'Erkenci Kuş' setinde neler oldu?

'Hangimiz Sevmedik' dizisinin setinde Can Yaman'ın rol arkadaşı Selen Soyder'e bardak fırlattığı iddiası o dönem magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Selen Soyder, Can Yaman'dan şikayetçi olmuştu. Dava geçtiğimiz hafta sonuçlandı. Mahkeme Can Yaman'ı suçlu buldu ve oyuncuya 7 bin 830 liralık adli para cezası verdi.

Özel Haber


Bu olayın ardından bir kaç gün geçmişti ki bu kez Can Yaman'ın adı bambaşka bir olayla gündeme geldi. Yakışıklı oyuncunun, 'Erkenci Kuş' setinde bir hayranına fotoğraf makinesi fırlattığı haberleri herkesi şoke etti. İddia şöyleydi:

"Anadolu Yakası'nda gerçekleşen çekimleri izleyen bir izleyicinin "Bu Demet Özdemir de Can Yaman'da ne buluyor?" demesi üzerine ünlü oyuncu oldukça sinirlendi ve elindeki fotoğraf makinesini seyirciye fırlattı. Ancak makine dizide rol alan yardımcı oyunculardan birinin başına geldi. Oyuncu apar topar hastaneye kaldırıldı. "

***

Bu olayın basına yansımasının ardından ilk açıklama ise Can Yaman'la adı aşk dedikodularına karışan rol arkadaşı Demet Özdemir'den geldi. Özdemir olayı şöyle açıkladı:

"Bugün haberlerde "hayran" adı altına bahsi geçen kişi sete izinsiz girip hakaretler savurup, uyarıldığı halde setten uzaklaşmamıştır... Kaydı kesip Can'ın kolundan tutup bana laf atmıştır, Can da 'sözde' hayrandan kolunu kurtarmaya çalışırken fotoğraf makinesi elinden düşmüştür. Can Yaman ve 'Erkenci Kuş' ekibi asıl mağdur olan taraftır. Negatif bir fiziksel temas, hakaret hiç bir zaman sevgi gösterisi olmaz. 0 kişiye şiddet söz konusu dahi olmamıştır. Her zaman sete ziyarete gelenleri sevgiyle kucaklayan partnerim için çıkan yalan haberleri aydınlatmak istiyorum ve çok üzüldüğümü belirtmek isterim."

***

Bu açıklamanın ardından olay iyice karıştı. Neden yapım şirketinden bir açıklama yapılmadığı ve Demet Özdemir'in Can Yaman'ı savunmaya geçtiği konuşulmaya başlandı. Gelen eleştiriler üzerine bu kez yapım şirketinden de bir açıklama geldi:

“Çekimlerimizin yapıldığı esnada, izleyen kişiler arasından bir şahıs Demet Özdemir ve Can Yaman’a sözlü tacizde bulunmuş, saldırgan tavırlarıyla sette gerginlik yaratmıştır. Oyuncularımız bahsi geçen şahsın ekip tarafından setten uzaklaşmasını rica etmiştir ve çekimlere devam edilmiştir. Basında çarpıtılarak yer alan bu haberler tamamen gerçek dışıdır.”

***

BU NASIL SET?

Hangi açıklama doğru bilemiyorum ama olay nasıl yaşandıysa yaşansın insan "Bu nasıl set?" demekten kendisini alıkoyamıyor. Ben daha önce set röportajları için bir çok set gezdim. Hatta 'Hangimiz Sevmedik' dizisinin de setini gezip, karavanda Can Yaman'la röportaj yaptım. Ama böyle bir set görmedim.

CAN YAMAN RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYIN

Çekimler devam ederken dizinin sevenleri elini kolunu sallayarak sete girip oyunculara nasıl bu kadar yaklaşabiliyor anlayamıyorum.

Set herkese açık mı?

Herhangi bir güvenlik önlemi yok mu?

Bu olay nasıl bu kadar büyüdü?

Merak ediyorum...

Bunlarda ilginizi çekebilir: