Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları PAZARLIKÇI Kenan Erçetingöz kenan@gecce.com
28.02.2017 16:30

Saçı yanan hemşirenin şikayeti ve kuaförün cevabı!

Dün çok ilginç bir şikayet maili aldım. Saçlarını yakan kuaförü şikayet eden Çiğdem hemşirenin mailindeki en önemli nokta, “doktorumuz sizi önerdi” cümlesiydi. Artık doktorlar bile toplumsal olayların çözümünde beni öneriyorlar. O zaman bende Çiğdem hemşireye yardımcı olayım.

Önce şikayeti dinleyelim. Sonra saçı yakan kuaförle konuşup, doğru yolu bulalım ve herkes mutlu olsun.

* * *

Merhabalar ben hemşire çiğdem :) şimdi nöbetteyiz ve doktorumuz sizi önerdi:) benim saçımı Çanakkale'de Mosi isimli kuaför yaktı mahvetti ve bunun üzerine hiç sahiplenip özür bile dilemedi. Artık kendimle dalga geçer haldeyim. Psikolojim yerle bir ve hiçbir şey yapılamıyor. Esnaf kanunları çok koruyor ve yaptığı yanına kalıyor. 300 TL alıp aptal yerine koyup eve yolladılar. Saçlarım yandı gibi diye yüzlerce kez söylememe rağmen:((

Aralık ayında gitmiştim zaten röfleli olan saçlarımı biraz daha platinleştirmek için. Çanakkale'yi da tam bilmiyorum. Hani duyumlar üzerine çok iyi bir kuafördür dediler gittim Mosi kuaföre. "Saçlarım zarar görecekse koyu renk yapalım ama açılırsa açalım dedim". "Açarız" dedi İsmail bey (dükkanın sahibi ayrıca). İsmail bey "Özel bir solüsyon kullanıyoruz kapağı 25 TL. Kaç kapak gider bilemiyorum ama saçını koruyacak yıpranmasını engelleyecek vs vs" dedi.

Ben de "Tamam" dedim. İşlem bitiminde zaten tepkilerinden saçıma zarar geldiğini anladım ve sordum. "Yandı mı koptu mu azalmış gibi?" dememe rağmen "Hayır yok bir şey. Saçların çok sağlıklı" dedi. Bir de işlem öncesi fotoğraf çekmişti instagram'ında paylaşmak için ama sonrası almadı. Ben de iyice şüphelendim ama saçlarımın azaldığı dışında bir şey fark etmedim. Kasada dalga geçer gibi 325 TL ama 25 TL almayayım deyip kıyak yaptı kendince (!)

Sonra eve gidince bir duştan sonra saçlarım tamamen koptu ama öyle böyle değil. Halimi görseniz ağlarsınız yani bayan olsanız ağlayabilirdiniz:)) Bunun üzerine şikayet için uğraştım. Araya da ameliyatım filan girdi, gün geçmiş oldu.

Şikayet edilebileceğim tek yer kendi dernekleriydi. Dernek başkanıyla görüştüm "Hiç cezası yok bir şey de olmaz. Şikayet etseniz de" dedi. Ayrıca "Ben söylerim özür diler sizden" dedi ama tabi arayıp özür dileyen de yok.

Saçlarım da yandığıyla kaldı. O kadar çirkin oldum ki aynaya bakmak istemiyorum :( neyse konuyu bağlayayım artık:) Benim en çok takıldığım nokta; her meslek için bir hata payı vardır. Bunu anlarım, olabilir yanmasını beklemezdi kendisi de bence. Ama yanmış artık sonrası bu şekilde olmamalıydı. O an ben olsaydım dürüstçe bunu açıklar o parayı almaz ve sonrası için yapılabilecek ne varsa bakım vs. gibi bunların teklifini yapardım. Olması gereken budur benim gözümde.. Ama özür bile duyamadık tabi bu konuda.

Çalıştığım hastanemde saçlarımı ne kadar sevdiğimi herkes biliyor ve herkes bir şekilde bu insanın yaptığının yanına kalmamasını istiyor:)

Bizim tatlı doktorumuz da sizin toplumsal olaylar için çabaladığınızı söyleyince bir de sizinle paylaşalım dedik. Sesimizi duyurabilme açısından umarım işe yarar :) sevgiler saygılar..

* * *
Saçı yanan Çiğdem hemşirenin bu şikayetinden sonra hemen kuaförün sahibi İsmail beyi buldum ve konuştuk. Kendisi de çok üzgün ve aynen şunları söyledi ve bende iyi niyetli olduğuna karar verdim.

* * *

''Konuyla ilgili günlerdir gözyaşı döküyorum, üzüntümden kahroldum. Psikolojim yerlerde. Bir yanlışlık olabilir ama herkesin başına gelebilecek bir durum. Benim eşiminde başına aynısı gelebilirdi. Ben kendisinden daha çok üzgünüm. Biz insanları mutlu etmek için çalışıyoruz bu yüzden kendimi affettirmek için ne gerekiyorsa yaparım. Kendisiyle fotoğraf da çekilirim, özrün kralını da dilerim, parasını da geri iade ederim. Ben çevremde bu konu ile ilgili daha fazla rencide olmak istemiyorum. Bu zamana kadar irtibat numarası olmadığı için kendisiyle iletişim kuramadım. Şu an konuşmaya da korkuyorum ama siz aracı olursanız, kendisini mutlu etmek için elimden gelen her şeyi yaparım''


* * *

O zaman ben aracılık yapıp, bu durumu çözeyim. İş tatlılığa bağlansın.

Çiğdem hemşire, kuaför İsmail’in söylediklerini okudun sanırım. Kendisiyle irtibata geçebilirsin..

Mutlu olmak, mutlu yaşamak hepimizin hakkı..

Hadi bakalım bir konuyu daha çözdük.. Yaşasın Kenankafası..
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!