Kenan Erçetingöz
Tüm yazıları KENAN ERÇETİNGÖZ kenanercetingoz@gecce.com 03.10.2016 13:20

Andy Garcia ve Erkan Petekkaya Miami’de buluşuyor!

Amerika’nın en popüler film ve eğlence yazarlarından biri olan Richard Stein’in kaleme aldığı “TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ TÜM ZORLUKLARA DİRENİYOR” başlıklı yazısı çok ilginç geldiği için sizinle paylaşmak istedim.

Ayrıca 28 Ekim’de Miami’de gerçekleştireceğimiz “Büyük Gecce”de, Andy Garcia’nın Erkan Petekkaya’ya bir teklifi olacakmış.

Netflix CEO’su Reed Hastings ve oyuncu Andy Garcia'nın da davet edildiği geccemizde, şu anda Miaimi’de özel bir drama filmi üzerine çalışan Andy Garcia, Erkan Petekkaya ile birlikte gelecek bölümleri tartışacakmış. gecce.miami’nin etkili haberleri ve aktiviteleri ses getirmeye başladı.


TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ TÜM ZORLUKLARA DİRENİYOR

Türk televizyon dizileri her zamankinden daha güçlü ve Endemol Shine sektörün yeni lideri.

Türkiye için gerçekten çok zor bir yıl oldu. Darbe girişimi, bombalar, Suriye savaşı ile alakalı tüm bu zorluklara rağmen Türk dizileri televizyonlarda boy göstermeye devam etti.

Tüm bu yaratıcılık 17 Ekim’de Cannes’daki Mipcom fuarında gösterilecek. Mesela İsveç menşeili dağıtımcı firma Eccho Rights, Ezel, Fatmagül, Aşkı Memnu, Karadayı, Son gibi büyük projelerin arkasındaki isim olan Ay Yapım ile çok büyük bir anlaşmaya imza attı.

En yüksek profilli dizilerden birisi olan ve Süper Star Erkan Petekkaya’nın başrol oynadığı Paramparça dizisi SVT adlı bir İsveç kanalına satıldı. Bu SVT’ye satılan Son adlı diziden sonraki ikinci dizi oluyor.

Erkan Petekkaya onur konuğu olarak 28 Ekim 2016’da Sinan Akçıl, Ece Seçkin, Ozan Doğulu ve Arto’nun katılımı ile gerçekleşecek Miami’deki büyük Cumhuriyet Coşkusu Balosu'na davetli. Organizasyon Miami’de ikamet eden Sami Kohen, işadamı Hakan Sayın ve Türk Medya eğlence sektörü imparatoru GECCE medya grubunun CEO’su Kenan Erçetingöz tarafından düzenleniyor. Stephane Dupoux tarafından dizayn edilen Miami River Prominent Eatery RYC River Yacht Club’da gerçekleşecek bu gecceye Erkan Petekkaya ile birlikte Netflix CEO’su Reed Hastings ve oyuncu Andy Garcia da davet edildi. Şu anda Miaimi’de özel bir drama filmi üzerine çalışan Andy Garcia, Erkan Petekkaya ile birlikte gelecek bölümleri tartışıyor olacak.

Önümüzdeki haftalarda ilgi daha çok Türk dizilerinin ihracatı üzerine olacak fakat bu arada bir de Netflix’in SVoD platformunun Turkiye’de kurduüu yeni hizmet de ilgi çekecek.

Bu pazarın ciddiyetini vurgulayan Netflix aynı zamanda Vodafone ile de bir anlaşma imzaladı ve Türk televizyon üreticisi Vestel ile de işbirliği içerisinde.

Netflix’in CEO’su Reed Hastings Türk insanının hikaye anlatım yeteneğini vurguluyor ve bu yeteneğin dizilere yansıdığından bahsediyor. Ve Netflix’in amacının bu endüstrinin en sesli temsilcisi olmayı hedeflediğini söylüyor.

Türkiye’de yerel bir Netflix hizmeti sunmaktan dolayı mutlu olacaklarını belirtiyor.

Nasıl bir yerel hizmet vereceği ile ilgili olarak yorum yapmak her ne kadar erken olsa da Türk drama yaratıcıları için çok ciddi bir gelir kaynağı olacağı aşikar. Netflix’de oynayacak olan diziler; Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Ertuğrul, Filinta ve Paramparça.

Richard Stein
https://www.prlog.org/12591287-turkish-tv-drama-shows-strong-resilience.html
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz