Sevim Emre
Tüm yazıları HAYATTAN Sevim Emre sevimemre@gecce.com
10.07.2017 12:30

Kadın cinayetleri!

Kadına şiddet! Şiddet gören şiddet uygular, kinle büyüyen kindar olur! Bence öfkeyi kirlenmiş, kaybolmuş ruhlar taşır yani iradesini kontrol edemeyen kişiler öfke kullanır ve acımasızdır.

Gün geçmiyor ki basında kadına yapılan işkence, şiddet, zorla tecavüz ve cinayet haberleri kanımızı dondurmasın!

Karnındaki bebeğe rağmen kadınlar canice katlediliyor, bu nasıl bir zalimliktir!!

Karşısındakini ezerek zorla sahip olmak isteyen kişi insan olabilir mi?

Ne büyük utanç ne büyük iradesizliktir bu. Acizi ezmek gücünü belki de hayata olan öfkesini aciz bir insandan çıkarmak, onun bir kadın olduğunu, kendisini dünyaya getirenin de bir anne olduğunu düşünemeyecek kadar insanlığını kaybetmek, tecavüz etmek ve öldürmek nasıl bir adalettir.

Şiddeti yaratan toplumsal koşulların değiştirilmesi gerektiğini hepimizin kabul etmesi gerekiyor. Bu canilerin işledikleri bu suçun cezası çok ağır olmalı. HZ. Ali ne demiş; "Her derde bir deva bulunur lakin ahlaksızlık illetini iyi edecek bir ilaç yoktur." Hepimiz toplumsal bir travma yaşıyoruz ve bunun farkında değiliz. Kin, nefret, hırs, öfke, acımasızlık çemberi sarıyor sanki etrafımızı. Kendimize gelelim yeter artık diyorum öfke tohumları ekmeyelim, sevgi tohumları ekelim..

Sevim Emre
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sevim Emre

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz