Onur Aktaş
Tüm yazıları ÖZEL HABER Onur Aktaş onur@gecce.com 09.08.2018 17:20

Edis'in Harbiye zaferi!

Edis dün Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde ilk konserini verdi. Konsere ilgi yoğundu. Harbiye merdiven boşluklarına kadar dolmuştu. Daha konser başlamadan çığlıklar yükselmeye başladı. Edis hayranları Harbiye'yi adeta salladı. İzleyenlerdeki bu enerjinin nereden geldiğini ise Edis sahneye çıkınca anladım. Dansçılarıyla birlikte sahneye fırlayan Edis, "Olmamış mı?" şarkısıyla eğlenceli bir başlangıç yaptı. Ardından da "Benim Ol" şarkısıyla Harbiye'yi ayağa kaldırdı. Sonrasında ise biraz duygusallaştı.


"Bugün biraz fazla konuşacağım" diyen şarkıcı konser boyunca hayatından kesitleri de sevenleriyle paylaştı. "Ataerkil bir toplumda anaerkin yetiştim" diyerek anneannesinin, teyzesinin ve annesinin sırayla kansere yakalandığını ve onların kanseri nasıl yendiklerini anlattı. İlk şarkısı çıktığında kendisinin hastanede piyano çaldığından ve kimsenin o zamanlar onu tanımadığından bahsetti. İlk demosunu Kenan Doğulu'nun yaptığını ve Ozan Çolakoğlu'nun müzik kariyerinde ayrı bir yeri olduğunu bir bir anlattı. Bu duygusal konuşmalara bir de duygusal şarkılar eklenince Harbiye biraz durgunlaştı ama bu durgunluk çok sürmedi. Edis tekrar hareketli şarkılara geçip "Hadi oynayalım" deyince Harbiye'de protokol hariç herkes ayağa kalktı. O andan itibaren Edis de dahil kimse yerinde duramadı. Kısacası hem ağlattı, hem de oynattı.


Açıkçası konsere gitmeden önce bu kadar eğlenebileceğimi hiç tahmin etmiyordum. Hatta sıkılabileceğimi bile düşünmüştüm. Ayrıca Edis'in şarkılarına da çok hakim değildim, bilmiyordum. Ama yine de benim için bile oldukça eğlenceli bir konser olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Mor ve Ötesi'nin "Bir Derdim Var" ve Erkin Koray'ın "Gün Ola Harman Ola" cover'larına bayıldım. Ağırlıklı olarak rap ve rock dinleyen biri olarak Edis'in "Gün Ola Harman Ola"yı albümüne koyduğundan da bir haberdim.

Meğer Edis'in babası Erkin Koray hayranıymış ve Edis de Erkin Koray şarkıları dinleyerek büyümüş. O sebeple de "Gün Ola Harman Ola" şarkısını cover'layıp albümüne almış. Bence oldukça da güzel olmuş.

Kısacası Edis ilk Harbiye konserinden zaferle ayrıldı. 2 Eylül'de ikinci kez Harbiye sahnesinde olacak. Bence bu konseri kaçırmayın. Bir aksilik olmazsa ben de orada olacağım. Üstelik bu sefer ön yargıları kırılmış biri olarak çok daha fazla eğleneceğime eminim.

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz