• 30 HAZİRAN Perşembe 02:04
  • HV

Frankfurt’ta Onur Ödülleri Nur Sürer ve Menderes Samancılar’a verilecek!

Bu yıl 26 Haziran-01 Temmuz 2022 tarihleri arasında Frankfurt’ta Hüseyin Sıtkı başkanlığında gerçekleşecek 22. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali'nin basın lansmanı geçen hafta Karaköy'de bir otelde yapıldı.

Frankfurt’ta Onur Ödülleri Nur Sürer ve Menderes Samancılar’a  verilecek!
KÜLTÜR SANAT
Yayın Tarihi : 04-06-2022 11:57

Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı Yaşam Boyu Onur Ödülleri Nur Sürer ve Menderes Samancılar’a  Vefa  Ödülü  vefat  eden sanatçılar   Renan Fosforoğlu ve Enis Fosforoğlu adına Seren Fosforoğlu ve Almula Merter’e   takdim edileceğini açıkladı.

40  civarında  filmin gösterileceği festivalde  açılış filmi olarak Sinan Biçici’nin yönettiği Cemal Hünal, Tuba Ünsal ve Gürgen Öz rol aldığı  ‘ Sadece Bir Gece ‘ filmi gösterilecek.

Festivalin açılış gecesini oyuncu Yosi Mizrahi sunacak. Açılış gecesinde ayrıca  Rafet El Roman sahne alacak.

Alman yönetmen Dirk Schafer Uzun Metraj Jüri Başkanı olurken  Selen Uçer, Muhammet Uzuner, Susanne Schmitt, Doris Hepp, Emre Oskay  ve Murat Selen jüri de olan isimler, Üniversitelerarası Kısa Film Jüri Başkanı yönetmen Ali İlhan, Cansel Elçin, Selin Kavak Klaus Peter Roth , Belgesel Jüri de İranlı yönetmen Zöhre Zamani jüri başkanı olacak Nilüfer  Açıkalın, Dr. Ebru Özyurt, Jonas Eglert ve Gülçin Wilhelm diğer üyeler,  festival haftasında Frankfurt’ta sanatçılar ve akademisyenlerin katılımıyla  panel ve workshoplar  gerçekleşecek.

22. Uluslararası  Frankfurt  Türk Filmleri Festivalinin Türkiye Koordinatörü  Serap Gedik, Caner Ural , Hatice Aşkın ve Mahiye Sabuncuoğlu  festivalin danışmanı olarak  görev yapıyorlar. Festivale  Film-San proje ortağı  olarak destek  veriyor.

01 Temmuz  Cuma  gecesi  2022 yılının En İyileri Frankfurt’ta  sahiplerini bulacak.