Sedef Çalarkan
Tüm yazıları SEDEF'İN PEMBE KAFASI Sedef Çalarkan sedefcalarkan@gecce.com 17.11.2017 15:11

Sporcu sevgili istiyorum…

Son kararım! Neden? Çünkü Atatürk’ümüzün de söylediği gibi “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.”


Sporcu adamdan zarar gelmez kızlar. Boş adamdan zarar gelir. Bunlar zaten topu potaya sokup sokmamayı düşünmekten başka hiçbir şey düşünemezler… Öyle bir vakitleri yok. Adam nerede? Kampta. Zaten teknik direktörü benden önce peşinde:) Sıkıysa içsin, dışarı çıksın… Ayrıca erkekte en ufak bir yağ kitlesine tahammül edemeyen Sedef için çok iyi bir çözüm sporcu sevgili! Nereden geldi bu sporcu aşkı diye soracak olursanız? Darüşsafaka Basketbol Takımı’nın maçlarına gide gele bu noktaya geldim.

Darüşşafaka-Fenerhahçe maçı:

İstanbul’da bu aralar katıldığım en iyi organizasyonları yapan VipAdres’in davetlisi olarak maça gittim. Bu maç işi erkek işi olduğu için hayatta en anlaştığım ve aynı zamanda anlaşamadığım yakın dostum, hepinizin tanıdığı Moncher’i aradım. “Berke kalk maça gidiyoruz! ” dedim. Bir GS’li olduğu için onu ikna etmem hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bir Beşiktaşlı (ben) ve bir Galarasaraylı olarak düştük yollara… İkimizin de tek isteği Darüşşafaka’nın kazanmasıydı. Kazandı da!


Sevinç çığlıkları atıp birbirimize sarılamadık. Çünkü Fransız soğukluğu var Moncher’de☺ Cool havasını asla bırakmaz! Yani Ankara’nın Bağları çalarken karşılıklı göbek atamazsın arkadaşla☺ İlla Duran Duran! Neyse…


Berke’ye sordum? “Neden Fenerbahçe'nin bütün oyuncuları yabancı?” diye. İçlerinde Türk yok… Nasıl Türk takımı bu? Cevap vermedi. Anlamlı bir şekilde gülümsedi. Saçma geldi bana… Maçtan sonra kutlamak için After Party’e katıldık. Party’de Berlin’den ülkemize gelin gelen Nanna ile tanıştık. Sevdik birbirimizi… Yabancı insanların rahatlığı, vücut dili o kadar farklı ki… Daha fazla expat dost edinmek iyi olacak gibi… Neden ben bunu daha önce düşünemedim diye kızdım kendime!


Bir başka hayran olduğum adam da Darüşşafaka’nın teknik direktörü Amerikalı-İsrailli eski basketbolcu ve koç David Blatt. Yanına gidip fotoğraf çektirmek için sıkı sıkı sarıldım. NBA’de koçluk yapmış ve binlerce başarı kazanmış bu mütavazi adamı yakından tanımak heyecan vericiydi. Bundan sonra Darüşşafaka’nın her maçına koşa koşa gitmek istiyorum…


London:


Dertsiz, tasasız, “bütün hesaplar benden” dediğim babamın başımda olduğu ve hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim Londra’yı pek bir severim. Kendi kendime kalınca bir gün “inşallah hayatım orada sonlanır” diye hayaller kurarım… Geçmişe özlem belki de! Ne zaman bir dostum Londra’ya gidiyorum dese içim burkulur. Ben de yanında aynı uçakta gitmek isterim. Geçenlerde Diloş’um Londra’ya uçtu. Siz onu Dilruba Celepçi diye tanırsınız… Benim çok sevdiğim Mia bebeğimin de annesi. Çok sevdiğimi bilir. Sana Fortnum&Mason’dan Foi-gras aldım dedi.Fortnum&Mason Londra’nın en ünlü yemek marketlerinden birisi… Hemen koşa koşa akşam yemeğine gittim. Biraz Mia’yı mıncıkladıktan sonra Londra’nın son halini dinledim. “Londra nasıl?” diye sordum? “Sedef bildiğin Bodrum” dedi. Şaşırdım! “Her taraf Türk kaynıyor. Tanınmış cemiyet ailelerinin çoğu çocuklarını okula yerleştirmiş, ev almış. Babalar hafta sonu gelip gidiyorlar” dedi. Bundan başka bu aralar en gözde mekanlar nereler diye sordum? Eğlenmek için “Sexy Fish” ve “Park Chinois” yemek için Londra’nın en iyi Tapas Restaurant’’ı “Barrafina” dedi. Ben gitmedim ama Dilruba ve Levent’in yemek zevkine sonsuz güvenirim.


Moda:


Vinyl pantalonlar hayatımıza tekrar girdi. Hepimiz seksiyiz.☺ Yaşasın. 1985 senesinde Londra’da Kensington Market diye bir yer vardı. Sonra kapandı. İlk vinyl kıyafetlerimi oradan almıştım. Her ne kadar İstanbul’a gelince hiç birisini giyememiş olsam da, Londra’da “Relax” şarkısı fonda, vinyl kıyafetlerimle koptuğum zamanları unutmam mümkün değil. Neyse gittim aldım bir pantolon. Kendimce nostalji yaptım.


2018 Pirelli Takvimi:
Hiç sevemedim. Saçma sapan bir iş olmuş. Çıplak kızlar iyiydi. Neden bu değişiklik? Anlamak mümkün değil. Bence takvimin başına kadınları kıskanan birisi gelmiş ☺ Bilemedim… Güya teması Alice’in Harikalar Diyarı’ymış. Ben harika bir şey göremedim. Ünlü İngiliz fotoğrafcı Tim Walker da işi kurtaramamış…Zamansız Öneriler:

Film: 3 Idiots

Kitap: Seçilmiş Kişi-Lois Lowry

İkon: Poppy Delevingne

Müzik: Ramones –Blitzkrieg Bop

Seyahat: Gruyères, İsviçre

Mekan: Tickets-Barcelona-İspanya
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sedef Çalarken

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz