YAZI ARŞİVİ / Gözlem

Kore erkekleri in, İtalyan erkekleri out!

Son günlerin en çok okunulan Kore kitapları, en çok izlenilen Kore dizileri ve filmleri, kızların “Çook karizmatik” diye delirdikleri Kore beyleri…

25.11.2017 18:31

Hande Erçel'in kirpikleri uzaya gidiyor!

Hande Erçel'in son paylaşımında gözümüze çarpan ilk şey kirpiklerinin nereye kadar uzadığına dikkat etmek olduğunda, kaşlarına değen kirpiklerinin saçlarına ulaşmasına az kaldığını görmemek mümkün değil.

24.11.2017 16:10

Makyajın ayarı kaçtı!

Özellikle eyeliner’ın tadı kulağa kadar kaçtı! Eskiden eyeliner çekmenin de bir güzelliği, sempatisi vardı. Hele de Türk filmlerinde çekilen likitlerin güzelliği efsanedir. Ama günümüzde daha belirgin olsun, daha çok sivrileyim derken tadı kulağa kadar kaçtı.

21.11.2017 17:40

"Yemekteyiz" programının eğlencesi nerede?

Ben bu yemekteyiz programının amacını bir türlü çözemedim. Yemek tarifleri desem değil, eğlence programı desem, azıcık izledim hiç eğlenemedim. Yarışmacıların birbirlerini eleştirip durduğu bu programın amacı nedir? Tamam, şimdi buldum; sinir olma ve sinir etme programı!

21.11.2017 13:30

Üstü hamam altı şişhane!

Yazınca yazdı, konuşunca konuştu oluyorum. Yalansam yalan deyin. Dört gündür önüme gelen Tuba Büyüküstün fotoğrafına bakıp susuyorum ama benden bu kadar. Daha önceden bu kadının çok güzel olduğunu ve güzel giyinebildiğini bilmesek neyse… Hayır bilseydik giderken aramızda para toplar bir elbise alırdık kendisine! Bu nasıl bir kıyafet! Üstü hamam altı şişhane. Üstelik üzerinde öyle bir detay gördüm ki, “Aman Allah’ımm!” dedim.

20.11.2017 14:50

'Bizim Hikaye' dizisinde heyecan dorukta!

İlk bölümlerinden beri izlerken “Bu Barış ne ayak ya?” diye sorup, bir türlü anlayamadığımız, “Bu adamın evi falan yok mu?” diye içinden çıkamadığımız Barış’ın gizemli dünyası bize kapılarını açtı. Biz çözdük ama Filiz zavallım hala çözemedi. Cemil’i geçtim, Kiraz bile anladı da Filiz bir türlü anlamak istemedi. Ama bu bölüm öyle bir yerde bitti ki, artık tamam dedik.

18.11.2017 15:13

Evlilik aşkın cellatı mı?

Aşık olursun, hayal kurarsın, sevgili olursun sonra hiç ayrılmayalım diye evlenir, yıllarca hayalini kurduğun kişiye birkaç gün tahammül edemezsin. Dualarının içinde adını hiç eksiltmediğin kişi, kalkar dilinde beddua olur! Peki ama neden, evlilik aşka illa ki cellat mı olur?

16.11.2017 10:34

Sen bir Adriana Lima’sın ne o ayaklar!

Allah şöyle şahane bir insan yaratayım demiş. Her yerini dört dörtlük tasarladıktan sonra, bu kadar mükemmellik fazla deyip ayaklarına acımamış, oradan kısmış sanki. Adriana Lima’nın sosyal hesabında paylaştığı ayakları görünce dünyam karardı. Büyük bir hayal kırıklığı ile bakarken, ne olmuş da, böyle olmuş bu ayaklar diye şaşırdım açıkçası. Arı mı sokmuş, nedir, peteğe dönmüşler! Yahu sen bir Adrina Lima’sın, tuvalet ediyor bile olamazken, ne bu ayakların estetiksizliği! Hayır, ayağındaki dövme işaretini bilmesem, kesin bu ayaklar Metin Hara’ya ait diyeceğim.

15.11.2017 14:19

Maide Teyze bizim Ezgi Mola'dan başkası değil!

Malumdur Ezgi Mola uzun zamandır sosyal medya hesaplarından Maide Teyze tiplemesi ile paylaşımlar yapıp duruyordu. Bombasını geçtiğimiz günlerde patlattı. Meğer bu tiplemenin filmi çoktan çekilmiş. Maide teyze iyi, hoş da sanki bir eksiklik var gibi bu tiplemede… Keşke gençliğini daha iyi kamufle edebilseydiler ve biz de bakınca Ezgi Mola’yı değil gerçekten Maide Teyze’yi görebilseydik.

14.11.2017 13:15

“Aleyna pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım.”

Kim bilir belki de Aleyna “Sen olsan Bari” derken de oyuncak ayısına sesleniyordur. Bir yerlerden arkadaşları çıkıp, “Aleyna pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım” dese, sahneye mikrofonu atıp, oyun parkına heyecanla koşacak gibi de görünüyor.

13.11.2017 14:19