Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 06.01.2006 12:10

CAHİDE ON5 ŞOVLARI!

İstanbul gecceleri tüm hızıyla sürüyor.. Yılbaşı "out" oldu bile.. Şimdi Bayram tatili "in"..

Bayram öncesi Papermoon'daki buluşma noktamızdan sonra nerden aklımıza estiyse Tepebaşı'ndaki Cahide On5'in yolunu tuttuk.

Belki de Reha Muhtar'ın yeni yazmaya başladığı "Hayatlar ve Mekanlar" köşesinde, "Ar'sız mekan Cahide On5" diye yazması bizi cezbetti!

Yazın Harbiye Açıkhava Tiyatrosu yanında Balkon On5 olarak hizmet veren mekan, kışı sezonunda Tepebaşı'ndaki Pera palas Oteli'nin tam karşısında açılıyor.

Gerçi Reha Muhtar yazısında "Ar'sız bir mekan" deyip, her ne kadar gazetecilik tabiri ile "geçirme" yapsa da yanımızda bulunan eğlence hayatının duayenlerinden Mehmet Tuna, şovu izledikten sonra "Kendimi Paris'te hissettim, helal olsun" dedi Cahide On5 için..

Gerçekten dünya eğlence şehirleriyle yarış halinde olan İstanbul'da Cahide On5 gibi bir mekanın olması standartları yükseltiyor. Mekan tıklım tıklım dolu. Misafirlerin çoğu yabancı.. Mönü inanılmaz güzel.. Atmosfer müthiş.. Her masa başka bir tarzda hazırlanmış.. Başlangıç olarak ortaya getirilen mezeler müthiş.. Ve sonra şov başlıyor..

Yine Reha Muhtar'ın yazısında bahsettiği gay ve travesetiler yaptıkları şovlarla inanılmaz bir performans sergiliyorlar.

Hepsi sıradan travesti veya gay değil, Metin, Cengizhan ve Ahsen, Ali Poyrazoğlu'ndan tiyatro eğitimi alıp birçok şov grubu altında ünlülerle sahne almışlar. Ardından uzun yıllar animatör olarak tatil köylerinde çalışmışlar.

Ahsen, Yıldız Kenter ve Haldun Dormen gibi hocaların eğitim görevliliği yaptığı İstanbul Üniversitesi'nde Devlet Konservatuarı'ndan mezun olmuş.. Leo ise Almanya'da tango, Latin ve modern dans eğitimi almış.

Yani hiçbiri Reha Muhtar'ın yazdığı gibi "Ar'sız gay'ler" değil.. Hepsi yürekten oynuyorlar, şarkı söyleyip, dans ediyorlar.. Cahide On5'e gelen yerli yabancı misafirlere inanılmaz gösteriler sunuyorlar.. Lize Minalli New York New York, Tango, Shirley Bassey Madley Show, Madonna Hang up, Love Boat, yırtık Rahibe, Yumak sumak, cher, Beonce, Beyaz Kelebekler, Moulen Rouge Show, Dana Diva Show..

İstanbul'da kendinizi bambaşka bir eğlencenin içinde buluyorsunuz, keyif alıyor, kendinizden geçiyorsunuz.. İstanbul'da bu tip mekanları açanları, doğru-dürüst işletenleri, gecce hayatına önem verenleri, müşteriyi adam yerine koyanları, kibar servis elemanlarını, sadece yemek satmak için uğraşmayıp üstüne bir de inanılmaz şov sergileyenleri tebrik ediyorsunuz..

Ben, Mehmet Tuna, Fatih Kral, Ali Ağaoğlu, Olcayto Ahmet Tuğsuz İzzet Çapa'yı tebrik ettik..

Ve başka bir gecce de Reha Muhtar'la yeniden Cahide On5'e gitmeye karar verdik.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz