Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 16.05.2002 16:41

GÜLBEN ERGEN BAYILDI!!

Çok güzel olmuştu.. Şen-şakrak, şarkılı, gır gır, şamata bir Yüz Yüze'ydi.. Gülben Ergen program boyunca çok neşeliydi. Çok akıllı cevaplar verdi.. Kızdığı sorularda bile sinirine hakim oldu ve espri ile karışık cevapladı.. Bazen şarkı söyledi, bazen ayağa kalkıp dans etti.. Ama sonunda, program bittikten sonra düşüp bayıldı..

Şaka gibi vallahi.. İnanamadım, bakakaldım.. Televizyonculuk hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. Ağlayan, programı terkeden gördüm ama bayılan hiç olmamıştı. Programıma aldığım bir sanatçı ilk defa düşüp bayıldı. Kadere bakın ki, program bittikten sonra bayıldı. Ve kameramanlarda ne yazık ki Gülben'in bayılmasını çekmedi! ve benim reytingler, şöhret olma sevdam suya düştü..

İşin şakası bir yana, dün gecce herşey çok güzeldi.. Tam 'Çok teşekkür ediyorum Gülben.. Sevgili seyirciler haftaya yepyeni bir Yüz Yüze'de buluşmak üzere hoşçakalın' deyip programı kapattıktan sonra, ben telsiz mikrofonunu çıkarmak için ayağa kalktmıştım.. Gülben'de oturduğu yerden hemen cep telefonunu çıkardı ve kendisine gelen mesajları okumaya başladı. Mesajlar, sanıyorum kendisini tebrik ediyordu. Çünkü yüzü mutluydu ama birden bana döndü ve 'Ben nasıl Hülya Avşar Atatürk mü ki'dedim, 'ben nasıl bunu dedim' diye söylenmeye başladı.. Ve ayağa kalktı.. Daha ben hiçbirşey demeden, düştü. Önce masaya tutunmak istedi. Ben ayağı kablolara takıldı sandım ama, yere düşüp yığıldı. İlk şok..

Ne olduğunu anlamadım.. Gözleri kapalıydı. Yerde boylu boyunca yatıyordu. Hemen tokatlamaya başladım, yüzüne su serptim.. Bir yandan yardımcısı Özgür Aras kolonya arıyordu. Gülben hiç konuşmuyor, gözleri kapalı yatıyordu. O an, ne yapacağımı şaşırdım.. Aklıma Ebru Gündeş'in bayılma görüntüleri geldi. Bir yandan ambulans çağırın diye bağırıyor, bir yandan da Gülben'i uyandırmaya çalışıyordum.

Aradan geçen 7-8 dakika boyunca Gülben, hiç tepki vermedi. Daha sonra yavaş yavaş gözlerini açtı. Önce bana, daha sonra etrafına baktı. Herhalde o anda nerede olduğunu hatırlamaya çalışıyordu. Ben kendisini konuşturmaya çalıştım. Daha sonra kendine gelmeye başladı ama hiç kıpırdamadan yerde yatıyordu. 5 dakika da böyle geçti. Daha sonra yavaş yavaş kaldırıp, sandalyeye oturttuk. Sonra elinden tutup, biraz yürüttük. Sonra Gülben kendine geldi ve 'Ne oldu anlamadım. Bir anda başım döndü. Şurası da ağırıyor. Bir yere mi çarptım acaba?' dedi..

Sabah 09.00'dan beri Dadı'nın çekimlerinde olduğunu, hiç yemek yemeden de bana geldiğini söyledi..

Sohbetimiz fazla uzun sürmedi. Koluna girerek arabasına götürdük ve el sallayarak uğurladık.

Bence Gülben Ergen, yorgunluğunun yanı sıra kafasına takılan birşeyler sonucu bayıldı. Dün akşam ekranda seyrettiğiniz, (seyretmeyenler için Pazar akşamı 18.00'de tekrarı var) neşeli, şen-şakrak, gır gır Gülben'in, aslında iç dünyası o kadar fırtınalı ki... Aslında kafasında o kadar çok problem var ki.. O, ekranda gülen yüzünün ardında, seyircisine, hayranlarına yüzünü hep güler göstermenin ardında inanılmaz problemler var.. Ama Gülben Ergen, çekim boyunca bu problemlerini saklamasını, geriye itmesini bildi. Seyircisinin karşısına hep dimdik çıktı. Program biter bitmez de dayanamayıp, yığıldı.

Allah'tan kameraman Gülben Ergen'in bayılmasını çekmemiş. Allah'tan bayılma görüntüleri yok. Olsaydı ve tüm kanallarda yayınlansaydı, hem Gülben için, hem de benim için 'reklam' diyeceklerdi..

Habertürk kameramanları böyle bayılmalara alışık değil. Habertürk TV'de hiç bir politikacı, ekonomist bayılmamış.. İlk defa bir sanatçı, Gülben Ergen bayıldı ve kimse ne olduğunu anlayamadı..

Allah'tan anlayamamışlar ve çekmemişler. Dediğim gibi GÜlben ERgen'in bayılması görüntülenseydi, yanmıştık o zaman.. Dedikoducular hemen devreye girecek ve 'Gülben yeni kaseti için bayıldı' diyeceklerdi.. 'Kenan Erçetingöz, yeni programının gündeme gelmesi için Gülben'i bayılttı' diyeceklerdi. Gülben'e, 'Aman ne gidiyorsun onun programına. Senin suyunu çıkarır, kasetin için kötü olur' dedikleri gibi!!

Oysa 'Kenan Erçetingöz'le Yüz YÜze' artık Habertürk'te.. Türkiye'nin özgür ve bağımsız kanalı Habertürk'te reyting kaygımız yok, kimseyle kavgamız yok. Sadece ve sadece habercilik yapmaya, doğru mesajlar vermeye çalışıyoruz.. Yüz Yüze'yi de Habertürk'ün doğru çizgisinde hazırlamaya ve sanatçı röportajlarında farklı bir yön bulmaya çalışıyorum.

İyi ki canlı yayın bittikten sonra bayıldın Gülben Ergen.. Geçmiş olsun..
İyi ki, bayılan Gülben ERgen'İ çekmediniz Habertürk kameramanları.. Teşekkürler..
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz