Onur Seyit Yaran: "Spor salonumu öğrenip, hediye yolluyorlar!"

Best Model Of Türkiye yarışmasıyla hayatımıza giren Onur Seyit Yaran, şimdilerde 'Kalk Gidelim' dizisi ile ekranlarda. Yakışıklı, popüler bir o kadar ayakları yere basan ve ilgiden şımarmamış genç bir adam var karşımda. Dizisinden ileriye dönük planlarına, aşktan kadınlara kadar hakkında merak edilen birçok soruyu sordum ve o da bütün samimiyetiyle cevap verdi.

Röportaj

Öncelikle Onur Seyit Yaran kimdir? Bana kendinden bahseder misin? Biyografini sormuyorum aslında kendini nasıl tanımladığı merak ediyorum…

Onur Seyit Yaran'ı kendim tanımlayacak olursam, gerçekten hedeflerinin peşinde koşan idealleri olan ama bu idealleri armut piş ağzıma düş şeklinde beklemeyen bunun için çaba sarf eden biri olarak tanımlayabilirim. Hayatımda ilgilendiğim her konuya nasıl ciddiyetle yanaştıysam, oyunculuk mesleğine bakış açım da hep bu şekilde oldu. “Çaba sarf et, emek ver ve eksiklerini gider!”

'Kalk Gidelim’ dizisinde oynuyorsun. Dizi nasıl gidiyor?

Dizi gayet keyifli gidiyor. Sıcak samimi bir aile dizisi olması için ekip olarak çok çalışıyor ve emek veriyoruz. Çekimler Muğla’da devam ediyor. Havalarda ısındıkça daha da keyifli hale geliyor ve şimdi de 3.sezona doğru da ilerliyoruz.


İlk projen olmasına rağmen çok başarılı ve usta oyuncularla birlikte oynuyorsun. Set ortamınız nasıl?

Sette ortam benim için bir nevi okul gibi, her gün yeni şeyler öğreniyorum. Bu kadar usta isimle oynamak benim için büyük bir fırsat, her gün bunun tadını çıkarmaya çalışıyorum ve kendime her gün bir şeyler katmak benim için en büyük heyecan oldu. 2 yıldır Muğla’dayız tüm oyuncular aile gibi oldu diyebilirim. Çünkü haftanın neredeyse 5 günü yan yanayız. Ailelerimizden, dostlarımızdan çok birbirimizi gördük. Bu süreçte iyi günlerimizi kötü günlerimizi hep beraber geçirdik.


"PSİKOPATI OYNAMAK İSTERİM!"

Baktığımızda Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu gibi isimlerin izinden gittin ve Best Model’da 1. olduktan sonra oyunculuğa geçtin. Neden kendine başka bir yol çizmedin?

Çevremdeki insanlar yarışmaya katılmam konusunda çok destek ve ısrarcıydı. Oraya uygun olduğumu düşündüler ve bende bu yolda ilerlemek istedim. Spor yaptığım için fizik açısından kısmen hazırdım diyebilirim. Enerjiyle ve aldığım eğitimlerle beraber bunu destekleyince ekrana adım attım. Oyunculuk bu serüvende benim hep hedeflerim arasındaydı. “Ben bu mesleği yapmak istiyorum!” dedim ve bu şekilde de başlamış oldum.

Yolun çok başındasın, İleriye dönük ne gibi planların var?

Oyunculuk mesleğinin tüm eğitimlerini, donanımlarını almış kendini geliştirmiş ve herkes tarafından kabul gören bir aktör olmak istiyorum. Bir sonraki adımlarda ise yurt dışında da kendini ispatlamak ve bu meslekte başarılı biri olmak planlarım arasında.

Oynamayı en çok istediğin ve ‘Evet ben bu rolün hakkını veririm’ dediğin bir karakter var mı kafanda?

Tabiî ki aklımda böyle roller var ama özellikle bir karakter seçecek olursam ‘psikopatı’ oynamak isterim diyebilirim. Benim için ters köşe bir karakter olmuş olur.

Kendine örnek aldığın oyuncular var mı?

Haluk Bilginer’i çok beğeniyorum.


"SPOR SALONUMU ÖĞRENİP, HEDİYE YOLLUYORLAR!"

Sektöre yeni girmiş bir isim olarak, şöhretin getirdiği birçok şeyle yeni tanıştım. Afalladın mı hiç?

Afalladığım bir durum olmadı aslında, şöhretin çok geçici bir durum da olabileceğinin bilincindeyim. Ve ilk günden bugüne kadar menajerim hep yanımda oldu, bana aynı zamanda akıl hocalığı yaptı. Onunla beraber ilerledik çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Instagram’da yüz binlerce takipçin ve birçok fan sayfan var. Bu kadar ilgiyi bekliyor muydun?

Aslında beklemekten çok enerjini, duygunu, samimiyetini karşı tarafa verdikten sonra her şeyin olabileceğine inanıyorum. Bu tamamıyla enerjiyle, samimiyetle alakalı. Günümüzde artık insanların en dikkat ettiği şey samimiyet. Özellikle fanların karşılıksız sevgisi beni en çok mutlu eden konulardan biri, varolsunlar..

DM kutunu merak ediyorum. Gelen mesajları okuyor musun?

Evet tabi… Set zamanlarından fırsat buldukça okumaya çalışıyorum. Ama hepsine cevap verebilme imkanım olmadığından genelde attığım postlarda fan sayfalarını unutmamaya çalışıyorum.

İlan-ı aşklar ya da evlilik teklifleri alıyorsundur. Hayranlarının seni çok şaşırttığı bir olay oldu mu?

Bazen o tarz mesajlar gelebiliyor ama ciddi olduklarını da sanmıyorum. Spor yaptığım salonu öğrenip hediye yollayanlar oluyor, yaşadığım en şaşırtıcı durumlardan biri bu aslında.


"ZEKİ KADINLAR DİKKATİMİ ÇEKİYOR!"

Instagram’da gönderilerine gelen yorumları gördükten sonra röportajı okuyacak kadın hayranlarının en merak ettiği konunun bu olduğunu düşünüyor ve soruyorum… Nasıl kadınlar senin dikkatini çeker?

Daha çok zeki ve yetenekli kadınlar ilgimi çekiyor. Özellikle zeka; güzellikten ve görsellikten çok daha etkili bence. Bu kriterler benim için en belirleyici özellikler diyebilirim.

Aşk senin için ne ifade ediyor?

Ask benim için güven duygusuna dayalı ve çiftlerin karşılıklı birbirine destek olduğu bir his bütünü. Çünkü hayatı beraber yaşıyorsunuz. Çiftlerin birbirine destek olarak ilerlediği ilişkiler çok daha sağlam geliyor bana.

Peki, hayatında kimse var mı? Yoksa kariyerini oturttuktan sonraya mı bıraktın özel hayatını?

Hayatımda biri yok. Çok klişe olacak biliyorum ama cidden kariyer odaklıyım şu anda. Öncelikli olarak daha yolun başında olduğum için aşk değil iş önceliğim.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: