Milletvekili aday adayları...

Milletvekili nedir? Milletvekili milletin seçtiği, kendisini seçen halkı için uğraş veren, milletin adına milleti koruyan, bilgili, eğitimli, tok, ahlaklı, dürüst, namuslu bürokrasi dilini iyi bilen, siyaset biliminden anlayan, onurlu bir hayat yaşayan, aileye özenli, egosunu ve hırsını, kontrol edebilen, bilime sanata saygı duyan ve inanan kendini insanlık ve iyilik için mücadeleye adayan, makamının kendisine tanıyacağı hakları değilde kendisini seçen vatandaşın haklarını korumak için kullanan menfaatlerine değilde toplum yararına öncelik veren adaletli vicdanlı hak hukuk sahibi kişi olmalı!

Hayattan

Bu tanım benim düşüncem değil tüm dünyada geçerli politik sistemlerin gerektirdiği, siyaset gömleğini giymiş insanlarda olması gereken özelliklerdir. Mecliste koca koca adamların sille tokat birbirlerine girmeleri gözlerimizin önünde şimdi şöyle bakıyorum da aday adayı olan kişi ve kişilere, şaşkınlık içindeyim!! Resmen akıl tutulması yaşıyorum. Bazıları bu özelliklerin yarısına bile sahip değilken, dürüstlüklerinden şüphe edilirken, örf ve ananelerimize ve aile düzenimize ters bir hayat yaşarken, bizleri temsil etmek için öne çıkmaları kesinlikle kabul edilemez. Milletvekili adayı olabilmek için gereken ön şartlardan ziyade bir denetimden geçmeleri gerekli olmalı! Gelişen Büyük Türkiye'mizde bu millete, bu ülkeye yakışan isimler seçilmeli!! Sevgiyle....
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: