Altın maskesi ile parlayın

Kleopatra’nın ve Japonya’nın uyguladığı yöntem Türkiye’de de revaçta.

Kadın

Altın maskesi ile parlayın Kadınlar altının parıltısını ve ışıltısını her daim çekici bulurlar. Gold renk ayakkabı, çanta ya da altın takılar derken bu rengin cazibesi ayrıca ilgi görür. Aslında yüzyıllardır bilinen ve uygulanan bir de altın maskesi türü vardır. Birçok şeye iyi gelebilen bu maskeler evde dahi uygulanabilecek kolay ama etkili yöntemlerdir. Cilt lekelerinin, akne ve sivilce gibi birçok cilt sorununun önüne geçerek ışıl ışıl parlamanıza yardımcı olan bir maske türüdür. Son günlerde birçok mağazada bunun hazırlarını da bulabilirsiniz veya evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Altın maske eski dönemlerden kalma bir cilt bakım türüdür aslında. Kleopatra döneminden akla gelen altın maskeler, en son Japonya’nın Osaka kentinde de çok fazla uygulandı. Japonya’dan tüm dünyaya dağılan ve son zamanlarda Türkiye’de de uygulanan bir yöntem.

Aktarlardan alabileceğiniz altın tozu bu işi kolaylaştıracak. Bir yemek kaşığı altın tozuna alabildiği kadar su katılarak macun kıvamına gelecek şekilde hazırlanır ve yüze sürülür. Kuruduktan sonra yavaş ve dikkatli bir şekilde çıkarılır ve ardından yüz yıkanarak temizlenir.

İşte bu ışıltılı maskenin cilde faydaları

Bu maske cildi yoğun bir şekilde sıkılaştırır. Eğer botoks yaptırmaktan korkuyorsanız altın maskesini mutlaka denemelisiniz.

Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.

Altın maskesi içerisinde bulunan altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur.

Ciltteki ölü hücreleri tekrar dirilterek erken yaşlanmanın önüne geçer.

Cildin pırıl pırıl olmasını sağlar.

Altın maskesi her cilt tipine uygundur. Bu maskeyi hamile ve emziren anneler dahi kullanabilir. Hiç bir zararı yoktur.
Altın maskesi, el, ayak, boyun, yüz ve gerdan bölgesine uygulanabilir bir cilt bakım maskesidir.

Ciltteki sivilceleri ve akneleri azaltır.

Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.

Birkaç uygulamadan sonra cilt lekelerinden eser kalmaz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: