YAZI ARŞİVİ / Hayattan

Benim için her can kutsaldır!

Yazı yazmaya başladığım ilk aylarda magazinin iyi ve kötü yanlarından bahsetmiştim, hatırlarsanız... Magazin iyi yapıldığı ve doğru bir kalemden çıktığı zaman kesinlikle son derece keyif verici bir malzeme olabiliyorken, farklı ellerde ve manipüle edilmiş yorumlarla acı verici hale gelebiliyor.

13.01.2013 12:21

Yeni bir yılla yeni bir hayata merhaba!

Yeni yıl, yeni başlangıçlar yani yeni bir hayat demektir. Her yeni yılda aslında yeni bir hayata adım atarız ve her yeni hayat bizi büyütür, olgunlaştırır, bir sonraki yıla ve hayata hazırlar.

31.12.2012 18:39

Bir şekilde doğar, bin şekilde ölürüz..

Hayatımızı hep keşkeler doldurur demiştim bir yazımda... Neden keşkeler ve pişmanlıklarla dolu bir ömür sürdürelim? Bunu kim ister ki! Neden daha sağlıklı düşünmeyelim ve kararlarımızı ona göre almayalım? Neden hayatımızı güzel ve mutlu yaşamak varken, stresle yoralım ve yorulalım?

09.12.2012 17:55

Benim dünyam!

Ne mutlu bana! Ah, ne mutlu bana ki bunca yıl dillerde söylenen bu güzel şarkıların ilham perisi olmuşum. Nasıl bir aşk vermiş tanrım o sevdiğim koca yürekli adama! Aşkını mısralara öylesine dökmüş ki, her bestesinde her sözünde kendimi buluyorum, anıları tekrar tekrar yaşıyorum. Benim için her şarkıda bir hatıra gizli...

19.11.2012 08:14

TUTUNAMAYANLAR!

Yaşamın acımasızlığını kolay anlatır insanlar, romanlar, filmler... Ama ya gerçekten çileli bir ömrü sürdürenler, yaşıyorum diyebilir mi? Kaybetmek korkusu nasıl acıtır insanın yüreğini, yaşamaktan nasıl vazgeçirir? Halbuki hayatta kalıp savaşmaktır güçlü olmak. Hayatın kıymetini bilmektir. Yüce rabbimizin biz kullarından istediği de budur.

15.10.2012 21:46

KENDİ CEHENNEMİNDE YAŞAYANLAR!

Fanatizm denen bir kavram var. Genellikle anti-sosyal kişilik bozukluğu yaşayan bireylerde gözüktüğü söyleniyor.

29.09.2012 17:38

SEN BİR HİÇSİN AMA ASLINDA HER ŞEYSİN

Geçen yazımı 'ne olursan ol, sonunda bir HİÇsin' diye bitirmiştim. Hadi burada ne demek istediğimi biraz açalım! Hiç olmak, hiçlik mertebesine ulaşmak nedir, birlikte bakalım...

06.09.2012 09:51