Takma kirpik kullananların dikkatine!

Takma kirpik kullanırken küçük püf noktalara dikkat etmelisiniz.

Kadın

Takma kirpik kullananların dikkatine! Etkileyici bir göz makyajının vazgeçilmezi olan dolgun ve kıvrık kirpikler ne yazık ki herkesin sahip olduğu bir şey değil. Ancak böyle durumlarda yapılacak en iyi yöntem takma kirpik kullanmak. Takma kirpik, oldukça meşaketli ama birkaç küçük püf noktaya dikkat ederseniz pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz.

SUDAN KESİNLİKLE UZAK DURUN

Takma kirpiklerinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız sudan uzak tutmanız gerekir. 24 saat boyunca kirpiklerinizin güzel görünmesini istiyorsanız yüzünüze su sıçratmamaya özen göstermeniz gereklidir. Eğer makyajınızı çıkarmanız gerekiyorsa bir makyaj temizleme mendili kullanın ve göz çevrenizden uzak durun. Eğer duş almanız gerekiyorsa ise sadece vücudunuzu yıkayın.

SICAK SUYA DİKKAT

Çok sıcak su cildiniz için zaten iyi değildir. Cildinizin kurumasına neden olabilir. Aynı zamanda kirpiklerinizin yapışkanlarının erimesini de sağlayabilir. Eğer temkinli olmak istiyorsanız sıcak sudan uzak durun ve yüz bölgeniz için ılık su kullanın. Böylece kirpiklerinizi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

YAĞ BAZLI ÜRÜNLERİ TERCİH ETMEMELİSİNİZ

Makyaj temizleyiciler, maskaralar ve hatta sıvı sabunların içinde bile bazen çeşitli yağlar kullanılır. Bu yağlar, kirpiklerinizin arasındaki bağları mahvedebilir ve tutundukları yerden kopmalarına neden olabilir. Bu nedenle yağ bazlı ürünleri özellikle kullanmamanız gerekir.

KİRPİK KIVIRICI KULLANMAMALISINIZ

Takma kirpikleri takmışken bir de kıvır kıvır olsun istiyorsunuz ama bu doğru bir seçim değil. Onları yanlışlıkla kırmak istemiyor ve daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız kirpik kıvırıcıları çok sert kullanmayın. Ufak dokunuşlar yapabilirsiniz ama bu oldukça risklidir.

SU BAZLI RİMEL TERCİH EDİN

Kirpiklerinizi daha uzun kullanmak istiyorsanız kirpiklerinizin ucuna çok hafif bir şekilde su bazlı bir maskara uygulayabilirsiniz. Yağlı bir maskara kirpik bağlantılarını bozabileceğinden su bazlı maskaralar kullanmak önemlidir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: