Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 05.12.2017 17:10

MİT raporundaki magazinin önemi! Reza-Ebru Gündeş olayı!

18 Nisan 2013 tarihli MİT raporundan anladık ki, “Magazin Medyası” her şeyin gündeminde yer alıyor!

MİT’in "Gizli" ibareli raporunda, "Reza Sarraf’ın suç işlediğine dair tespitleri içeren” yazının bir bölümünde “magazin”in ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor!

Raporun sonuç bölümünde "Ebru Gündeş’le evli olduğu için magazin medyasının sürekli gündeminde olan Zarrab’ın bakanlarla ile ilişkisi ortaya çıkarsa, bu durumun hükümet aleyhine kullanılabileceği" vurgulanıyor.

Yani Reza Zarrab, Ebru Gündeş ile evli olmasa bu kadar gündemde olmayacaktı! Belki de bu gizli süreç uzun süre ortaya çıkmayacaktı!

• 22-23 Nisan Mart 2013’te zamanın Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte, Zarrab’ın özel uçağuyla yanlarında Ebru Gündeş ile Umre’ye gitmeleri..

• Ekonomi Bakanı Çağlayan’ın oğlunun 12.4.2013’te Ankara’da yapılan düğününde Reza Zarraf’ın eşi Ebru Gündeş’in sahne aldığı hususlarının tespit edilmesi..

Bunlar MİT raporunda yer alan hususlar..

Magazin medyasının gözbebeğindeki Ebru Gündeş ile birlikte öğrenilen ve konuşulan olaylar..

Magazinin gündemindeki ünlü bir sanatçıyla evli olmanın getirdiği sonuçlar..

MİT raporunda da geçtiği gibi “Ebru Gündeş ile evli olduğu için magazinin sürekli gündeminde” olan durumlar..

Buradan anladık ki, “magazin” sayesinde “Reza Zarrab olayı”nın süreci hızlanmış ve gündeme daha fazla gelerek, “Rüşvet Skandalı”nı hızlandırmıştır.

Yakın siyasi tarihimizin en büyük aşk skandalları arasına dönemin içişleri bakanı Hasan Fehmi Güneş ile sanatçı Aynur Aydan arasında yaşanan ilişki damgasını vurmuştu. Hasan Fehmi Güneş 1979 Ecevit Hükümeti'nin içişleri bakanı ve gözde bir politikacı; Aynur Aydan ise ünlü bir sinema oyuncusu ve şarkıcıydı. Gazeteciler, evli bakanı Aynur Aydan'ın evine girerken fotoğraflayınca büyük bir skandal patlak vermiş; Hasan Fehmi Güneş bakanlıktan istifa etmişti.

Ebru Gündeş-Reza Zarrab evliliği de, şimdiki siyasi tarihimizde MİT raporuna girerek, Türkiye için çok önemli bir olayın anahtarı oldu!

Magazinin sadece dedikodu olmadığını, aslında çok önemli bir gücü olduğunu gösterdi!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!