Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe gurkanboztepe@gecce.com
21.09.2018 17:43

Festival-Organizasyon-Gastronomi

Benim artık anlamadığım bir konu var; herkes kafasına göre Gastronomik etkinlik yapıyor.

Bunun fazla olması gerek sponsorları gerekse katılımcıları hiç rahatsız etmiyor mu?

Eskiden her belde ve ilçede festivaller olurdu. Bu festivallere de sanatçılar gelir parayı toplar giderdi.

Bunun yerini artık Gastro adı ile başlayan etkinlikler aldı.

Bakıyorum bu parsayı da nedense hep yabancı şefler topluyor.

İşin acı tarafı; bu işleri yapan organizatörler sanki Türk Mutfağını ve o şehri onurlandırıyormuş mantığında şovlarla aksiyon alıyorlar.

Konuya hakim olmayan organizatörler de 10 tane yabancı şef adını duyunca sanki önemli bir şey yapıyorlar kente değer katan bir işe para veriyorlar sanıyorlar.

Ben bu işi yapan eski köy kurnazı organizatörleri tebrik ederim. Dün akşam Eyvah Eyvah 3 filminde izlediğim Geyikli Köyü’ne konser organizatörlerinden benim için farkları yok.

Bu ülkede boşluk oldukça; ilkokul mezunu adamlar organizatör diye geçinir, yurt dışından şefler getirir, tüm Gastronomi meraklıları da ağzı açık izlemeye gider. Helal olsun.

Nerede Türsab Mice (Gastro organizasyon yapanların Türsab belgesi nerde?) Komitesi seyahat acentelerimiz ;.Siz daha tıp konferansları peşinde koşturun, işler artık Gastronomi Konferanslarında…

Şimdi iş Turizm Bakanımıza düşüyor. Ülkemizin değerlerini Marka Şeflerimiz ve değerli konuşmacılarımız ile Dünya’da kültürümüzü nasıl anlatırız diye kafa yormak gerekmekte.

Yurt dışı hayranlığımızı bırakalım.

Daha önce ülkemize gelen bu yabancı şefler; Menemen, kokoreç ve ıslak hamburgere hayran olduklarını kendileri dile getirdi.

Belediye başkanı kendi yöresinin en güçlü ürün ve yemeklerini çıkartacak bunu objektif ve ticari kar amacı gütmeyen kurumlarla Dünya’ya nasıl pazarlarız diye kafa patlatacak.


Benden bu haftalık bu kadar …
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz