Çocuk istismarı ne zaman son bulacak?

11 yaşında bir çocuğa tecavüze yeltenen çocuk istismarcısı, yaptığı eylemle uyuşmayan lakabıyla bir din görevlisi, cami imamı, sözde din adamı yargılandığı bu iğrenç davranıştan takipliksiz kararıyla serbest kalıyor. Yazıklar olsun o yavrunun yaşadığı travmayı görmezden gelen hakime.

Hayattan

Savcıya sesleniyorum sizin evladınız var mı?

Bence bir yutkunun vicdanınızın sesini dinleyin verdiğiniz kararı bir daha düşünün. Saygın Türk adaletine yakışacak şekilde verin kararınızı.

Bir hayatı söndürüyorsunuz, yaşarken öldürüyor o yavruyu müebbet hapse mahkum ediyorsunuz.

Bu kararınızla emsal olacak davranışlara. Açık söylemek gerekirse toplumda bu ve bunun gibi küçücük çocuklara tecavüz eden sapıklara bunun suç olmadığını düşündürüyor ve bu suçu işlemelerine davetiye çıkarıyorsunuz. Ben bunun bir yanılma olduğunu düşünüyorum ve adaletime güvenmek istiyorum. Sağduyulu ve vicdanlı hakim ve savcılarımızın da olduğunu biliyorum. Çünkü Adalet olmazsa yaşam olmaz. Pirimiz Mevlana der ki; Adalet değerlerin yerine konmasıdır.. Unutmayalım çocuklar yarınlarımızdır, çocuklar gülerse dünya güler..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: