Ünlü ve güzel oldukları kadar komik de olan kadın oyuncular...

Türk Sineması'nda güzel oldukları kadar komik de olan kadın oyuncular, "Güzel kadından komedyen olmaz" algısını değiştirerek yeni bir çığır açtılar. İşte güzel oldukları kadar komik de olan kadın oyuncular...

Magazin - 13.09.2017 03:00
Ünlü ve güzel oldukları kadar komik de olan kadın oyuncular...
Gupse Özay
Gülse Birsel'in Yalan Dünyası'ndaki canlandırdığı karakterle hünerlerini sergileyen Gupse kendinin farkına varmış olacak ki aldı eline kağıdı, kalemi Deliha'yı yazdı. Ardından bir kez daha kalemi eline alarak Görümce'yi yazdı. Gupse Özay Görümce ile 2 milyon izleyici sınırına ulaştı. 33 yaşındaki Gupse Özay şimdilerde de Deliha 2'nin hazırlıklarını sürdürüyor.

Büşra Pekin
Yılmaz Erdoğan, En Son Babalar Duyar'da Büşra Pekin'in ne kadar komik olduğunu görmüş olmalı ki Bir Demet Tiyatrosu'nun kadrosuna kattı. Büşra Pekin Kutsal Damacana'daki Selen ile başladığı beyazperde yolculuğu sırasında her yıl biraz daha güzelleşti. Böylece 35 yaşındaki Büşra da gerek BKM'nin Çok Güzel Hareketleri'nde üzerine hikaye yazılan oyuncu olarak gerekse rol aldığı televizyon dizileri ve sinem filmleriyle geniş izleyici kitlesine sahip olduğunu gözler önüne seren güzel kadın komedyenler arasına girdi.

Ezgi Mola
34 yaşındaki Ezgi Mola Organize İşler ile Hokkabaz'daki kısa rolleriyle komedide gelecek vaat ettiği yönünde düşüncelere kapılanları yanıltmadı. Ezgi Mola , 2006'dan sonraki 7 yıl içinde birçok filmde başrol olsa da hiçbiri komedi türünde değildi. Ezgi Mola'nın güzel olduğu kadar komik olduğunu ilk keşfeden Şahan Gökbakar oldu. Celal ile Ceren'de Gökbakar'a eşlik ederken ortaya gayet başarılı bir iş çıkardı. Tolga Çevik de Ezgi Mola'nın komedyenliğiyle ilgili Şahan Gökbakar'la aynı düşüncelere sahip olduğunu Patron Mutlu Son İstiyor filminde başrolü Ezgi Mola ile paylaşarak gözler önüne serdi. İzleyicide bıraktığı güzel ve komik etkisi Ezgi Mola'yı Kocan Kadar Konuş'a kadar taşıdı. Seri haline dönüştürülen filmin canlandırdığı Efsun üzerine kurulu olması komedyenliğine olan güveninin göstergesi oldu.

Şebnem Bozoklu
Oyunculuğa küçük rollerle başlayan Şebnem Bozoklu'nun güzel ve komik ışığına sahip olduğunu Ata Demirer, Niyazi Gül Dörtnala'da izleyicilere gösterdi. Şebnem Bozoklu, Ata Demirer'in Hediye karakteriyle komedi filmlerine ettiği hediyeyi geri çevirmedi. Caner Özyurtlu ve Kaan Yıldırım ile kurduğu yapım şirketiyle Yok Artık'ı birinde Merve diğerinde Asuman olarak iki filmle seri haline getirdi.

Seda Bakan
Seda Bakan da 'Güzel kadından iyi komedyen de olur' düşüncesini besleyen isimlerden biri oldu. Zaman makinesi ile verdiği sinyali Kara Bela'ya kadar ulaştırdı. Bu filmdeki güzel Burcu karakteriyle kadrodaki bir çok komedi erkek oyuncusundan geri kalmaması Cem Yılmaz'ın da dikkatini çekmiş olmalı ki Bakan'ı yüksek bütçeli Arif V 216'nın kadrosuna girdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ
Kaynak: posta.com.tr
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

 • Bunu Facebook'da paylaş!
 • Bunu Tweet'le!
 • Bunu Google Plus'ta paylaş!
 • Bunu Pinterest'te paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir:

EN ÇOK TIKLANANLAR

 • Aynı dizide buluşacaklar!
 • Murat Boz ile Eliz Sakuçoğlu pişti oldu!
 • Ceren Hindistan'dan olay yaratacak fotoğraf!
 • Yeni evlerine servet harcayacaklar!
 • Hadise'nin sırrı ortaya çıktı!
 • Afra Saraçoğlu'ndan çarpıcı açıklama!
 • Pınar Sabancı'dan 'hamilelik' pozu!
 • Bergüzar Korel, Engin Akyürek'in sevgilisini oynayacak!
Aynı dizide buluşacaklar!