Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 15.03.2017 11:37

Dünyaya Türk imzası geliyor; Quickload

Miami'ye 600 dolarla geldi, şimdi 100 tırı var!

Ozan Baran.. İskenderunlu.. 41 yaşında..

Siz onu belki sosyete dergilerinden Süreyya Yalçın'ın evlendiği eşi olarak tanırsınız. Ama aslında o, Miami'de BOS transport şirketinin sahibi ve 3 yıldır Miami'nin ilk Türk liman Başkanı. Miami'de liman başkanı olmak, Türk bayrağını asmak gurur verici bir şey.


17 Yıl önce Miami'ye 600 dolar ile gelen Ozan Baran'ın şimdi şirketinde 100 tır kamyonu ve 170 Amerikalı çalışanı var.

18 yaşında Kıbrıs, İstanbul ve Mersin'de kamyonculuk yapan ama kendi deyimiyle bir banka müdürünün attığı kazık ile iflas eden bir iş adamı kendisi.


İflas ettikten sonra Miami'deki ablasının yanına 600 dolarla gelen Ozan Baran birçok iş de çalıştıktan sonra kazandığı ilk parayla bir adet tır aldı ve her şeye sıfırdan başladı.


Türkiye'de yediği kazığı ve iflası hiç unutmayıp yaşadığı olaylardan ders çıkaran ve daha çok hırslanan Ozan Baran, gecce-gündüz demeden çalışarak önce BOS Warehouse şirketini kurdu. Daha sonra Bos Transport, ardından BOS Cargo ve BOS Business Center derken işlerini iyice büyüttü.


"Şans meleğim" dediği eşi Süreyya Yalçın'la evliliği henüz birinci yılındayken şirketlerini BOS Group altında toplayan genç iş adamı Baran, Şimdi de en büyük projesi olan Quickload'u devreye soktu.


Uber'in kamyon ve transport versiyonu olan Quickload ile artık cep telefonlarından da şirketler büyük taşımacılık yapabilecek.

Bu işe çok inanan ve büyük önem veren Ozan Baran, Uber firmasının en iyi yöneticisini, Yahoo maili kuran yöneticiyi ve HBO'nun teknik müdürünü transfer etti.


Bu arada kendi teknolojik şirketini de kuran Ozan Baran, Quickload'u deneme amaçlı uygulamaya açtı. Şu anda tüm Amerika'da kullanıma geçecek olan Quickload, çok yakında Avrupa ve Türkiye'de de devreye girecek.

Birçok yatırımcı firma şimdiden Quicload’a ortak olmak için devreye girdi bile..


İsmi, 300 kamyon şöförü tarafından seçilen yeni firma, www.quickload.com internet sitesinden ve app uygulamasından inceleyebilirsiniz.

Çok yakında Quickload uygulamasıyla bir Türk firması dünyaya imza atacak.

YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Ozan Baran, Quickload

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz