Diş sorunlarından yiyerek kurtulun!

Dişlerimizi güçlendirmek yediklerimizden geçiyor.

Sağlık - 20.01.2018 13:10
Diş sorunlarından yiyerek kurtulun!
En büyük kâbuslarımızdan biri sararan dişlerdir. Zamanla diş etlerinde oluşan problemler ile de çürümeler, iltihaplanmalar ve diş eti taşları oluşmaya başlar bu iş tam bir sorundur. Gülüşlerimizin önüne geçer hatta konulurken bile elimizle ağzımızı kapatmamıza yol açarak özgüvenimizi de kısıtlar. Ancak birçoğumuzun da korkulu rüyası dişçi koltuklarıdır. Oysa dişlerimizi güçlendirmek yediklerimizden geçiyor.

Elma yemek dişi kuvvetlendiriyor. Peynir dişleri korumamıza yardımcı oluyor. Yeşil çay ağızdaki bakterileri yok ediyor. Kivi C vitamini açısından zengin olduğu için diş sağlığınızı koruyor. Maydanoz diş aralarını temizlerken ağız kokusunu da gideriyor. Çilek ağız içini temizliyor. Kuruyemiş diş minesinin güçlenmesini sağlıyor. Balık dişleri kuvvetlendiriyor. Tarçın diş çürümelerine sebep olan bakterileri yok ediyor. Yoğurt diş kayıplarının yalanmasını önlüyor.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!