KİTAPLARI FİLM OLACAK

Nermin Bezmen, 'Sır' ve 'Aurora'nın İncileri' adlı kitaplarının sinema filmi yapılacağını söyledi: İz bırakmak arzusundayım ve yazarlığın bana bunu sağladığını hissediyorum..

Magazin - 16.03.2008 12:01
KİTAPLARI FİLM OLACAK
İstanbul sosyetesinin gözde simalarından yazar Nermin Bezmen, 'Bir dostum yıllar önce, soyadım Bezmen olmasa, birçok romanımın ödül alacağını söylemişti. Bana en büyük ödülü okurlarım verdi' dedi. Geçtiğimiz yıl yayımlanan 'Sır' adlı kitabı geniş kitlelere ulaşan Nermin Bezmen, hakkında merak edilenleri Harpers Bazaar dergisinden Şebnem Kırmacı'ya anlattı.

İŞİME AŞIĞIM

* Sakin, kararlı ve pratik çözümleri seven biriyim. Hayatı çok seviyorum. Çok ufak şeyler bana büyük mutluluk verir. Kendimle çok barışığım. Çocukluğum, genç kızlığım, evliliğim, anneliğim hep sevgiyle gelişti.

* Kendi içimde en iyi ne yapabileceğimi, nasıl kalıcı olabileceğimi keşfetmekle, mükemmelcilikle ilgili bir mücadelem var. İz bırakmak arzusundayım ve yazarlığın bana bunu sağladığını hissediyorum.

* Yazarken reel hayatımdan, çevremden kopuyorum. Zamanda ışınlanıp, anlattığım devirde, anlattığım karakterlerle beraber yaşamaya başlıyorum. Aşık olduğum bir işi yapıyorum. Daha büyük bir mutluluk olabilir mi?

EN BÜYÜK ÖDÜL OKURDAN

* Meditasyon, önceleri ruhumu dinlendirmek için yaptığım kaçış seanslarıydı. Fakat zamanla bana ne kadar geniş bir pencere açtığını fark ettim. Şimdi bu geçişleri çok daha kolay ve hızlı yaşayabiliyorum.

* Binlerce okurum var ve bu çok özel bir durum. Bir dostum yıllar evvel, 'soyadım Bezmen olmasaydı' birçok romanımın ödül alacağını, söylemişti. Umursamadım çünkü bana en büyük ödülü okurum veriyor.

* Hayatta öncelikle kendime çok sıkı tutunuyorum. Çünkü ben varolmadan, gücümü, ne istediğimi, ne kadar istediğimi bilmeden, kimseye tutunarak bir yere taşınamam. Ruhumda taşıdığım tüm hislerle, zihnimdeki tüm düşlerle, enerjimle, beni ben yapan güçle ayaktayım.

* Bir şeyleri yaşamadan ahkam kesmeyi sevmem. Şartların insanlara ne yaptıracağı ancak o şartlar yaşanırken belli olur. Ama her şeye rağmen ayakta kalma mücadelesinin, genlerimde çok belirgin bir izi olduğunu biliyorum.

'Sır' ve 'Aurora'nın İncileri' romanlarımın uzun metrajlı film olması için Fida Film ile prensipte anlaştık. Sırada bekleyen başladığım birkaç romanım var. Birkaç kitabımın yurtdışında tercüme edilmesi için çalışmalar yapıyorum. İmkanlarım çerçevesinde, altından kalkabileceğim bazı sosyal sorumluluk projelerim de var.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir: