• 25 HAZİRAN Cumartesi 01:50
  • HV

Cenk Tosun'dan itiraf!

Beşiktaş'tan, geçen sezon devre arasında Everton'a transfer olan Cenk Tosun birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cenk, Beşiktaş'ın golcüsü Burak Yılmaz ile ilgili de bir itirafta bulundu.

Cenk Tosun'dan itiraf!
DİĞER
Yayın Tarihi : 18-03-2019 15:03
Geçen sezon devre arasında Beşiktaş'tan Everton'a transfer olan milli futbolcu Cenk Tosun, TRT Spor'a özel röportaj verdi. Beşiktaş'ın bu sezonki performansını değerlendiren Cenk Tosun, Shinji Kagawa ve Burak Yılmaz transferleri hakkında konuştu.

Beşiktaş'tan ayrıldın. Buraya geldin, ilk antrenmanına çıktın. İlk maçını oynadın. O anlarda neler yaşadın? Neler hissettin? Buraya gelmek sana ne hissettirdi? O günkü duygularını hatırlıyor musun?

Benim çocukluk hayalim profesyonel futbolcu olmaktı. Beşiktaş'ta oynamayı küçüklüğümde hayal bile edemezdim. Profesyonel futbolcu olduktan sonra ikinci büyük hayalim Beşiktaş'ta oynamaktı. Onu da Allah'a şükür gerçekleştirdim. Ondan sonra her zaman yeni hedef koyuyorsun kendine. Hem benim hem babamın en büyük hedefi dünyanın en iyi liginde oynamamdı. Benim için Premier Lig gerçekten dünyanın en iyi ligi. Bu tartışılır herkesin kendi düşünce farkı vardır ama bence Premier Lig gerçekten dünyanın en iyi ligi. O yüzden buraya gelmek için çok çabaladım. Çok uğraş verdim. Burada olduğum için çok mutluyum.

Türkiye'yi düşündüğünde hiç özlem oluyor mu içinde?

Olmaz mı çünkü hepimiz Türk'üz. Kendi ülkemizi tabi ki özlüyoruz. Arkadaşlarımı ve İstanbul'u özlüyorum ama burayı da çok seviyorum. Burada severek futbol oynuyorum. Buraya temelli yaşamaya gelmedik. Biz buraya ülkemizi ve bayrağımızı temsil etmeye geldik. Zamanı geldiğinde Türkiye'ye döneceğiz.

Beşiktaş kazanıyor ama takım içinde sıkıntılar var, taraftarlarla özellikle son zamanlarda bir uyuşmazlık var. Neler düşünüyorsun?

Devre arasında Beşiktaş nokta transferler yaptı. Burak ağabey olsun Kagawa olsun. Keşke transferleri sezon başında yapsaydık daha başarılı olabilirdik diye düşünüyorum. Beşiktaş büyük bir camiadır. Taraftarları hiçbir zaman desteğini eksik etmemiştir. Son 3-2 yendiğimiz maçta o kadar pozisyona girdik ama Serkan ağabey kalesinde devleşti. Beşiktaş'ın daha rahat maçlarının olacağını umuyorum. Bu saatten sonra şampiyonluk zor gibi gözüküyor. Benim şampiyonluktaki favorim Medipol Başakşehir. Beşiktaş'ın ligi en üst noktalarda bitirmesini ümit ediyorum.