Irmak Arıcı: Mustafa Ceceli örnek alınacak biri...

Müzik listelerinde bestesi kendisine ait olan “Gece gibi Gönlün” şarkısından sonra yine bestesi kendisine ait olan ve Mustafa Ceceli ile yaptığı “Mühür” şarkısıyla zirveye yerleşen genç ve başarılı şarkıcı Irmak Arıcı’yla bir röportaj gerçekleştirdik.

Magazin

Irmak Arıcı: Mustafa Ceceli örnek alınacak biri... Merhaba, kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, 23 yaşındayım. İzmir’liyim. Veteriner hekimim.

Müzik yolculuğunuz ne zaman başladı? Bu süreçten bahseder misiniz?

Bildiğiniz üzere “Gece gibi gönlün” ile müzik piyasasına giriş yaptım. Şarkıyı beklenti içinde olmadan YouTube kanalımda paylaştım ve dinleyiciler tarafından çok beğenildi. Sağolsunlar beni hiç yalnız bırakmadılar. Sonrasında bu işi profesyonel olarak onların karşısına çıkardım. Dinleyicilerime en derin hikayelerimi emanet ettim aslında. Şuan “Gece gibi gönlün” 60 milyonu aştı. Bunun için öncelikle herkese teşekkür ediyorum. Sonrasında Mustafa Ceceli gibi muhteşem bir müzik adamı ile “Mühür” düetini yaptık. “Mühür” de kısa sürede herkes tarafından çok beğenildi. Şarkıda herkes kendinden bir şeyler buldu ve sahiplendi. Bu durumdan oldukça memnunum…BESTELERİMİ TEK BİR ADAMA YAPTIM!

Şarkılarınızın sözü ve bestesi size ait. İlhamınızı nereden alıyorsunuz?

Şarkılarımın dinlenme oranlarından da anlaşılabileceği üzere hit diyebileceğimiz 2 şarkıyı müzik severlerle buluşturdum. Bu şarkıların sözü ve müziği bana aitti. İnsanlar bazen besteleri ne kadar zamanda yaptığımı merak ediyorlar. Aslına bakarsanız gerçekten hissettiğimde çok kısa bir zamanımı alıyor. Duygularınız derinse kaleme dökmek de bir o kadar kolay oluyor. Mühür’ü arabada büyük bir ihanet haberinden sonra dakikalar içinde yazmıştım. Bu benim için bir isyandı belki de. Yaşadıklarımı bestelerimle dışa vuruyorum. 100'ü aşkın bestem var ve hepsini tek bir adama yazdım…

Şarkılarınız kısa sürede milyonlarca dinlenmeye ulaştı ve oldukça sevildi. Şarkılarınızın bu kadar sevilmesini neye bağlıyorsunuz?

Ben hep olduğum gibi görünmek istedim. Süslü perdeler veya maskeler ardından kimseye bakmadım. Mütevazılığı kendime terbiye edindim. Ve şarkılarımda yaşayıp sustuklarımı anlattım. Öyle derinmiş ki sustuklarım... İnsanları etkiledi.

Gelelim “Gece gibi gönlün” şarkınıza... Bu kadar popüler olmasını bekliyor muydunuz?

Açıkçası kendi YouTube hesabımda şarkı patladıktan sonra profesyonel olarak yaptığımda da şarkının dinleneceğini düşünmüştüm. Fakat bu kadar iyi tepkiler almayı beklemiyordum. Çok mutluyum.


BESTELERİMİ MUSTAFA CECELİ'YE GÖZÜM KAPALI EMANET EDERİM!

Bu şarkının nasıl bir yaratım süreci vardı?

Bu şarkı benim için öyle hissiyatlı ki, bir ihanetin ardından kabuğuma çekilip sadece “vicdan be adam” diyebilmişim siz düşünün...

Mühür şarkısında Mustafa Ceceli gibi güçlü bir sesle düet yaptınız. Bu düet kariyerinizde nasıl bir noktada yer alıyor?

Mustafa Ceceli çok değerli bir müzik adamı ve örnek alınacak biri. Onunla aynı projede olmak gurur verici. Aranje noktasında da sözü müziği size ait olan bir şarkıyı birine emanet etmeniz zor. Fakat bestelerimi Mustafa Ceceli’ye gözüm kapalı emanet edebilirim.

Hayran olduğunuz sanatçılar hangileri, rap müziğin bu kadar zirvede olduğu bir dönemde kendi tarzınızda başarılı bulduğunuz isimler var mı?

Sezen Aksu tabii ki, aşığım yaptığı eserlere. Yeni jenerasyondan Ezhel’i beğeniyorum. Norm Ender de sevdiğim isimlerden.MUHTEŞEM BİR AŞK ŞARKISI GELİYOR!

Aşk hayatınız nasıl? Bu şarkıları size yazdıran bir aşk hikayesi mi?

Sanırım aşk kavuşamayınca oluyor, bir daha aşk yaşar mıyım bilmiyorum. O daha özel bir duygu. Şu an için kendimi yeni bestelerime konsantre ettim. Çok çalışıyorum.

Son olarak yeni bir albüm/single projeniz var mı?
Muhteşem bir aşk şarkısı geliyor. “ Mevzum Derin” yakında sizlerle buluşacak… Çok heyecanlıyım.


Begüm Kılıç
begum@gecce.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: