Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 03.04.2010 19:45

SERENAY, NASIL 2. OLDU?

Adanalı dizisi nere, Türkiye Güzellik Yarışması nere?

Adanalı dizisinde Oktay Kaynarca’nın kızı Sofya’yı canlandıran Serenay Sarıkaya’yı Türkiye Güzellik Yarışması’nda seyredince çok şaşırdım. Hele hele ikinci olduğu açıklanınca küçük dilimi yuttum.

Sempatiklik başka, güzellik, zerafet başka şey!

Serenay güzel bir kız değil.. Hiç zarif de değil. Sadece sempatik olabilir. Ayrıca boy da yok! Eee, nasıl oldu bu iş?

Hem de jüri de Hıncal Uluç gibi bu işleri çok iyi bilen, güzellik konusunda uzman, ünlülerin camlarındaki siyah filtrele bile takan Hıncal Uluç ağabeyimiz bile varken!

(Bu arada Kıvanç Tatlıtuğ’un siyah cam filtreleri sökülmüş ama ya diğer araçlar ne olacak? Onları kim şikayet edecek de, kim sökecek de, vs. vs. vs.. İşimiz gücümüz ünlülerle! Zavallı ünlüler!)

Serenay Sarıkaya nasıl ikinci oldu Hıncal Ağabey? Buna nasıl müsaade ettin? Hiç itiraz etmedin mi? Kıvanç’ın siyah cam filtrelerine taktığın gibi bu konuya da taksaydın keşke!

Peki ya diğer jüri üyeleri olan ve kadınlardan anlayan Okan Bayülgen ile dünyaca ünlülerin fotoğraflarını çeken Nihat Odabaşı’na ne demeli? Onlar da mı itiraz etmedi bu sonuca?

Nihat gibi bu işin uzmanı olan birisi Serenay Sarıkaya’nın Türkiye’nin ikinci güzeli olmasına nasıl ses çıkarmadı?

Okan ile Nihat kavga etmişler ama Serenay’ın ikinci olmasıyla ilgili değilmiş kavga! Kavganın sebebi, Okan 2 yıl önce Nihat için “gay fotoşopçu” demiş. Bayülgen yarışma geccesi “Nihat ile aram kötü. Yarışmanın ön seçimlerinde bana ‘hatalısın’ dedi. Ben de ‘seçtiğim kızlar ilk ona girdi’ dedim. Çektiği katalog fotoğraflarını hiç beğenmediğimi söyledim. Yine kapıştık” demiş.

Hiçbir jüri üyesi de “ya bu kız bu boyla güzel seçilemez” dememiş!

Aşağıdaki resme bakınca diğer güzeller arasında Serenay nasıl da sırıtıyor değil mi? Boy fukarası güzel!


Belli ki sorulan soruların cevapları bile önceden verilmiş! Atatürk de Seraney’e denk gelmiş! Bak bak bak..

Jüri “kiminle tanışmak isterdin?” diye soruyor, Serenay da “Atatürk’le” diye cevap veriyor! Atatürk de ne isterdi ama Seranay’la tanışmayı! Hay Allah’ım..

Sinema filmleri, reklam filmleri, sorular-cevaplar derken Atatürk’ün bile suyunu çıkardılar ya helal olsun!

Yarışmanın en şanssız kızı ise Filiz Özgür olmuş. Filiz bu yarışmaya katılabilmek için Beylikdüzü Voleybol Takımı’ndan ayrılmış. Dereceye gireceğinden eminmiş ama ilk 10’a bile girememiş!

* * *

Bu yazımdan sonra yarışmaya katılan fakat elenen Manolya P.'den mail geldi. Ciddi iddialarla dolu bir mail.. Paylaşmak istedim.

Mehaba Kenan Bey;

3 Nisan 2010 tarihinde yazmış olduğunuz '' SERENAY, NASIL 2. OLDU?'' başlıklı yazınızı okudum.

Size katılmakla beraber yarışmada şaşırdığım sadece Serenay'ın 2. olması değildi. Ben de bu sene Miss Turkey 2010'a katıldım ve ilk 170'e girdim. Elemeye gittiğimde önce elbise ile sonra mayo ile jüri önünde yürüyüş yapıldı (gruplar halinde).

Ancak ne gariptir ki jüri üyeleri Türkiye'nin güzelinin seçileceği yarışmada katılımcılara bakmadılar bile. İlk 60'a kalan kızları görünce ''benim de ismim sölenecektir'' diye bekliyordum. Çünkü seçilenler arasında doğal olmayan, saçları boyalı, kilolu, vucut ölçüleri orantısız sanki özellikle 'çirkin' denebilecek kızlar seçilmişti.

Elbette güzellik, çirkinlik gibi kavramlar görecelidir ancak 'görünen köy kılavuz istemez' diye de bir atasözümüz vardır. Pek çok güzel kız (ben kendimi bir kenara koyarak söylüyorum) daha ilk 170'de elendiler. Keşke bir imkan olsada elenen kızlarla görüşülebilse, onları da Türk halkı tanısa.

Nice güzel kızlar haksızca elendiler. Sonrasında seçilen 20 finaliste baktığımda bir Türk genç kızı olarak üzüntü duydum. Onca güzel kızmız arasından bunlar mı seçildi dedim. Bunlar mı Türkiyeyi ve Türk genç kızlarını temsil edecekler dedim.

Bu bir güzellik yarışması bence zaten boyun 170 olması bile bir bayan için idealdir. Boyu uzun olsun diye kilolu, yüz güzelliği olmayan kişilerin seçilmesi yarışmanın ismi ile örtüşmüyor. Boyun uzun, fizğin düzgünse, ince ve zarifsen katılacağın yarışma 'best model of turkey' dir.

Zaten oradaki yarışmacıların araştırılması yapılsa pek çoğunun uğurkan erez, tanju babacan, ebru şam, burcu esmersoy gibi isimler tarafından desteklendiğini ve ilişkisi olduğu anlaşılır. Benim elimde deliller yok, ben araştırmacı gazeteci değilim sadece gözlemlediğim ve duyduğum kadarı ile size söylüyorum. Maalesef bu yarışmalar tekelleşmiş durumda ve tacı alacak kişiler en başından belli.

Ben sizin yazınızı okumasaydım bu mailide atmicaktım. Sizin dürüst gazetecilik kimliğinize güvenerek, yazınızdan bunu hissederek bu maili attım.

Siz de o 20 kızı gördüğünüzde ne düşündünüz? Sadece Serenay mıydı orda sırıtan?

Türkiye'yi temsil edecek konularda torpilin geçmesi kötü bir durum ve böyle bir durum söz konusu ise bunu aydınlatılmasını rica ediyorum.


SAYGILAR...
MANOLYA P.


* * *

Bu mail de İpek Gürsel hanımdan gelmiş. Burada daha ciddi iddialar var..


İyi akşamlar Kenan Bey..Bu konuda size zaten mail atacaktım yazıyı görünce çok sevindim..İnşallah Hıncal Uluç ve Nihat Odabaşı size nasıl kötü bir organizasyon olduğunu anlatır ve sorunuza yanıt verirler..

Yarışma gecesi o stüdyodaydım Bir ara Hıncal Uluç Serenaya “Seni birinci seçemeyiz Serenay” dedi..Bunuda ordaki herkes duydu.. Ordaki yarışmacı yakınları zaten Serenayın torpilli olduğunu biliyorlardı..Aralarında konuşuyorlardı..Çünkü kamptaki kızlar yakınlarına Serenay dereceye girecek çok emin bu kız torpilli demiş Kenan Bey.

Ben orda sürekli jüriyi izledim yarışmacı kızlara puan bile vermediler aralarında fikir teatisi bile yapmadılar. 2 kez ara verildi ben izledim herkes başka bir yerde sigara içiyordu..

Jüri üyeleri nasıl puanlama yaptı nasıl karar verdi kimse anlamadı. İlk 10 a girmeyen 3 güzel kız vardı Kenan Bey..Dereceye giren kızlar zaten hiç şaşırıp sevinmedi buda herkesin dikkatini çekti.. Madem bu torpilli kız seçilecekti öbür kızların hakkı yenmedi mi Kenan Bey.. Lütfen bu konunun üstüne gidiniz..Bu haksızlığa ses getyireceğinize inanıyor başarılarınızın devamını diliyorum..

* * *

Söz konusu maillerde adı geçen herkesin cevap hakkı vardır.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

(30 Yorum Yapıldı)

angel34 Kenan Bey gerçekten harikasınız.. çok güzel bir konuya değindiniz..Benim bir tanıdığım bu yarışmada ilk yirmiye kalanlar arasındaydı.Serenay Sarıkayanın kamp boyunca kendinden emin olduğunu ve kazanacagını bildiğini yarışmadan önce bana söylemişti.Tüm finalistler bu kızın torpilli oldugunu biliyorlarmış..Ayrıca jüri üyeleri kamptaki tanışmaya ( güneri civaoğlu dışında) gitmemişler..Ben yarışma gecesi o stüdyodaydım.. Serenayın ikinciliği açıklandığında ordaki yarışmacı yakınlarının isyan edişlerini görmeliydiniz..Ayrıca bu kızın göğüs ölçüsünüde bilerek yanlış yazdılar, ve en önemlisi ingilizce bilmiyorrr... Saygılarımla

03.04.2010 20:39:02

belahatun bu yarışma tam bir fiyaskodur.. Serenay ın tahta göğüslerini görmemek için kör olmak lazımdır oysa ki yarışma kataloğunda göğüs ölçüsü 89 yazmaktadır buna ancak yuh oha derim ben..yarışma jürisi ne karşılığında serenay ı 2.seçmiştir çok emrak ediyorum..serenay ın sinan çetin e olan yakınlığından dolayı mı yoksa maddi başka bir çıkarlarımı vardır..jürinin 2 torba kömür karşılığında oyunu satan cahil halktan ne farkı vardır? tek varkı şudur jüri cahil değildir, o halde nedir?

03.04.2010 22:21:17

deniz83 Kenan bey dürüstlüğünüz ve gerçekçi görüşünüz için sizi tebrik ediyorum! ben de bir erkek olarak şunları söylemek istiyorum; dereceye giren kızların dışında gerçekten onlardan daha güzel kızlar vardı. serenay sarıkaya zaten torpillidir tartışmasız bellidir bu. boy fizik önemli değil diyosunuz miss turkey de peki serenay kızımız veya 1.olan kızımız çok mu güzel? serenay sarıkaya kenan bey sizinde söylediğiniz gibi sadece sempatik yani çok çocuksu aslında miss turkey 2.si olucak ağırlık yok kızımızda o havayı ben göremedim. zaten boyunun kısalığı belli oluyor. göğüsleride yok gerçekten yok. 89 olabilmesi imkansız! peki neden torpil yapıldı? ben bunu merak ediyorum. neden? çokmu lazımdı? utanıyorum türkiyeyi temsil edicek bu 4 kızdan.. bunlar yurtdışında derece elde edemezler. serenay sarıkaya ve 1.olan kızın torpili belli ve ikiside 1.olunca şaşırmadı. geçen seneki yarışmada ebru şamın kalbi duruyordu. serenay sarıkaya gayet rahat bi tavırla taktı tacını. bari numaradan 2 sevinç yapsaydı. nihat odabaşı,hıncal uluç ve okan bayülgenin buna müsade etmesine çok üzüldüm çünkü profesyonel ve kimin güzel kimin çirkin olup olmadıgını bilen kişiler diye biliyordum...

05.04.2010 23:04:21

Misafir(ada) Serenay Sarıkaya çok çok güzel bir kız.Bir sürü çirkin kız var seçilen.

05.04.2011 21:28:36

Misafir(seda) serenay sarıkayanın torpilli oldugu cok belli,zaten manken ya da güzellik kralicesi secilecek kadar düzgün b fizigi yok bel büsbütün,zerafet yok...yüzü de güzel degil bana göre

16.04.2011 20:06:22

Misafir(cansu) Öncelikle serenayı kutlarım güzel bir başarı fakat bana göre birinciliği serenay hakediyordu. 1. ye göre daha güzel fiziği daha iyi ona göre ben serenayı çok seviyorum onun yanaklarından bol bol öpüyorum

25.05.2011 23:14:30

Misafir(asli) yani serenaya nasil cirkin diyorsunuz yaa!!!!!serenay sarikaya o kadar güzelki o benim herseyim ve ikinci olmayi cok hak etti o. ona cirkin diyenler utansin. gözleri , boyu, yani herseyi normal. SERENAY SARIKAYA SENI COOOKKKK SEVIYORUM.

