Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe gurkanboztepe@gecce.com
30.05.2018 14:10

Fethiye'yi fethettim!

Bu hafta sonu I-MICE derneğinin nitelikli organizasyonu ile Fethiye'de bir otelde konakladım. Öncelikle I-MICE kardeş derneğimiz kim? Kongre turizmi ve kurumsal toplantılar anlamında ülkemize değer katan genç dinamik kardeşlerimizden oluşan bu dernek çok aktif. MICE acentelerinde firma sahibi ve yöneticilerden oluşan dernek ülkemizin içindeki önemli toplantıları yapan firmalardan oluşan kardeşlerimiz.

Her toplantının içinde kahve molasından, gala yemeğine kadar gastronomi yer aldığından dolayı onlarla da iç içe olmak durumundayız.


Ultra herşey dahil otelde; kalamarlar, karidesler, gece 12 sonrası çorbalar, köfte ızgaralar, sabah geç kahvaltılar ortalıkta uçuşurken ekstradan VIP masalar kurdurup, o masaların üzerinde gül yaprakları ile yanımızda nezaket içinde olması, hatta odama hediyeler yollaması ile kalbimi fethetti. İçerde 2500 müşteri var ama ben kendimi özel hissettim.


Bu arada çalışan personel 1500 kişi. Bu rakamlar şaka değil. Personel pırlanta gibi hepsi güleryüzlü, pozitif enerji dolu.


Organizasyonun amacı toplantı salonlarını görmek ve konferanslar, kongreler için nasıl değerlendirilir? başlığı altında olsa da benim ana ilgi alanım restoranlar oldu.

9 adet temalı restoranda 24 saat bir şeyler yenilip içiliyor. Rezervasyonlu temalı alanlar ise çok ciddi rağbet görüyor.


Karidesi, kalamarı açık büfede sunmak ve lezzetli sunmak her tatil köyünün harcı değil.


Ama bu organizasyonda kalbimi kazanan dünya tatlısı bir kardeşimiz daha var ki, onu anmadan geçemem. Su sporları merkezi sahibi Taner Kolat.

Taner’in özelliği gerçek Fethiyeli. Üzerinde bir mayo ile tüm gün su sporlarına gelen tatilcilerin kayıtlarını alıyor. Ama arkada 15 kişilik mükemmel bir ekip ve Amerika’dan getirttiği 3 milyon Euro'luk son teknoloji su oyunları ekipmanları var. Bunu da yıllar içinde çalışarak yapmış.


Derler ya çok çalışırsan olur. İşte Taner kardeşim çok çalışmış ama aynı zamanda sektördeki boşlukları görmüş. Herkes çalışıyor ama kravatla Mecidiyeköy'de. Taner ise mayo ile Fethiye’de…

Zeki olmasının yanı sıra girişimci kardeşimizin yeni ve çok bomba projesi var ama buradan konuyla ilgili şimdi değil sonra bilgi vereceğim.


Kendisi bana etkinliklerinden kısa bir demo yaptırdı, benim kondisyonumun ve hamlığımın ne noktada olduğunu gördüm.

Özel kano, deniz bisikletleri önemli değil. Denge ve sabır gerektiren 'flyboard' beni benden aldı. Düşe kalka su yuta yuta öğrendim. Flyboard sudan havaya uçabilme sanatı desek çok yanlış olmaz. Bana jetski ile destek olan hocalarım sağolsun gayet sabırlı da benim havada durmayı öğrenmem zaman aldı. Neyse çok zevkli. Sakın kaçırmayın.


Bereket flyboard öncesinde James Bond Safari turu yaptım da kendime geldim. Taner kardeşim öyle bir organizasyon yaptı ki bana 2 günde dolaşabileceğiniz noktaları 150 beygirlik VIP botuyla 2 saate 4 noktadan dolaştırdı. Bu turu bence sakın kaçırmayın derim.


Ölüdeniz bence bir doğa harikası. İşte buraları görmek için Dalaman uçağına binip bu tura gidilir. Yapmanız gereken kendinizi Escape Sea Aventure’ye gidip Taner kardeşi bulup benim selamımı söylemeniz. Kalanı o çözer.

Dalaman THY gidiş-dönüş saatleri de çok mantıklı, gün kaybetmiyorsunuz.

2 günde yandım, freshlendim; şimdi Mecidiyeköy trafiğine hazırım.

Bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla….
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz