha yatkın olmalarına sebep oluyor. Bu nedenle kadın ve ağız diş sağlığı toplumda büyük önem taşıyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi Üyesi ve Divas in Dentistry Türkiye Temsilcisi olan Sn. Dt. Güzin KIRSAÇLIOĞLU, kadın ağız ve diş sağlığının hormonal değişimler ve gebelik gibi faktörlerle doğrudan ilişkili olarak, doğacak bebeğin sağlığını direkt etkileyebildiğine vurgu yapıyor…

news
KADIN

Güzellik ve makyaj platformu ruj.net açıldı

Kadınların güzellik ve makyaj konularındaki bilgilerini artırmak, yeni ürünleri keşfetmek ve deneyimlerini paylaşmak için bir araya gelebilecekleri bir platform düşünün.

news
KADIN

Didem Gökçe “Alejandro” Dubai ve Londra'da

Roma sanat okulunda aldığı eğitimin ardından ülkemizdeki tasarım gücünü dünyaya duyurmak için yeni bir marka kuran genç tasarımcı Didem Gökçe, “Alejandro” adını verdiği markası ile dünyaya açılıyor. B

news
KADIN

Hamilelerde varis tehlikesi

Sıklıkla kadınlar tarafından dile getirilen varis, çoğu zaman estetik kaygılarla konuşulsa da farklı evrelerde ağrı ile de kendini gösteriyor. Hamilelik süresince ortaya çıkan veya mevcut varis probleminin hamilelikte artan şikayetleri ise alınacak bireysel önemlerle hafifletilebiliyor.

news
KADIN

Bebek bağışıklığını güçlendiren 5 adım

Çocukların ya da yetişkinlerin bağışıklık sisteminin güçlenmesi sürecinde beslenmenin ve çeşitli egzersizlerin önemi çok büyük. Ancak iş, bebeklerin bağışıklık sistemine gelince kafalar karışabiliyor. Ebeveynlerin merak ettiği bebek bağışıklığının güçlenmesinde ise anne sütü büyük önem taşıyor. Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Hatice Bulut, bebeklerde bağışıklığın güçlendirilmesi hakkında bilgi verdi.

news
KADIN

8 Kişilik İkili Geniş Hacmiyle Bol Porsiyonlu Sulu Yemek Yapan Karaca Air Pro Cook Duo AirFryer!

Yenilikçi ürün teknolojileriyle mutfaklarda geçirilen zamanı keyifli hale dönüştüren Karaca, Air Pro Cook Duo ile üst düzey bir airfryer deneyimi sunuyor. 8 litre yemek kapasitesi ve iki haznede farklı yemekleri pişirebilme özelliğiyle fark yaratan Air Pro CookDuo, tek dokunuşla sağlıklı ve leziz yemekleri kokuları karıştırmadan servise hazırlıyor.

news
KADIN

Zeynep Mansur yeni yıla 35 kiloluk kıyafetle girdi...

Sevilen sanatçı Zeynep Mansur, yeni yılı İstanbul Sahne de girdi. Zeynep, son çıkardığı 'Hadi Git ve eğlenceli şarkılarıyla gelen konuklara renkli dakikalar yaşattı.

news
KADIN

Özel eğitimli sokak köpeği tina ve arkadaşları ampute depremzede çocuklara destek oldu

Bilkent Şehir Hastanesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi'nde çocuklar, özel eğitimle yetiştirilen sokak köpeği Tina ile unutulmaz bir buluşmaya imza attı. Tina'nın yanı sıra Molly ve Jlo gibi terapi köpekleri, çocuklarla gerçekleştirdikleri motivasyon ziyaretinde, hastalara sadece fiziksel değil, aynı zamanda duygusal destek de sağladı. Proje koordinatörü Doç. Dr. Eda Küçüktülü, Türkiye'de yeni bir kavram olan terapi köpeklerinin kullanımının hastalarda olumlu etkiler yarattığını belirtti.

news
KADIN

Gözyaşlarına Boğulacak: Sıradanlığı Geride Bırakan Ağlayan Pasta Tarifi!

Gözyaşlarına Boğulacak: Sıradanlığı Geride Bırakan Ağlayan Pasta Tarifi!

news
KADIN

Annelik Sırlarıyla Özel Nostaljik Bir Lezzet: Sımsıcak Anne Kurabiyesi!

Annelik Sırlarıyla Özel Nostaljik Bir Lezzet: Sımsıcak Anne Kurabiyesi!

Loading