16.07.2011 00:32:37

Misafir(cansu) meraba ben serenay hayranı daha önce gine yorum yaptım ama bazı yorumlara karşıyım çok saçma yazılar yazıldını düşünüyorum bence serenay çok ama çok güzel fiziği boyu gözleri yani herşeyi güzel bence torpil falanla 2. olmamıştır ve öyle bişeyde olmaz yok neymiş torpil çok saçma ve serenayın 2. olması çok öncedendi ve bence serenay gine katılsa 1. olur bu kez çok güzel lütfen kötü yorumlar yazmayınn

25.07.2011 18:46:58

Misafir(serenay sarıkaya fanı) ben serenay sarıkaya sarıkayanı hayranıyım serenay güzel bir kız .dikkat çekmesinin tek sebebi bacaklarının güzel olması.ama oyuncu olmasının miss turkey 2. olmasıyla bir ilgisi de olabilir.ama ne olursa olsun ben kız olarak serenayı çok beğeniyorum.

30.07.2011 15:53:20

Misafir(cansu) arkadaşlar önemli olan boy değil tamam serenayın diğerlerine göre boyu kısa ama onlardan güzel bir fiziğe sahip ve çok güzel bak bunlar bile 2. olmaya yeterli herşeye bahaneler aramaktan vazgeçin 2. olmuş tamam kutlarım deyin yok neymiş torpilli saçmalamayın lütfen

03.09.2011 17:53:06

Misafir(serenay sarıkaya fanı) ben serenay saarıkayayı çok seviyorum kimsenin miss turkeyde torpil olduğunu söylemesin ben serenay sarıkayanı fiziğini ve bacaklarını çok beğeniyorum ondaki güzel bacak hiç bir kızda yok. Miss turkeydede ona sunulan güzelliği değerlendirdi sadece.Uzatılacak hiçbirşey yok ayrıca çok başarılı bir oyuncu

07.10.2011 17:52:05

Misafir(misafir) Kenan Bey sizinle hemfikirim.. Serenay'ın hakederek kazandığına inanmak için kör olmak gerekir. Yarışmadan sonra göğüslerine silikon yaptırmış olduğunu da medyada gördük... Boyu konusunu geçtim hanfendinin düzgün bir duruşu bile yok. Farkederseniz kambur duruyor. Ayrıca yüz güzelliği bence öyle bir yarışmada ikinci olmak için yetersiz. Kendisinde bir doğallık göremediğim gibi zarefet de göremiyorum. Bu ülkede çoğu insanın hakkı yendiği gibi bu yarışmaya katılan diğer bayanların da hakkı yenmiş gerçekten Serenay başlı başına bir kanıt. Kolay gelsin.

29.04.2012 22:18:36

Misafir(serenay) ya serenayin ikinci olmasi bile normal degil!!! onun birinci olmasi gerekirdi, cünkü o dünya güzeli!!!onu cok seviyorum herseyi güzel gözleri burnu dudaklari boyu herseyiiii. O ikinciligi basarisiyla hak eddi ve simdi onu lütfen kücük görmeyin

15.05.2012 14:49:43

Misafir(büşraaa) katılıyorum noktasına virgülüne kadar....

04.08.2012 18:25:12

Misafir(Tolgahan SayışmanKolik) Kenan Bey çok doğru bir yere değinmişsiniz. Ben bi Serenay Sarıkaya antisi olarak hep arkanızdayım :D ANTİ SERENAY

25.03.2013 13:23:25

Misafir(taner) kenan bey size katılıyorum torpil olmuş olabilir kızın kazan gibi ağzı var bunun gibi ve bundan daha güzel kızlarımız var

28.03.2013 21:07:10

Misafir(serpil) allahım biride çıkıp doğruları söylediya çok şükür gerçi sempatik demişsiniz ben ona katılmıyorum şımarık kendini beğenmiş olmasın bu torpilli

28.03.2013 21:09:42

Misafir(aslı rabia) aynen katılıyorum torpilli çok güzel kızlarımız var bu serenayın ne güzelliği var hala anlamış değilim

28.03.2013 21:11:41

Misafir(sefer) çok dğru söylediniz kenan bey ama fanlar sizi yiyip bitirmesin bu kızınsa nesine hayranlarsa yerinden fırlamış gözlerine mi kocaman ağzınamı

28.03.2013 21:14:41

Misafir(ferhat) bu konuda kenan bey çok haklısınız ama dediğiniz gibi torpilli bunlar ne yapsak boş ve oyunculuğuda kötü

28.03.2013 21:17:42

Misafir(Miray) Kenan Bey Size Sonuna Kadar Hak Veriyorum Serenay 2.nasıl olmuş anlamıyorum bu sizinde dediğiniz gibi serenay hiç güzel ve sempatik değil sırf serenayın çenesini kapatmak için 2.şaçmişlerdir yoksa serenayın karga sesini çekeceklerdi tüm dünya sırf serenayın aptallıklarını çekmemek için 2.şeçtiler yoksa neden şeçsinler Kenan Bey siz adamın dibisiniz dibi

19.07.2013 20:16:40

Misafir(serenaydelisi) Pardon ? Serenaya hakaret edecek yetkiyi nerde buluyorsunuz kız hakkıyla kazandı her ünlü orda torpillemi geçiyor seviyesizleşmeyin! 2.Olmaması gerekirdi haklısınız çünkü 1.LİĞİ HAKEDİYORDU!!! ne yaparsanız yapın Serenayı karartamazsınız!!

23.07.2013 23:22:51

Misafir(Tugba) Bencede serenay torpilli , cok haksizlik oldu, onun boyu en fazla 1m65, bu yarisma icin en az 170 olmasi gerekiyordu. Miss universe yarismasina her sene 2. Guzelimiz katilip temsil ediyordu ama nedense o yil 1. Guzel gizem gitti cunku miss turkiye komitesi senerayin torpilli oldugunu biliyordu vede daha fazla tartisma olmasin diye Onu gondermediler... Gercekten cok torpil var , zaten bu yarismayi artik kimse izlemiyor !

15.08.2013 12:00:22

Misafir(sena ece) Serenay Sarıkaya çoooook güzel bir kız boy boy diyorsunuz da boyu olup güzelliği olmayan çok kız var. Serenay'ın boyu 1.75 bir bayan için ideal boy gayette. katır gibi olacak değil yani. Hem sempatik hemde güzel. Yaa o birinciye ne demeli. Gizem kim Serenay kim. Serenay daha güzel. Birini yargılarken bence bir daha düşünün.

17.10.2013 13:13:37

Misafir(Beyza betül) Serenayı begenmiyenler önce ellerine bir ayna alsın

24.12.2013 18:41:05

Misafir(Ecem) Abi gidin isinize serenay dunya guzeli bi kere

19.01.2014 21:00:57

Misafir(erva) Öncelikle serenayı bende tanımıyodum ve beğenmiyodum fakat sonralarında medcezirde oynadigini gördüğümde hak verdim o kizdan daha güzelleri var ama onlar seçilmedi aralarında en güzel demekki o o koz deil2. 1. olmaliydi hem ayrıca insanları yargılamadan önce bi düşünün el insaf yaaaa:))

08.02.2014 19:28:47

Misafir(isimsiz) yani arkadaşlar ayıptırr ya vallah çekememezlikmi nedir bilemedim ki bi bakın 4 kadına en güzeli serenay aralarında parlıyor zaten bu çok belli değil mi ? zaten kanıtladı da görmüyormusunuz nerelere geldi ayıp vallah ya hak yemeyin !

07.03.2014 17:00:16

Misafir(Naz) Cok guzel bir yazi yazmissiniz Kenan bey.Oncelikle sizi durustlugunuzden dolayi alkisliyorum.Evet maalesef Miss Turkey yarismasinda boyle haksizliklar oluyor.Serenay Sarikaya kimdir,arkasinda kim veya kimler var cok merak ediyorum gercekten.Hic bir guzelligi olmadigi halde yarismada 2. olmasi,o berbat oyunculuguna ragmen "Yilin En Iyi Kadin Oyuncusu" odulleri almasi(Beren Saat,Nurgul Yesilcay,Berguzar Korel gibi oyuncular varken) cok tuhaf gercekten.Bu kiz duzmece senaryolarla resmen magazine oynaniyor.O kocaman agzina,kepce kulaklarina,carpi bacaklarina ragmen sanki kainat guzeliymis gibi lanse ediliyor.Sanki Turkiye'de Serenay'dan baska bi oyuncu kalmamis gibi butun oduller ona veriliyor.

14.06.2015 15:32:47

Misafir(Naren ) En ufak miss , uzun saçlı yani, çök çirkin.Diğer kızlar ,hepsi güzel.

08.11.2016 09:43:12
Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz