Sevim Emre
Tüm yazıları HAYATTAN Sevim Emre sevimemre@gecce.com
08.03.2017 10:00

8 Mart’ın benim için çok anlamı yok!

Sen 8 Mart’ta kadınlar gününü kutla, çiçekler götür ama 9 Mart’ta kadını döv, tartakla, tecavüz et, boşanmak istiyor diye öldür! Yaşama Hakkı tanıma!

Dikkat edin, dünyada genelde mağdurların günleri olur, onlar anılır. Neden erkekler günü diye bir gün yok? Çünkü mağdur olan hep kadındır. Tüm yük onlardadır. Evlenir, işe gider, ama ev işi yapması da beklenir, çocuk yapar, yine işe gider, ama hem eşlik hem annelik hem temizlik yapması beklenir ondan. Gıkını bile çıkartamaz çünkü çıkarsa görür dünyanın kaç bucak olduğunu… Gecce dışarıda özgürce yürüyemez, minibüse otobüse bile binemez, binmeye kalksa gördük başına neler gelebileceğini… Münevver, Özgecan gibi daha bir çok acı gerçekler var!

Kocası bir yandan, etrafı bir yandan, patronu bir yandan taciz eder durur, sesini çıkartamaz, çıkartsa hafif kadın olur. Tecavüz edilir, ‘makyaj yapmış mini etek giymiş hak etmiş’ derler. Tecavüzcüsüyle evlendirilmezse adam ya birkaç ay sonra çıkar ya da serbest bırakılır. Ya da rızası vardı derler. Kadının ana olduğunu kadının merhamet olduğunu kadının şefkat olduğunu kadının sabır olduğunu düşünemezler

8 Mart’mış! Ne oldu, kadınları hatırladık bu gün, e sonra? Namus cinayetleri, çocuk gelinler, dayaklar, tacizler, tecavüzler, kıskançlık terörleri bitecek mi? Hayır.

E, banane o zaman 8 Mart’tan…

Benim için kadınlar günü, kadına şiddettin, tacizin, cinsiyet ayrımcılığının bittiği gündür.
O zaman kutlarım!

Sevgi'yle Sevim Emre...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sevim Emre

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz