Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe gurkanboztepe@gecce.com
26.12.2017 15:28

Teknoloji ilerledi sen daha like mı yapıyorsun?

Geçenlerde Emre Gelen kardeşimizin önemli bir etkinliğine katıldım. (Dünyanın en önemli sosyal medya uzmanlarının katıldığı Inlow Summits)

Bir otelde gerçekleştirilen gala geccesinde önemli kurumların değerli standları vardı. .Ben kendimi teknolojiyi iyi kullanır 5 hesap yönetir, instagram, facebook, swarm, scorp, prisma, twitter, snapchat kuşuyum diye bilirken burada kısa devre yaptım. "Bakalım ne olacak, başımıza neler gelecek" diye. Önce GTD'nin en genç üyesi başkan Yardımcımız Koraltan Saygın ağabeyimi beyaz standa soktum. İstenen sadece mutlu bir şekilde yürümek…


Koraltan ağabey zaten dünden hazır; her gün ortalama 11.000 adım atıyormuş, 73 yaşında ama tüm ciksi gençlere taş çıkartır. Karısı kıskanmasın ama tüm genç kızlar Koraltan başkanı merak ediyor. Neyse Koraltan başkanı ilk kurban verdik o gayet mutlu yürüdü; sonra İ Mice derneğinden genel sekreter dinamik Hüseyin Kurt kardeşimizi yürüttük, sonra da sıra bana geldi.

Stand içinde hızla yürüdükten sonra yazılım senden klonlayıp farklı zamanlara arkana ekleme yapıyor bir de müzik eklenince alsana sosyal medyada farklı bir paylaşım. Bu yazılıma milyon dolarlar vermişler. Ama çok ilginç bir kısa çekim ortaya çıkmakta. Helal olsun fark yaratanlara…

Şimdi gelelim sosyal medya konusunda yeni bir meslek sahibi olanlara, eskiden doktor, avukat, nakliyeci v.b. meslekler vardı buralardan seçimler yapardık. Şimdi ise gençler farklı meslekler seçebiliyor hatta yaratabiliyorlar.

Bu konuda takdir ettiğim sosyal medya uzmanları ülkemizde de de var yazılımcılar dünya da da var.


Mesela; Uber, booking.com, tripadviser, bidroom biz hangisini nasıl takip edeceğiz diyoruz, bazen de hukuki davalar açıyoruz ama atı alan Üsküdar'ı geçiyor mu? Mesela Booking konusu nereye bağlandı? Veya Uber Dünya’da işliyor ama burada vergi veriyorlar mı? Veya Taksiciler Odası ile ne noktadalar. Taksi plakası olmuş 2 milyon TL millet ekmek parası derdinde Uber geliyor son model Vito ile müşteriyi daha ucuza daha lüx taşıyor. Buralarda; Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur başkan ve Nigar Yıldız hanım önemli çabalar yapıyor. (Vip taksi modeli ve i taksi aplikasyonlarından haberi olmayanlar hemen indirsin) Tam da seçim öncesi bu çabaları takdir etmemek mümkün değil. Booking konusunda ise otelci arkadaşların çok ciddi serzeniştleri var.

Bunun yanısıra Gastronomi sektöründe sektöre mış gibi değil de gerçekten değer katan nitelikli sosyal medya uzmanı dostlarım da var. Bunların başında Berrak Tangülü gelmekte. Gittiği her mekana değer katan Berrak’ın takipçi sayısı ve farklı sunum ve anlatımları ile değer katması yanı sıra hazırlık süreci ve paylaşım görselleri bence çok başarılı. İyi ki varsın Berrak.

Bu haftasonu Woody Allen’ın "Dönme Dolap’’ adli filmine gittim. Ben beğenmedim. Konusu klasik ve yavam; oyuncular ise gayet başarılı…

2018'de biraz daha zengin olmak için; Milli Piyango bileti almaya Eminönü'ne Nimet Abla’ya gidiyorum belki bana çıkar…


Şaka şaka bana çıktı zaten bak size sesleniyorum ve pişman olmadığım her anımı dolu dolu yaşadığım bir hayatım var…

Benden bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz