Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları PAZARLIKÇI Kenan Erçetingöz kenan@gecce.com
15.03.2016 13:33

Über’in “ukala” şöförleri!

Bilmeyenler olabilir. Über denilen özel taksi hizmeti, dünyanın her yerinde hizmet veriyor. Kredi kartınızı önceden tanımlıyorsunuz ve hesap açıyorsunuz. İstediğiniz yere, istediğiniz tip araç çağırıp gidiyorsunuz. Ücret kredi kartınızdan çekiliyor. Dünyada yaygın olan Über sistemi, ülkemizde de sıkça kullanılıyor ama son zamanlarda sorunlar yaşanmaya başlandı. Benim başıma gelenden başlayalım ve hesabını soralım..

* * *

Sevgili Über yetkilileri

Son zamanlarda Über ile ilgili yapılan haberlerde duyduklarımız Über için ciddi problem olsa da bunlar resmi makamlarla çözülür. Ama bazı şöförlerinizin tutumu asla çözülemez!

Kendini Über'in patronu sanan ukala şöförlerle çalıştığınız sürece asla doğru yola ilerleyemezsiniz.

Ekte resmini gönderdiğim şöförden şikayetçiyim. Adres bilmeyen, takip etmeyen bulamayan bu arkadaş, bir de "adresi takip etmemişsiniz, çok ilerdesiniz" dedim diye isteğimi iptal etmiş, aradığımda da "beni bir daha aramayın kardeşim" diyecek kadar ukalalaşmıştır!

İstanbul'un bugünkü soğuk havasında dışarıda beni bekletip, üşütmesine rağmen “özür dilerim” diyeceğine ukala bir tavırla sürüşü iptal etmiştir.

Über'i babasının malı gibi kullanmaya ve müşteriyi bu şekilde rencide etmeye hiç kimsenin hakkı yok. Ben kurumsal olduğuna inandığım, adres bilen, müşterisini memnun eden Über ile muhatap oluyorum. Ukala şöförlerle değil.

Bu arkadaş gitsin o zaman ferdi olarak korsan taksicilik yapsın. O zaman istediğine kafa tutabilir, istediğini alır, istemediğini almaz.

Bu arkadaş Über'de çalıştığı sürece bu hareketi diğer müşterilere de yapacak..

Polislerin durdurup kimlik kontrolü yaptığı yetmiyormuş gibi bir de bazı şöförlerin bu kendine buyruk tutumu devam ettiği sürece Über’den cacık olmaz!

Sizden cevap bekliyorum, bunun peşini bırakmam!

Kenan Erçetingöz
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Kenan Erçetingöz, Über

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

(2 Yorum Yapıldı)

Misafir(Esra Esra) AAA Kenan Bey inanılmaz şaşırdım şuan, çünkü hep çok nazik, yardımsever, işinin ehli, şoförlere denk geldim, hatta çocuğumla biniyorum diye yardım eden son derece nazik personellerdi. ve inanın çok sık kullanıyorum, inanılmaz şaşırdım, kötü bir tecrübe olmuş ve size denk gelmişler. Tabii ki de sorun hesabını ki kaliteden ödün vermesinler! geçmiş olsun, sevgiler,

15.03.2016 14:17:52

Misafir(Esra Bütüner) Kenan Bey merhabalar Biz de über'i ilk lanse edildiği günden bu yana kullandık , ancak son kullanmamda o kadar garip tepkiyle karışaltım ki, bir daha asla kullanmayacağım… Kızım 20 aylık ve yol tutuyor, o kadar çok sarsarak ve hızlı bizi zorluya götürdü ki önüne geldiğimizde kızım çıkarttı.. Sonuçta bebek ne diyebilirm ki, ben özür diledim ve yıkama masrafı neyse hemen vereyim dedim, ama o kadar kaba davrandı ki açıkçası bir dövmediği kaldı… Bu tutum açıkçası oldukça rencide edici ve bırakın şoförlüğü insanlığa yakışmayacak tarzda hareketlere dönüştü… Sizin de bunu yazmanıza açıkçası çok sevindim ben puanlama olarak en düşük puanı verip yorum gönderdim ama kimse oralı olmadı, bu kadar kaba insanlarla yolculuk etmek kendimi güvende hisstirmedi haliyle bir daha da kullanmadım, kimseye de tavsiye etmem… Yurt dışında ciddi kullanıcısı olan bir sistem ülkemizde kısa zamanda insani sebeplerden dolayı nasıl çöktü bence çok güzle bir örnek…. Uber'den cevap alacağınızı sanmam ama siz ana sayfada bir kaç kez daha yayınlarsanız sanırım sistem çöküşü endişesiyle döneceklerdi..

15.03.2016 14:32:54
Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz