Ramazan'ı gerçek anlamda yaşayalım!

Tüm Müslüman alemine bereketli Ramazanlar dileyerek başlamak istiyorum sözlerime. Bayramlar gibi şen yaşarım ben Ramazan’ı, çocuklar gibi sevinirim. Şükretmenin güzelliğini daha iyi anlarım, insanlığı daha şeffaf görürüm. Çünkü Ramazan bir nevi insanın kendisiyle ve nefsiyle mücadelesi, kendisini daha büyük bir güce teslimiyetidir.

HayattanKendini Yaradan’ın ellerine tüm benliğinle teslim ettiğin, tam anlamıyla bedenin ve ruhun arındığı bir zamandır. Şükreden ve inanan her kul Ramazan'ı gerçek anlamda yaşar ve yaşatır. Çünkü bu günlerde bencilliği unuturuz, günahlar affedilmeyi bekler, dualar başka bir anlam kazanır, ezan sesleri huşu içinde dinlenir, Allah rızası için verilen iftar yemekleri ne büyük sevaptır. İnsanız, zayıfız yüce Rabbimin karşısında bu zayıflığımızı ancak yapacağımız hayırlarla güçlendirebiliriz.

Onun karşısındaki yetersizliğimizi inancımızın güzelliğini hissedebilmek için ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz. Oruç tutamayanlar da kefaretlerini yapabilecekleri hayırlarla, zekatlarla ödeyebilirler. Yüce Rabbim hepimizin içindekileri görüyor, biliyor Allah’ın adaletini de ancak doğru hayırlı imanlı, inanan bir insan olursak görürüz. 'Yaratılanı sevmeliyiz Yaradan’dan ötürü! felsefesini benimseyerek yaşayalım bu hayatı ve Ramazan'ı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: