Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 03.10.2018 15:03

Yeni sezon mekanları!

2018 yaz sezonunu da geride bıraktık. Tüm güzellikleriyle, Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Alanya’sıyla.. Bir sezona sığmayan, sığdıramadığımız başka güzelliklerle geride kaldı Yaz...

Döndük İstanbul’a... Dünyanın en güzel şehrine, en özel şehrine... Ve tabii ki yeme-içme-eğlence sektöründe kış sezonu başladı. Kimi mekanlar “aynı tas, aynı hamam”, menülerinde hiçbir değişiklik yapmadan giderken, kimileri menülerini değiştirdi ve tabii ki kimileri de kapılarını yeni açtı.

İşte o yeni açanla başlayalım yazımıza; Galvin...


Nişantaşı’nın yeni ve iddialı İtalyan restoranı…

Hazırlık aşamasını yazdan beri takip ediyorum. Çok büyük bir emek var mekanda.. Ve bu kriz döneminde bu kadar iddialı bir mekan açmak her baba yiğidin harcı değil.

Müthiş bir dekorasyon ile açıldı Galvin... Yüksek tavan ve vintage tarzı ile gözü yormayan renkler kullanılmış. Kapı karşılama ilk defa Miami tarzı olmuş. Karşılamadan sonra önümüze çıkan bar bölümünde misafirleriniz gelene kadar oyalanabiliyorsunuz. Oturma düzeni ferah ve rahat... Açık mutfak ve manav göz doyurucu. Asım ustanın lezzetleri inanılmaz.

Bahçe bölümü ise ikinci farklı bir mekan gibi... Şömine köşesi tam benlik; puro ve viski için ideal bir köşe...

Galvin üç bölümden oluşuyor; ana restoran, bahçe ve bar bölümü.. Yemek sonrasında barda Dj eşliğinde gecce keyfi aynen devam ediyor.

İstanbul yeme-içme sektörü kaliteli mekanları hak ediyor. Galvin de bu örneğe tam oturuyor. Tebrik ederim.

İkinci mekanımız Sunset…


Kış sezonuna güzel bir parti ile merhaba dedi geçtiğimiz hafta.. İstanbul gecce hayatının tanınmış simalarının katıldığı davet çok hareketliydi. Sunset’in kalitesi, servisi, lezzeti her zamankinden daha güzel geldi bana bu kez… İstanbul’un en iyi manzarasına sahip mekanlardan biri olması, mimar Zaha Hadid’in dizayn ettiği ve Roma’daki Çağdaş Sanat Müzesi’nin bahçesindeki gelincikler de çok yakıştı İstanbul’a.. Şimdi sırada bir akşam Sunset’e gidip, o manzarada yeni menüsünü deneyimlemek var...

Üçüncü mekanımız Lucca...

Menü değişim çalışmaları henüz tamamlanmamış. Önümüzdeki hafta tamamlanacakmış. Ama lucca, bizim Lucca işte... Sıkış-tıkış olmasından kaynaklanan samimi bir ortamda, keyifli dakikalar geçirebiliryorsunuz, sevdiklerinizi görüp selamlaşabiliyorsunuz. Kimse gerilmiyor, yer yoksa içkisiyle ayakta takılabiliyor. Ortam rahat. Bebek’in cadde üstü mekanı benim vazgeçilmezlerimdendir. Orada oturup sokağı izlemek bile beni mutlu ediyor...

Kış sezonuyla ilgili açılış-davetler her gecce devam ediyor... Gittikçe yazacağım. Mekanları sizlere en iyi şekilde anlatacağım... Gitmeden yazmayı, masa başı haberciliği sevmiyorum. Onlardan zaten çok fazla var, sosyal medya çukurunda!

Sizlerde gittiğiniz mekanları, lezzetleri, eleştirileri aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz... Doğru eleştiriler, doğru mekanlar için her zaman önemlidir.

Benim de bilmediğim mekan ve lezzetleri de yazarsanız, ben de öğrenmiş olurum ve fırsat buldukça emek veren, değer veren mekanları ziyaret ederim...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Kenan Erçetingöz

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz