Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları PAZARLIKÇI Kenan Erçetingöz kenan@gecce.com
22.09.2014 12:45

'Enayi yerine konduğumuz için yazıyorum'

''Ne yapacağımı bilemediğimden, enayi yerine konduğumuz için size yazıyorum.''

İyi günler Kenan Bey,

16.08.2014 tarihinde, Küçük Çamlıca'daki Club Torch adlı mekanda düğünüm oldu. Maalesef ki bu düğün mekanını, şu ara gelinler için revaçta olan dugun.com sitesinden buldum; bulmaz olaydım. Orayı da bilgilendirdim.

Detaycı bir insan olduğum için kendi düğünümden bir hafta önce gerçekleşen bir düğüne katıldım. O sırada eşim ve ben masa örtülerinin yırtık olduğunu fark ettik. Hemen işletmecisi Ömer Bey'e ilettik bu durumu. O gün yağmur yağdığı için, yanık yırtıkları bu şekilde oluşmuş. İlginç geldi bize ama size yeni örtüler serilecek dendi. İnandık. Serilmedi. Nikahımızın kıyılacağı masada bile yırtıklar vardı, arkadaşlarım fark edip söylediklerinde üstüne defter gelecek kadar rahatmış.

Masa düzeninde, sözleşmemizde şamdan ve runner olacaktı. İnandık. Tabi ki yoktu.

Tuvaletler ilk gittiğimizde de iç açıcı değildi. Ama ben yeri Eylül-Ekim ayı gibi ayarladığım için, sezonu değil, temizlenecek, düzenlenecek dendi. İnandık. Tuvaletler girilemeyecek kadar kötüydü. Sifona basıldığında sizi yıkamaya çalışan klozetler mevcuttu.

Düğünün iki hafta öncesinden, 22 çocuk var, çocuklar ordövr tabaklı menüyü severek yemeyeceklerdir diye çocuk menüsü siparişi verdik ve bunu yaklaşık 10 kere tekrarladık.. Yapacaklarına inandık. Çocuklara ordövr tabağı servis edildi.

En trajikomiği ise yine bir hafta önceki düğünde tecrübelediğimiz ve işletmeci Ömer Bey'i uyardığımız sandalyelerin kırık olması durumu. Yine aynı bahaneyi sunarak ''O sandalyeler üç kez yağmur yedi bundan dolayı kırık'' şeklindeki açıklamasına istemesek de inandık. Tabii yine enayi yerine konan bizdik. Misafirlerimizin neredeyse hepsi birer kere; bazıları şanssız olduğu için iki kere düştüler. Daha fazla rezil olabileceğimiz bir durum olamazdı.

Hem Dj hem orkestra vardı. Biz güvenerek iz bırakıyoruz dedik. Bir hafta önce Dj ile konuştuğumuzda, Dj’e ''Sadece iki şarkı istiyoruz, en son gençleri coşturarak kapanış yapalım diye'' dedik. Ne kadar zor olabilir iki şarkıyı bilgisayara atmak? Birini bulamamış. Bulamadığı şarkı Yüksek Sadakat grubunun ''Haydi Gel İçelim'' şarkısı.

Biz nikah şekerlerini kendimiz tasarlayıp yaptık ve sayı ile çalıştık. Sağ olsunlar garsonlar gözümüze az geldi deyip bazı masalara koymamışlar, bazı masalarda da kafalarınca, birbiri ile alakası olmayan insanları aile yapıp, iki kişiye bir adet hediye koymuşlar.

Kendi garsonu olmayan bir işletme, durmadan dışarıdan adam topluyorsa eğer, bu kaliteyi çok düşürür.

Çok pişmanız düğünümüz burada olduğu için. Bir sürü masraf olduğu için, evlilik sürecinde, ancak burada rahatça düğün yapabileceğimizi düşündük. Ah kredi çekseydik de bu işletmeye para kazandırmasaydık. Keşkeler anlamsız, değiştiremeyeceğimiz bir şey. Evet, çok eğlendik, hiç oturmadık ama bu bizim sayemizde oldu. Verdiğim paranın bir kuruşu dahi helal olmasın. Hiç bir vaadi yerine getirmeyen bir işletme. Başka gelinler üzülmesin.

Çok uzun bir yazı oldu kusura bakmayın. İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim.


Duygu YILDIZ

* * *

Şikayette adı geçen Club Torch'un ilgili yetkilileriyle görüşüp, bilgilendireceğim.

Bu tip gerekli şikayetler gerçekten önemli. Duygu hanımın da dediği gibi mekanlar, müşterileri asla "Enayi" yerine koymamalı.

Ödediğiniz paranın karşılığını mutlaka alın, alamazsanız da hesabını sorun.. En azından bana söyleyin, ben sizin adınıza hesap sorayım..
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!