Aslı Enver'in gizli hastalığı

Aslı Enver'in herkesin bilmediği bir rahatsızlığı var...

Magazin - 17.01.2018 14:51
Aslı Enver'in gizli hastalığı
İstanbullu Gelin dizisinin Süreyya'sı, Kavak Yelleri'nin Mine'si olan Aslı Enver, bir çok projeyle adından sıkça söz ettirdi. Peki Aslı Enver'in çocukluğundan beri peşini bırakmayan bir hastalık olduğunu biliyor muydunuz? Aslı Enver, dinleme, okuma, yazma, işlem yapma ve matematik öğreniminde güçlük ile kendini belli eden bir öğrenme bozukluğu yaşayan disleksi hastası...

Zeka geriliğiyle karıştırılan hastalık Aslı Enver'in de yakasına yapışmış. Fakat Aslı Enver çok çalışarak, özellikle anneannesinin desteğiyle bu hastalıkla mücadele etmeyi başarmıştır. Senaryoların altını çizerek çalışan, diğer oyunculardan bir tık fazla işine konsantre olan Enver, anneannesinin rahatsızlandığı bir dönemde, kendisine emekli maaşı ile hoca tutarak, Türkçe'yi öğrenmesini sağladığı, okumasında anneannesinin büyük katkısı olduğunu sırf bu nedenle üniversite diplomasini anneannesine armağan ettiğini her fırsatta vurgular.

Aslı Enver'in mücadele etmeyi başardığı ve Türkiye'nin yıldızı olmasını engelleyemediği o hastalık aynı zamanda Albert Einstein, Tom Cruise, Leonardo da Vinci gibi ünlülerde de olan bir rahatsızlıktır.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Aslı Enver, Murat Boz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz