Migren ağrısıyla baş etmenin yolları!

Migren ağrısından bu yollar sayesinde kurtulabilirsiniz.

Sağlık - 10.05.2018 09:32
Migren ağrısıyla baş etmenin yolları!
Migren baş ağrısı, başın bir bölgesinde meydana gelen yoğun zonklama ya da nabız gibi bir hisse sebep olur ve genellikle mide bulantısı ve kusma, parlak ışık ve sese ekstrem bir hassaslık gösterir.

Kadınlar da erkeklere göre daha fazla görülen migren ağrıları, kişilerin günlük yaşantısını oldukça fazla etkiliyor. Migren ağrıları sık olmayan hastalarda basit ağrı kesici yöntemleri çözüm olabilir.

İşte o yöntemlerden birkaçı:

Kahve:

Kahvenin içerdiği kafein maddesinin migren ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Migren atağının yaklaştığını hissettiğiniz andan itibaren 1-2 saat arayla bir fincan taze kahve içmeniz ağrıyı aza indirebilir. Ayrıca uyuşturucu etkisi olan kafein ağrının anlık hafiflemesine yardımcı olabilir.

Elma Sirkesi:

Elma sirkesi kemik ağrısını azaltır, bütün faydaları yanı sıra migren ağrısına iyi gelme özelliğine sahiptir. 1 bardak suya 1 çorba kaşığı organik elma sirkesi ekleyin ve iyice karıştırın.


Nane:

Naneyle ilgili birçok araştırmaya göre migren ağrısına iyi geldiğini ortaya koymuştur. Balla tatlandırılmış nane çayı içmek migren ağrısını geçiştirebilir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz