Salma Hayek'in Frida isyanı!

Meksikalı yıldız oyuncu Salma Hayek, dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun Barbie markası tarafından oyuncak bebeğinin yapılmasına tepki gösterdi.

Dünya Magazin - 13.03.2018 11:09
Salma Hayek'in Frida isyanı!
Barbie markasının çocuklar üzerinde etkisi yıllardır tartışılmakta... Pedagogların bir kesimi Barbie'lerin çocukların bilinçaltında mükemmel vücut hatları gibi algı yarattığını ve sadece o kalıpta güzel olunabileceği algısının oluştuğunu savunuyorlar. Barbie markası şimdilerde dünyaca ünlü ressam Frida'yı bebekleştirmesiyle gündeme geldi.

Meksikalı yıldız oyuncu Salma Hayek Frida'nın barbieleştirilmesine tepki gösterdi. Barbie markasının Frida'yı bebekleştirmesine sosyal medyadan tepki gösteren oyuncu "Kahlo hiçbir zaman bir başkası olmaya çalışmadı. O eşsiz biri. Nasıl Barbie bebeğe dönüşebilir?" açıklamasında bulundu.

2002 yılında Frida filminde başrolde gördüğümüz 51 yaşındaki aktrisin bu tepkisinin sonuç bulup bulmayacağı merak ediliyor.

İşte Salma Hayek'in o paylaşımı:

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz