Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe gurkanboztepe@gecce.com
04.01.2018 16:02

2018'den beklentin ne?

Bu Sabah 2018‘e uyandım. Baktım değişen bir şey yok. Bu soru ne kadar saçma aslında.

2018'den beklenti ne? yerine 2018’in senden beklentisi ne? desek…

2018 bir insan mı ki beklenti içindeyiz?

"Umut fakirin ekmeğidir.’’

İşte genel anlamda kendisinden bir şey beklemeyen toplumdaki bireylere yönelik bir soru bu; ’’2018'den beklentiniz nedir?’’

Ya kardeşim adam zaten ümitsiz vakka, kendinden ümidi kesmiş sadece 2018'den bekliyor.

Babam hep derdi "Aslan yatağından belli olur’’ veya "kendine hayrı dokunmayan adamın topluma, ailesine, iş yerine olur mu?’’

2017'ye girerken de beklentiler vardı ama neler oldu neler?

Neyse içimizi sıkmayalım ama şu bir gerçek ki Deepak Chopra ve versiyonlarının dediği gibi "İçimizde İçimizde’’ Cem Yılmaz’ın da eklediği gibi "Kdv de içinde " yani her şey sende bitiyor. Her şey senin içinde….

Ben bu umut tüccarlarına bayılıyorum. Bereket versin ki;Üniversitede; Ekonometri Bölümünde okudum da ileri İstatistik ve Olasılık teorisi dersleri gördüm. Geçenlerde Eminönü'ne gittim orada Milli Piyangocu Nimet Abla kuyruğu vatandaşın profilini gösteriyor. Herkes de bir umut bir beklenti…

Eee ne oldu 61 Milyon TL sana mı çıktı? Yine hayır değil mi?....

Neyse Her şey seninle bitiyor. "Her şey içimizde" diyorsun ama yılbaşı gelince mekanlara bakıyorum fırsatçılık yapan mı ararsın; havayollarına bakıyorum bilet fiyatlarını 3'e 5'e mi katlayan ararsın; ya arkadaş birbirimizi kazıklamaktan ne zaman vazgeçeceğiz

Bu sene evde oturan sayısı inanılmaz arttı. Sebebi fırsatçışar... Kişi başı 650 TL yemek satan mekanları okudum amaç ne? Ne verebilirsin? Hatta giden ne yiyebilir? Hatta mekanda ne kadar manzara olabilir; hadi hava attın diyelim ne kadar atabilirsin.

Ben artık ihtiyacı olanlara destek olunmasını öneriyorum. Hava atmalar, havaya paraları atmalar, tabak kırmalar dönemleri bitsin. Eskiden İSRAF yapanı ayıplayan bir toplum idik. Şimdi sinema reklamlarında TEK TAŞ fiyatları yazıyor. Ben çok ayıplıyorum. Gerek kız tarafı gerekse erkek tarafı için bence çok rencide edici bir durum.

Dışarıda o kadar kanserli çocuk varken, yılbaşı dönemi pek çok şeye ihtiyaçları varken ne yapabilirim diye Google yazdım; mesela Kimsesiz çocuklar yurdu, İstanbul'da 11 adet var, 10 ‘u Yılbaşı Günü telefonu açmadı; açan 1 tanesi de "buranın yardıma ihtiyacı yok" dedi kapattı. Lösev'i aradım "İstanbul’da yerimiz yok" dedi. "Ankara'da var zaten gelseniz de çocuklarımızla iletişim sağlayamıyorsunuz" dedi.

Ya arkadaş bu nasıl bir ülkedeyiz yardım yapmak istesen alan yok, yardım yapmak istemesen karşına her türlü dolandırıcı çıkıyor. (Çöp sepetine para atan çok ünlümüzü hatırlatırım).

Tam ümidi kesmiştim ki İsmail Gültekin Valimi aradım da sağ olsun beni yönlendirdi. Ama sistem maalesef normal vatandaş için işlemiyor. Yani yardım yapmak istiyorsan yapamazsın…

Bu arada bereket tanıdığım iyi dostlar da var mesela Dr. Ebru Nurluoğlu. Ebru hem yazar hem gezgin, hem akıllı hem yazar; her şey… AİP'yi kurmuş. Açılımı; Acil İhtiyaç Projesi Vakfı.

Acil İhtiyacı olan Çocuklara hem burs hem destek hem eğitim ve pek çok konuda köprü vazifesi sağlıyor. Kendisini tebrik ederim. Ben geç tanıdım ama belli ki hem kendi iyi hem de iyilik köprüsünü kurmak gibi bir misyon yüklenmiş.

En kısa zamanda yanına gideceğim; orada çalışan Gönüllü diğer arkadaşlara nasıl daha fazla destek olabiliriz diye…

Ben gidersem arkamdan çok gelen olur biliyorsunuz…

Benim beklentim artık İNSAN olduğumuzu hatırlayıp egolardan sıyrılalım; etrafımıza biraz daha destek olalım.

Ben de daha tam olmadı ama olması için meyil başladı O da bir şey…

Olmadı hızlandırılmış kişisel gelişim kursuna giderim o da olmadı Hindistan'a gider 1-2 foto çeker koyarım sosyal medyama olmuş gibi olur? Ne fark eder ki?

Bu haftalık benden bu kadar kalın sağlıcakla…
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz