Sedef Çalarkan
Tüm yazıları SEDEF'İN PEMBE KAFASI Sedef Çalarkan sedefinpembekafasi@gmail.com 16 Mart 2017 14:00

Yemek yemek ve sevişmek arasındaki ilişki

Bu hafta gündem: Hollanda krizi… Öyle bir noktaya geldik ki kriz olmadan yaşayamıyoruz. Bünyem alıştı benim krize. Bu coğrafyada bitmeyen kriz ortamında kendimi İngiltere’nin dünyaca ünlü eğlence parkı Alton Towers’da bulunan, bugüne kadar yapılmış en korkunç Roller Coaster’lardan birine binmiş gibi hissediyorum… Yani sizin anlayacağınız içim dışıma çıktı benim güzel ülkem!Bizim abaza erkekleri de düşünen yok. Bunlar kuzey ışığından anlamaz, varsa yoksa Amsterdam’daki kımızı ışık :) Sen kocanla “Gel gidelim Kuzey Işıklarını el ele seyredelim.” gibi ipe sapa gelmez romantik ortam hayali kurarsın, ama o sadece bir hayaldir. Sonra emekliliğinde bir kadın arkadaşınla ancak Kuzey Işıkları'na gidersin, çay içersiniz, “Vah vah giden yıllarıma.” diye söylenir durursunuz.


Evliliğimdeki hatayı bugünlerde anlıyorum. Tek odayı kırmızı yapacaktım :) Yanlış oldu. Pembe çiçekli yaptım adam beni Heidi gibi gördü. Tecrübe işte!

Çağrı Burak Sağlam işte adamım! Onunla 2 sene önce bir ev davetinde tanıştım. Hiç durmadan 3 saat güldüğümü hatırlıyorum… İlk kulak misafiri olduğum olayı; davete gelen sosyetik hanımlardan birisi gurmelik üzerine yazdığı kitabı anlatırken ve herkes kadına yağ çekerken “Ah hayatım, canım hayatım” cümleleri havada uçuşurken, Çağrı’nın dönüp kadına dayanamayarak “Pardon sen ne bilirsin de kitap yazdın? Gö…ün kitabı” derken sesini duydum ve o andan sonra Çağrı merak konum oldu.


Onu daha fazla tanımak istedim. Büyük bir restoran ve market zincirinin yöneticisi olduğunu öğrendim. Onun da bana kanı kaynadı. Tabii adam beni etli butlu gördü ben buna ne yedirir içiririm dedi :) Bir de bana “Asla zayıflama! Bütün İtalya böyle kadın peşinde” dedi. E ben Çağrı’yı sevmeyeyim de kimi seveyim? Sonrasında telefonlar alındı verildi, buluştuk. Onun yemek yapma sanatı var benim yemek yeme sanatım :) Daha güzel bir uyum düşünemiyorum… Çağrı tam da tahmin ettiğim gibi çıktı. Doğma büyüme İtalyan. 4.5 sene önce Türkiye’ye gelmiş. 2.5 sene THY’larında çalışmış. O Business Class’ın havalı sunumlarında Çağrı’nın imzası var. Daha sonra Türkiye’de başka bir şirkete transfer olmuş. İtalya’nın Michelin yıldızlı şeflerinin eğitim aldığı yemek alanında İtalya’nın en önemli bölgelerinden birisi olan Umbria bölgesinin Assisi şehrinde bulunan “Alberghiero di Assisi”den gastronomi mezunu olarak çıkmış ve aynı okulda yıllarca hocalık yapmış.


İtalyanlara yıllarca bir Türk olarak yeme içme öğretmiş. Daha sonra İtalyan şarapları üzerine AIS (Associazione Italiana Sommelier)’de eğitim almış. RAI 1 gibi İtalya’nın en önemli televizyon kanallarında yemek programı yapmış muhteşem bir adam… Sonradan gurmelerin havada uçuştuğu son günlerde eğitimli insan görünce yapışmak istiyorum. Çağrı’ya sohbetin sonunda bir soru sordum? “Yemek yemek sana ne ifade ediyor?” Verdiği cevap “Yemek yemeği sevişmeye benzetiyorum. Zengin ve fakirin ortak haz aldıkları alan! Sevişmek ve yemek” Bu muhteşem adam ev partilerine de danışmanlık yapıyor. Tabii ki biraz seçici davranıyor bu konuda. Herkes onun peşinde bu aralar.

Moncher Bir marka danışmanı ve tasarımcı olarak kıskandığım Türkiye’den çıkmış tek marka ismi “Moncher”! Biz Fransız özentisi Türkler için daha iyi bir marka ismi bulunamazdı. Markanın kurucusu benim Türkiye’de stil danışmanlığı denildiğinde bu işi alaturka olmadan uluslararası standartlara göre yapan ilk isim “Hakan Bahar” dan başkası değil.


Kendisini ve duruşunu ayrı, yaptığı işleri ayrı severim. Herkes de biraz Ayşe Teyze’nin kızı, oğlu görüntüsü vardır. Hakan’da yoktur. Ona baktığım zaman o dönemlerde YSL’nin en yakın arkadaşı gibi duruyor. Hakan Bahar’ın online alışveriş sitesine göz atın derim. Ben her şeyi almak istiyorum.


www.hakanbahar.com ve stil sahibi olmak istiyorsanız Hakan’a danışın! Alaturkalıktan kurtulmak isteyenler için. Tabii ki alaturka bir görüntü içinde olduğunuzun farkına varırsanız!

Güzellik: Nedir bu sülük kaş modası! Herkes kaşına 2 sülük yapıştırmış dolanıyor. Güzel oldum sanıyor.


Botoxu fazla kaçıran da Uzay Yolu Mr.Spock ve sülük karışımı bir hal alıyor. Yani bu estetik takıntınızı anlamam mümkün değil. Eğer doğru düzgün kaşlarınız olsun istiyorsanız Ulus’da Özne Güzellik salonunda Nejla var. Ona gidin. Uzaylı Zekiye gibi dolaşmayın ortalarda. Aynaya bakın. Nejla benim küçük Emrah gibi bakan çaresiz kaşlarımı bile düzeltti. “Nejla” The Legend!” Balkanlar kaş şampiyonu :) instagram hesabı: nejla.han


Zamansız Öneriler

Film: City of God

Seyahat: Zanzibar-Capetown

Kitap: John Ronson-Psikopat Testi

Müzik: Icon- John Wetton/ Geoff Downess- Please Change Your Mind

Icon: Monoco Princess Stephanie
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz