Erkan Petekkaya'dan flaş açıklamalar!

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan Erkan Petekkaya, önemli açıklamalarda bulundu.

Magazin - 26.12.2018 23:11
Erkan Petekkaya'dan flaş açıklamalar!
Oyuncu Erkan Petekkaya, verdiği bir röportajda kullandığı "Acilen alkol ve sigaranın yasaklanması gerektiğini düşünüyorum" cümlelerine açıklık getirerek, "Ben kendimi hicvederek muzır bir cevap verdim. Türkiye'de yasaklansın değil, dünyada yasaklansın dedim. Bunu alıp dine götürdüler, siyasete alet ettiler, linç ettiler. Aileme, bana, beni izleyen seyirciye saygısızlık ettiler. Çok sinirlendim, üzüldüm. Alkolden gerçekten çektim. Kurtulmak için de bir sürü yollar denedim" dedi.

Oyuncu Erkan Petekkaya, verdiği bir röportajda alkol ve sigaranın acilen yasaklanması gerektiği görüşünü dile getirmiş ve bu açıklamaları bir anda sosyal medyada gündem olmuştu. Petekkaya, CNN TÜRK'te 40 programında Buket Aydın'a yaptığı açıklamada o sözleri söylediğini ancak yanlış anlaşıldığını söyledi. Oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu konuda beni çok üzdüler. Evet, öyle bir şey söyledim. Söyledim ama öyle yerlere çektiler ki yani insanlarımız gerçekten niye bu kadar kötü oldu, neden böyleler anlayamıyorum, çözemiyorum. O böyle içinde 'Issız bir adaya gidersen yanına ne alırsın?, 'Ay'a gitsen 3 kişiyle kimi götürürsün?' gibi muzır soruların olduğu bir röportajdı. Bir hafta sonunun arka köşesinde, formatı belli bir röportaj. Ve o sorular bana madde madde geldi. Gizli bir şey değil, bana göndermişlerdi ve telefon röportajıydı. Böyle oturup karşılıklı 'Türkiye'nin ne sorunları var?' deyip, ondan sonra da 'İçki yasaklansın' gibi bir şey demedim. Aptal mıyım, öyle bir şey söyler miyim? Bunu alıp dine götürdüler, siyasete alet ettiler, linç ettiler. İnanamadım, gerçekten inanamadım. Karım sabah beni uyandırdı 'TT (Trending Topic) olmuşsun' dedi. 'Neye TT olmuşum?' dedim. Hiç aklımdan geçmedi böyle bir şey olabileceği.

Soru aynen şöyle, 'Dünyadan bir şeyin kaldırılmasını isteseydiniz neyi isterdiniz?' Ben de alkol konusunda çekmiş bir insanım. Elli bin tane görüntüm var. Herkes biliyor zaten neyin ne olduğunu. Kendimi hicvederek muzır bir cevap verdim. 'Çikolata yasaklansın, şeker dünyadan kaldırılsın' der gibi bir şeydi o. Röportaja bakarsanız bunun böyle olduğunu görürsünüz. Bırakın sosyal medyayı, koca koca insanlar neler yaptılar. Benim o eski görüntülerimi sayfa sayfa yayınladılar. 13-14 sene önce yaşadıklarımı çarşaf çarşaf koydular. Aileme saygısızlık ettiler, bana saygısızlık ettiler, beni izleyen seyirciye saygısızlık ettiler. Çok sinirlendim, çok üzüldüm. Biz hiçbir şey söyleyemeyecek miyiz? Espri de mi yapamayacağız? Ve ben gerçekten bu lafı söyleyebilecek bir insanım. Ben bu işten gerçekten çektim. Bir sürü yollar denedim bu işten kurtulmak için."

"Alkolik asla değilim, hiçbir zaman olmadım"

Bu 500 bölüm diziyi kim çekti? Bu çalışma şartlarıyla bunları kim çekti? Nasıl bu kadar insan beni hala seviyor. Bir şey olsaydı beni karım, dostlarım terk ederdi. Ama çektim yani bundan. Bazı şeylerden kurtulmak için ona sığındığım oldu. Ama hiçbir zaman alkolik olmadım Ve tehlike hissettim. Baktım akşam olunca canım, kanım istemeye başladı. Hemen doktora gittim. Hatta uzaklaşayım diye aklıma gelmesin diye bazı yöntemler kullandım. Tıptan faydalandım. Adımı böyle çıkardılar. Ben alkolik falan değilim. Her insan gibi içen biriyim."

"Aylık kazancım 450 bin TL'den fazla"

2016'da Nurgül Yeşilçay'ın yargılandığı davada Erkan Petekkaya, aylık gelirinin 450 bin TL olduğunu beyan etmişti. Ancak ünlü oyuncu yeni bir açıklama yaparak, "Şu anda ondan daha fazla kazanıyorum" dedi.

Erkan Petekkaya, aylık kazancı hakkında açıklamalarda bulundu. Daha önceki 450 bin TL'lik beyanının doğru olduğunu söyleyen Petekkaya, "Allah'a çok şükür kazanıyorum, evet. Şu anda ondan daha fazla kazanıyorum. Ama kazandığımın yarısını dağıtan bir insanım. Elim çok açıktır. Yardım etmediğim insan yoktur. Şimdi söylemeyeyim ne olduğunu, kim olduğunu. Onlar söylenmez, ayıptır. Emin olun ki elim çok açıktır. O paraları bir yerlerde cukkalamıyorum. Bir şekilde tabii ki çocuğumun geleceği, ilerisi ve yaşlılığım yatırım yapıyorum. Para ne zaman lazım oluyor? Sağlık için, hayat kalitesini biraz daha yükseltmek için, yaşlılıkta lazım oluyor. Kazanıyorum, doğru ama kazandırtıyorum da. Yalnız ben kazanmıyorum ki herkes kazanıyor. O setlerde yüzlerce insan evine ekmek götürüyor. Çok büyük bir sorumluluğum var. Ben iyi oynamak, rolümü çok iyi yapmak zorundayım. Sadece ben değilim ki bir sette 150-200 kişi var. Onların ailelerini çarparsanız 500-600 kişi yapıyor. Ben kötü oynama şansına sahip değilim. Kötü oynuyor olabilirim, bilemem. Beni beğenmiyor olabilir bazıları ama ben elimden gelenin en iyisini her zaman yapıyorum" dedi.

Erkan Petekkaya'dan çarpıcı şöhret açıklaması

Oyuncu Erkan Petekkaya, ünlü olmanın ve çok paranın asla dengesini bozmadığını söyledi. Ancak bazı şeyleri herkesin gözünün önünde yaşamasının hata olduğunu, sinirlendiği zaman çok yanlış cevaplar verdiğini vurgulayan Petekkaya, "Bana kötülük yapılınca çok üzüldüm, çok üzülünce sinirlendim. Canım yandığında öfkemi kontrol edemedim. Bundan sonra geçmişimden ders alarak daha güzel, daha pozitif bir hayat yaşamaya çalışacağım. Kendimi de hatalarımı da herkesi affedeceğim. Çünkü ben de ailem de dostlarım da çok yoruldu" dedi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Erkan Petekkaya

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!