Reza Zarrab hakkında flaş karar!

Beykoz Kanlıca'da satın aldığı tarihi yalılarda kanuna aykırı tadilat yaptığı gerekçesiyle Rıza Zarrab hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Davada Rıza Zarrab hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Yaşam - 05.11.2018 11:14
Reza Zarrab hakkında flaş karar!
Reza Zarrab hakkında Beykoz Kanlıca'da satın aldığı tarihi yalılarda, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Reza Zarrab ve avukatı katılmadı.

Haberlerde Reza Zarrab'ın Amerika'da serbest bırakıldığı yönünde yazıların yer alması nedeniyle mahkeme hakimi, zaman ve emek kaybının önüne geçilmesi için sanık Reza Zarrab'ın halen tutuklu olup olmadığının Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve New York Başkonsolosluğu'na sorulmasına karar verdi.


Mahkeme hakimi Zarrab hakkında Türkiye'ye giriş yapma ihtimaline karşı ek savunmasının tespiti için hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Duruşma ertelendi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Rıza Zarrab

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!