Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 28.05.2018 15:50

Bodrum Yaz Raporu!

Her sene sezon açılmadan mutlaka bir Bodrum turu yapar, neler oluyor bakarım. Geçtiğimiz hafta sonu yine gittim, Bodrum’u teftiş ettim.


Gördüğüm ilk şey, uçaklarda yer yoktu! Daha sezon başlamadan Ramazan ayında böyleyse, Bayram’da ve sezonda uçakların ve yolcuların durumunu çok merak ediyorum doğrusu!

Bir de THY yaz tarifesini anlamadım? Saatler karışık ve Bodrum-İstanbul dönüş uçaklarının mantıklı saatlerini Sabiha Gökçen’e yönlendirmişler!

Bu tarife ile THY yaz sezonunda çok zorlanacak, yolcular da perişan olacak!

Bodrum’da yeme-içme ve eğlence durumuna geçersek, durum şu; Bol eğlenceli bir yaz sezonu bizi bekliyor! (İnşallah)


İşte size, 2018 Bodrum yaz mekan-eğlence raporu;

Zuma; Yalıkavak Marina’da ilk açan mekan. Dünyanın en iyi Zuma’sı, Yalıkavak Marina’daki Zuma’dır. (Gittim)

Fenix, 15 Mayıs’ta açmış. (Yağmurlu zamana geldi gidişim ama çok keyifliydi. (Gittim)

Casa Costa Beach&Hotel; Yeni ve geniş odaları, iskelede yeni lojaları, inanılmaz menüsü ve tabi ki muhteşem pidesiyle Casa Costa Beach&Hotel, Gündoğan’da sizi bekliyor. Huzur ve kalitesine garanti veririm. (Gittim)


Hazine; Canlı Müzik’te ilk açanlardan birisi; İlk defa gittim, çok hoş bir mekan. Harika bir mekan. Bengü Peker diye bir arkadaş vardı sahnede. Baştan çok hızlı girdi gecceye, çok güzeldi ama sonra tempo çok düştü! Bengü, repertuarı yenilemeli. (Gittim)People; Kuum Becah’in içinde 7 Haziran’da her gecce canlı müzikle başlayacak. Berkay, Deniz Seki, Cenk Eren, Mehmet Erdem gibi isimler çıkacak. Bence Türkbükü’nün kaderi değişebilir.

Sahne İstanbul; Türkbükü’nde bayramda açıyor. Yıllarca gecce hayatının dinamosu olan Sahne İstanbul, bu sezon bomba gibi sanatçılarla devam edecek.

5 Oda; Carbon oluyormuş. Ali Sayar devam edecekmiş ama geccede Carbon kulüp olarak devam edecek. Doğru hareket.

Galen; İskelesi çok güzel olmuş. Ferahlamış. Personel yenilenmiş. Galen, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele vermek için tüm hazırlıklarını tamamlamış. Onlar da haftanın 3 geccesi canlı müzik yapacaklar. (Gittim)

Müsadenizle; Mavi Suite’in içine Müsadenizle adında çok güzel bir meyhane yapılmış. 15 Haziran’da eller havaya, başlıyor.

Maça Kızı; İskele komple yenilenmiş, ileriye doğru genişlemiş ve yeni loja sistemi mükemmel olmuş. Maça Kızı bence dünyada ülkemizi temsil edebilecek ender mekanlardan birisidir. Tebrik ediyorum. (Gittim)


Angie; Yalıkavak Marina’daki Ulus 29 yerine, Bebek’te yeni açılan Angie geliyor. Dream çok doğru bir hareket yapmış. Tebrik ederim.

Moon Beach; Sessiz sedasız açılmış. Havuzlu ortamı ve kalitesiyle listedeki yerini aldı. Mutlaka gitmeliyiz.

Serafina; İstanbul’un başarılı İtalyan mekanı da Bodrum’a açıyor. Tilkicik Koyu’nda inanılmaz bir manzarada hizmet verecek.

Kai; Mandarin Otel'in doğa harikası beach’i maalesef her sene farklı markalarla devam etti ama iş yapamadı! Bu sezon, beachin adı Kai olmuş. Başında da Ayşem Saraçoğlu varmış. O zaman bundan sonra Kai Beach kalıcı olur. Hayırlı olsun.

Mimoza; Gümüşlük’teki bu popüler ama herkesin hesaplardan şikayetçi olduğu mekan, Türkbükü’ndeki Miami restoranı taklit edip yemek sonrası müzikli kulüp ortamı yaratmaya başlamış!

Sait; Bodrum’un tartışmasız en iyi balıkçısı. Sait’in kişiliği, balık çeşitleri ve lezzetleri tartışma götürmez bir gerçek. Yeter ki ne isteyeceğinizi ve nasıl isteyeceğinizi bilin. Mezelerle karnınızı doyurmayın. Sait’e benden selam söyleyin.. (Gittim)Sess; Türkbükü’nün en kalabalık, en güzel kulubü Sess'te 7 Haziran’da kapılarını açıyormuş. Türkbükü’nde bu sene eğlence tavan yapacak.

Flamm; Türkbükü’nün en huzurlu beachi olan Flamm, kapılarını açmış.. Gürültü değil de huzur arıyorsanız Flamm’ı tercih edin.

SON NOT; Bodrum’da Zubizu indirimi geçen mekanlarda dikkatimi çeken şey, Zubizu indirim oranlarını fena düşürmüş! Black’ler yüzde 15’ten 5’e, normaller Yüzde 10’dan 3’e düşmüş! Zubizu’nun da keyfi kaçmış!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz