Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 12.11.2010 10:36

ŞAHAN GÖKBAKAR’A HANGİ ETÇİDE “YÜZDE 10 FARE İNDİRİMİ” YAPTILAR?

Şahan Gökbakar aradı dün.. Çok heyecanlıydı sesi.. Şaşırmış gibiydi..

“Ne oldu Şahan” dedim, “niye bu kadar heyecanlısın?”..

Anlatmaya başladı.. Ben de şaşırdım ve şok geçirdim..

“Dün akşam Togan'la beraber Armutlu'daki Dükkan denilen sosyetik etçiye gittik ağbi.. Tam yemeğe başlamıştık ki, bir de ne göreyim kocaman bir fare. Masaların arasından geçti gitti.

Ben garson bayanı çağırdım, 'fare geçti şurdan' dedim.. Kız ne dese beğenirsin ağbi.. 'Aaa, ne güzel ben çok severim fareleri' dedi, yerlere attım kendimi.. Diğer garson da 'Kedi'dir o Şahan bey' dedi. Bir türlü inandıramadım fareyi..

Sonra cep telefonun ışığıyla tezgahların altına baktılar, derken kocaman fare yine çıkıp, ızgaraların altına girdi ve tüm müşteriler gördü fareyi..

Sonra benden özür dilemek için yüzde 10, 'fare indirimi' yaptılar ağbi.. Kız bi de bunu gülerek söyledi. 'Size fare indirimi yaptık Şahan bey, hakettiniz' dedi. İnanabiliyor musun rahatlığı.. Şaka gibi..

İki kişiydik, bir kadeh şarap ve iki cola içtik 187 TL. hesap ödedik, fareli dükkan'da..”

* * *

İşte Şahan Gökbakar'ın başına gelen Armutlu'daki “Dükkan” adlı sosyetik et restoranındaki farenin öyküsü..

Ben de gitmiştim bir-iki kere.. Gerçekten Mehmet Emin Karamehmet'ten Cem Boyner'e kadar herkes oradaydı..

Dükkan'ın sahibi Emre Mermer.. İşi büyüttü, her yerde şubelerini açmaya başladı. Hatta Nişantaşı Beymen'in içinde de var, Dükkan adlı et restoranı.

Önemli olan işi büyütmek değil, ilk çıktığın yeri ilk günkü gibi muhafaza edebilmek..

Bugün Şahan Gökbakar gördü fareleri, yarın bir başkası görecek..

“Ben en iyisiyim, en iyisi olduğum için avuç içi kadar eti 80 TL. satarım” dersen olmuyor işte. Allah'ın sopası yok, fareyi çıkarıveriyor ortaya. Hem de Şahan Gökbakar'ın olduğu bir akşamda..

Dükkan'ın kendine çeki düzen vermesini ve fare olayını kökten çözmesini diliyoruz..
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

(2 Yorum Yapıldı)

Misafir(SEDA AKPINAR) Kenan bey,çok merak ediyorum gittiğimiz hangi luks restoranda herşey dört dörtlük ve temiz..tabi ki yaşanan hoş bir olay değil ama inanıyorum nerlerde ne fareler vardır..Bunu bu şekilde yansıtmanızı ve dükkanı karalamanızı çok da hoş bulmadım

13.11.2010 13:19:09

Misafir(nemo) yorum yazan arkadas iyiki kenan bey yerin ismini varmış çünkü benım aklıma baska et restoranları gelimişti bircok yer itham edildi bu yerin ismi verilmeliydi

14.11.2010 05:09:49
Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz