Neşemore'daki müzisyen aile!

Yoğun iş stresinden, bir hafta deli gibi çalışıp yorulduktan sonra doya doya eğlenmek istiyorsanız, dans etmeye, göbek atmaya, tabak kırmaya can atıyorsanız size Arnavutköy'de Neşemore (Neşe Taverna) öneririm. Gittiğimiz gecce bir kişi oturuyordu, o da ben.. Herkes sahnedeydi ve hiç inmediler, bol bol göbek attılar..

Kenan Erçetingöz

Neşemore taverna tam bir aile işletmesi. Ağbi Yuli mekanı işletiyor. Kardeş Petro sahneye çıkıp müthiş şarkılar söylüyor, buziki çalıyor. Anne-baba olan Rula ve Panço ise en son sahnede Yunanca şarkılarla kırıp geçiriyor. Ben böyle bir eğlence görmedim, duymadım.


Aile tam bir müzisyen.. Petro hem söylüyor, hem buziki çalıyor.. Anne-baba ise fena Yunan müziği yapıyor.. Tebrik ederim..


Akmerkez'in arkasından Arnavutköy'e inen bir yol var ya.. İşte Neşemore, o yolun ortasında.. Fazla büyük bir mekan değil. Isıtmalı bahçesinde sigara içebiliyorsunuz. Mekan çok samimi.. Mezeler çok güzeldi.. Ortam çok iyiydi. Ağbi Yuli, mekana hakim, müşterilerle yakından ilgileniyor, gözünü masalardan hiç ayırmıyordu. Yakışıklı kardeşi Petro ise sahnede gençler için Türkçe pop şarkılar söylüyor, herkesi oynatıyordu. Ben ise biran önce tabak kırma, sirtaki yapma faslını bekliyordum ama Petro öyle bir tempoda ki bitmek bilmedi. Çünkü müşterilerin hiçbiri oturmadı, hep dans etti..


Daha sonra mikrofonu bırakan Petro bu kez Buziki'yi eline aldı ve sahneye anne-baba Rula Hanım ve Panço Bey çıktı ve Yunan gecceleri başladı. Sirtakiler, kırılan tabaklar ve eğlence sabaha kadar sürdü.. Çok keyif aldım.. Sanki kendi evimizde gibi, nezih bir ortamda dostlarımızla eğlendik.


Neşemore'un hikayesi eski.. 1969 yılında Arnavutköy’de bugünkü bulunduğu yerde başlayan ve hiç el değiştirmeden günümüze kadar gelebilen bir İstanbul klasiği haline gelmiş..

Dans etmek, göbek atmak, tabak kırmak, sirtaki yapmak istiyorsanız Neşemore'u kesinlikle tavsiye ederim..

Bunlarda ilginizi çekebilir: