Sevim Emre
Tüm yazıları HAYATTAN Sevim Emre sevimemre@gecce.com
15.07.2018 10:36

Gün birlik, beraberlik günü!

Gün birlik, beraberlik günü, şehit kanlarıyla tarih yazmış bir milletin evladı olarak sesleniyorum: Demokrasimize, halkımıza uzanan kirli acımasız kalleş eller! Nasıl böyle vicdansız olabiliyorsunuz?

O rütbelerin arkasına gizlenen caniler vatanınıza ihanet etmek gibi bir utanca hangi iğrenç emeliniz için 'evet' dediniz yazıklar olsun size... Böyle şerefsizce yaşamak yerine beyninize bir kurşun sıksaydınız bu millet var olduğu sürece sizi lanetleyecek. Cennet yurdumun üstüne haince, sinsice, acımasızca oynanan bu çirkin oyunların nasıl acımasızca ihanet içinde planlandığını görmemek mümkün değil. Yüce meclisimizin ve parti liderlerimizin el ele vererek birleşmesi yüce Atatürk'ümün maksat vatansa gerisi teferruattır sözünün önemini anlatmıyor mu? Beni duygulandıran, ağlatan bu davranış, bu tablo asıl gerçek değil mi? Bir ülkenin Cumhurbaşkanı'na suikast hazırlayan, devletini yıkmaya, sinsi planlarını uygulamak için halkın üstüne ateş açan tanklarla yürüyen masum askerimizi, mehmetçiğimizi rütbesinin gücüyle kandırarak kirli oyunlarına alet eden zihniyeti lanetliyorum. Biz güçlü bir milletiz, devletimize güvenip birbirimize sarılırsak her güçlüğü yeneriz. Barış, sevgi ve kardeşlik en güçlü önderimiz olmalı. Hala işin ciddiyetini kavrayamamış olan çığırtkanlara sesleniyorum: Gelin kardeşlik türkümüzü vatanımızın bölünmez bütünlüğü için birlikte söyleyelim. Bayrağımıza sahip çıkalım bu vatan hepimizin! Devletimize sahip çıkma vakti. İnanıyorum ki bu kara bulutlar dağılacak pırıl pırıl bir güneş doğacak yurdumun üstüne... Haydi öyleyse durmayın hep birlikte söyleyelim: "Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır parlayacak. O benimdir... O benim milletimindir ancak."

Sevgiyle kalın...

Sevim Emre

"Bir ulus sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yer yüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. "

Mustafa Kemal Atatürk
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!