İnce telli saçlar nasıl daha dolgun görünür?

İnce telli saçları daha hacimli göstermek için pek çok yöntem var. Bunlardan biri saçları öne doğru eğerek taramak, diğerleri ise haberimizde.

Kadın

İnce telli saçlar nasıl daha dolgun görünür? İnce telli saçlara sahip olan tüm kadınlar aynı dertten müzdarip. "Saçları nasıl daha dolgun ve hacimli gösteririm" sorusunu soran kadınlar sonunda aradıkları cevapları bulacaklar. İşte saçları hacimli göstermek için yapılması gerekenler

SAÇ KESİMİ

İlk adım olarak saç kesiminizi saç yapınıza göre seçmelisiniz. Orta boy ve katlı modeller, ince telli saçlar için ideal.

GÖLGELER

Açık ve koyu renkleri birlikte kullanarak yapacağınız gölgeler, saçınızı olduğundan daha hacimli gösterecektir.

BAŞINIZI ÖNE EĞEREK KURUTUN

Saç kurutma işlemini başınızı öne eğerek yaparsanız, saçlarınız daha dolgun ve hacimli görünecektir.

SAÇINIZI HEP AYNI YÖNE AYIRMAYIN

Saçınızı her zaman ayırdığınız yönün aksine doğru tarayın ve saç ayrımınızı bu şekilde yapın. Saçı hep aynı yerden ayırmak sönük görünmesine neden olur.

KURU ŞAMPUAN KULLANIN

Saçlarınız çok kısa sürede yağlanıyor ve sönüyorsa, acil durumlar için yanınızda kuru şampuan bulundurun. Kuru şampuan uyguladığınız saçlarınızı hafifçe tarayın. Böylece saniyeler içinde olduğundan çok daha hacimli saçlara kavuşacaksınız.

SAÇ KREMİ KULLANMAYIN

Saçlarınız çok dolaşıyor ve kırılıyorsa sadece saç uçlarınıza olmak üzere çok az miktarda krem uygulayın. Mecbur kalmadıkça saç kremi kullanmayın.

KREPE YAPIN

Saçlarınızı hacimli göstermek için en bilindik yöntem olan krepe her zaman işe yarar. Ancak saçlarınıza zarar vermeden hafifçe uygulama yapmalısınız.

Bunlarda ilginizi çekebilir: