Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 03.01.2017 18:22

Şarkıcılar, Blogerlar, Gurmeler neredeydi?

Bugün TURYİD (Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği) ile hep beraber organize ettiğimiz Reina yürüyüşü ve saygı duruşunda binlerce insan vardı. Kimisi garson, kimisi manav, kimisi patron, kimisi aşçı.. Sektörden ekmek parası kazanıp ailesini geçindiren veya herhangi bir restoranda ailesiyle yemek yemiş, Reina’da eğlenmiş olan binlerce insan Kuruçeşme parkında toplandı ve Reina’ya kadar yürüyerek, ölenlere saygı duruşunda bulundu. Çoluk-çocuk ailesiyle gelenler bile vardı.


Yıllardır bu sektörün içinde olan, yıllardır gecce restoran rehberleri yayınlayan (Türkiye’de ilk başlatan) ve Gecce Mekan Oscarları düzenleyerek (Türkiye’de ilk ve tek), Türkiye’nin dünyaya açılan markalarını onurlandırıp gündeme taşıyan biri olarak bizler de oradaydık..

TV başından izlemedik, üşenmedik, korkmadık, gittik.. Geleceğimize, özgürlüklerimize.. Sinmediğimizi, korkmadığımızı göstermeye gittik.

Yıllarca benim, sizin, ailelerinizin, çocuklarınızın eğlendiği mekanda acımasızca katledilen masum insanların anısına gittik.

Aslında elinden tutulsa, reklamı yapılsa, tu-kaka gösterilmese, Türkiye’nin dünyaya örnek olabilecek yeme-içme ve eğlence sektörüne katkı sağlamaya gittik.

İnanın bana; ne o çok bildiğim Miami’de, ne de başka dünya ülkelerinde, ne böyle güzel mekanlar var, ne de böyle güzel yemekler.. Ne böyle bir servis var, ne de böyle manzara.. Ortasından Boğaz geçen şehir burası..


Yıllarca yazdım ettim.. Turizm Bakanlığı, yeme-içme ve eğlence sektörüne el atsa, katkı sağlasa, dünyaya reklam yapsa ülkemiz, İstanbul, Antalya, Bodrum, Kaş, Kalkan, Kapadokya vs. birer dünya markası olurdu.

Yıllarca yazdım.. Dünyada hangi ülkenin gecce hayatına gitsem bana hep Reina’yı sordular. Reina bizim bilinen farklı bir yüzümüzdü. Batı'ya açılan gözümüzdü.

Develi-fesli bilinen Türkiye’nin medeniyet kapısıydı, semboldü..

Ama kimse elinden tutmadı, tanıtım yapmadı, ilgilenmedi!

Ve şimdi Reina, dünyada en çok bilinen Türk markası oldu ama kalitesi ve eğlencesiyle değil.. Acısıyla, katliamıyla, ölen insanlarıyla oldu!

İnşallah bugünler geçecek ve yine güzel günler gelecek. Ben inanıyorum ve inancımı hiçbir zaman yitirmiyorum.

Ama kızıyorum..


Reina yürüyüşüne;

Gecce hayatından milyonlar kazanan şarkıcılardan hiç kimsenin gelmemesine çokkk kızıyorum!

“Hastayım” deyip, Instagram manyaklıklarından dolayı spor salonundan fotoğraf paylaşan DJ’lere kızıyorum!

Bedava yeme-içme için çağrıldıkları zaman koşarak giden sözde gurme blogerların olmamasına kızıyorum!

Vedat Milör, Mehmet Yaşin gibi yeme-içme sektöründen ünlenen ve para kazanan, öyle ya da böyle bir şekilde Reina’da eğlenen ünlü köşe yazarları ve televizyoncularının gelmemesine şaşıyorum!

Kızıyorum..

Ama yılmıyorum, yılmayacağız..

Geleceğimiz için artık bir sembol olan Reina’ya sahip çıkacağız..
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz