Gürkan Boztepe
Tüm yazıları MARKA DOKTORU Gürkan Boztepe gurkanboztepe@gecce.com
30.10.2018 16:25

Dolar düştü, fiyatlar düştü mü?

Beni ilgilendiren önemli bir soru aslında...

"Abi dolar çıktı o yüzden zam yaptık" diyen arkadaşlara soruyorum, dolar düştü fiyat indirdiniz mi?

Şimdi ülkemizde birbirimizi kazıklama hastalığından kurtulsak, aslında dünya ile dans ettiğimizi algılasak çok sevineceğim.

Herkes birbirini potansiyel müşteri olarak görüyor. Herkes her satıştan nasıl KOMİSYON alırım derdinde..

Ben bundan çok sıkıldım.

Ya bir kere de birisine İYİLİK yapın …

Olamaz mı? Belki kendinizi iyi hissetmek o alacağınız komisyondan daha faydalı olacak.

Bu aralar dikkatimi çeken konu Sosyal Sorumluluk adı atında firmaların yaptığı PR veya Yardım Dernekleri arasında kediye köpeğe, insana YARDIM DERNEĞİ'yiz adı altında aslında kendine yardım yapanlar.

Bu konuda toplumun kafası çok karışık. Benim param olsa kime vereceğimi şaşırırım. Mesela 1 milyon USD bir yardım derneğine para vereceğim kime? Bu konu için bence yardım derneklerinin şeffaflığını tam olarak açıklayabilecekleri ve yardımların hedef kitlelere nasıl gideceğini tam gösteren bir sistem olması gerekmekte. Belki benim paramla Göcek'te yazlık alındı?...

Ben diyorum ki; Önce Türkiye sonra Dünya…

Bu konuda değerli kurumlar olduğunu biliyorum. Hayata değer katan kurumlarda 50 TL vermeyen ama lüks bir mekanda çaya 20 TL verip takılanlar olduğunu da biliyorum.

Vereceğiniz 50-100 TL ile ülkemizde ihtiyacı olan gariban kız veya erkek çocukları bir bot alabiliyorsa sizin bu içtiniz çay,kahve nasıl boğazınızdan geçebiliyor?


PR olarak kullanmak isteyen de kullansın ona lafım yok ama iş yapmak bazen bir çocuğu hayata kazandırmaktan daha önemli değil diye düşünüyorum.

Bugüne kadar gördüğüm en değerli vakıf ve kurumların kimler olduğuna gelince Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, Türkan Saylan Vakfı, Toçev gelmekte …

Sosyal medyadan takip ettiğim kadarı ile Şanlıurfa’da Acil İhtiyaç projesi Vakfı şu an yüzlerce çocuğa destek oluyor. İstanbul’dan kalkıp Şanlıurfa ‘ya yardım götürmeye gitmişler. Kış gelmişken biz kaloriferli evlerde oturuyoruz ama gariban çocukların ayağına giyeceği bot yok.

Önerim duyarlı davanıp 50-100 TL'yi ihtiyacı olanlara hemen iletmek.

Ben para vermek yerine bu yazıyı yazdım; hadi herkes işin ucundan tutsun….

Bu hafta benden bu kadar kalın sağlıcakla…
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gürkan Boztepe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz