Özgür Aras
Tüm yazıları ÖZGÜRCE Özgür Aras ozgur@gecce.com 12.08.2017 18:32

Yıllar önce şarkıcılar meşhurdu…

Şarkıcı olmak çok önemliydi, herkes albüm çıkarma peşindeydi. Sonra mankenler meşhur oldu. Herkes model olma sevdasına tutuldu. Artından dizi oyuncuları popüler oldu. Herkes oyuncu olma peşinden gitti. Son yılın en gözde mesleği ise DJ‘lik.

Gerçek söylüyorum artık Dj’lerin de kendine göre fan kitlesi var. Bir şarkıcı kadar mekan doldurup kitleleri arkalarından sürüklüyorlar. Dünyada da var bu evet ama Türkiye‘de yeni yeni. Dünya‘ya baktığında bir DJ bir şarkı yapıyor o şarkı patlıyor öyle kitlelere ulaşıyor. Bizde çoğunlukla öyle değil. Sadece yakışıklı dikkat çekici vs.
Aralarında çok başarılı üreten isimlerde var. Aralarında sadece şov yapan da var.Şovunu hakkıyla yapana da çok saygı duyuyorum.

Mahmut Orhan, Abdullah İnan, Doğuş Çabakçor, Kerimcan Durmaz aklıma gelen bu sene çok iş yapan isimlerden.
Ozan Doğulu, Erdem Kınay, Ozan Çokaloğlu‘nun da iş takvimleri inanılmaz…

Bu isimler arasında Kerimcan Durmaz‘a çok laf ediyorlar. O DJ mi, yok o mu, bu mu? Bir bel altı vurma durumları. Ama baktığınız zaman girdiği mekana en çok para kazandıran isimlerin başında. Takip ediliyor mu, ediliyor. kitlesi var mı, var. Geçici mi bilinmez.

Eskiden mankenler o da manken bu da manken diye dövünüyorlar mıydı? Hayır. Şov satıyor artık şovunu iyi yapan kazanıyor…

Bir de onların destekledikleri iş yaptıkları mekanda çaldıkları şarkılar yürüyor. Hiç duymadığınız bir isim yada yeni çıkan şarkı onların play listine girdimi iş tamam.

Hangi mekanda çıksalar kitleler onları takip ediyor. Ön masa olsun diye yarış halinde insanlar. Şampanyalar havada uçuşuyor. Bir şarkıcıya gösterilen ilgi ve alaka onlara da gösteriliyor. Nasıl şarkıcılar şehir şehir geziyorlar Dj'lerde aynı onlar gibi.

Bir gün Bodrum ‘da bir güm Çeşme, bir gün Kuşadası… Tek boş günleri yok. Varsa da keyiften. DJ starlar ne kadar devam eder bilmiyorum ama benim bildiğim Suat Ateşdağlı, David Şaboy gibi sadece işini müziğini yapan adamları da daha sık görmek kabinde…

***

''Çak Bi Selam, Janti, Nerdesin Aşkım, Güç Bende Artık ve Çok Çok '' gibi popüler şarkıların yaratıcısı Onurr yeni albümünü çıkardı. Geçen sene çıkardığı “Aşıklar Ölmez” ve “Ruj” şarkılarının ardından ‘Bir Kahramanlık Hikayesi’ adını vermiş yeni albümüne. Ben bayıldım… Albümde iki favori şarkım var.

Biri “Replik”... Sürekli onu dinliyorum. Diğeri de albümün çıkış parçaşı “Derviş” . Derviş bir Sezen Aksu şarkısı.
Albümün çoğunluğu Onurr ve Alper Narman söz ve bestelerinden oluşuyor.

Ben bayıldım albüme…

***

Ebru Polat’ın bundan bir ay çıkardığı yeni teklisi 'Hava Çok Sıcak' bir günde sosyal medyada patladı. Şarkıda geçen 'Hiç Öpmeyim Canım Yılan Sevmiyorum' şeklindeki sözler uzun süre timeline'da çok konuşuldu.

Benim için sadece sosyal medya da patlayan şarkı çok önemli değil. Dikkat çeker bir iki kere dinlersin yayılması önemli benim için işin. Radyo ya düşüyor mu hadi radyo ya düşmedi klüpte çalıp insanlar eşlik ediyor mu? Bilmedikleri bir şarkıya eşlik etmek zordur. Dans edersin vücudun ritme ayak uydurur ama şarkının sözlerini bilmiyorsan zordur durum. Şarkının müziği iyi değilse zaten çok zor bir mekanda çalar şarkı. Hatır için 1 defa diyelim.

Ebru Polat zoru başardı bu yaz. Hangi mekana gitsem şarkı çalıyor insanlar avaz avaz şarkıya eşlik ediyor. İlk gittiğim mekanlarda tesadüftür dedim dün de Alanya da mekanda duyunca olmuş bu iş dedim.

Allah çalışan didinen ve bıkmadan işini takip eden insanlara hep bir şans verir işte benim inancımın son örneği Allah kalbine göre verdi Ebru Polat‘ın.

İsteyerek ve severek işini yapan herkesin yolu açık olsun…
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz