YAZI ARŞİVİ / Haftanın öne çıkanları

Hunililer’de Merve Polat’ı izleyin!

Karikatürist Yiğit Özgür’ün sevimli delileri “Hunililer”, Ezel Akay yönetmenliğinde bu hafta sonu ilk kez tiyatro sahnesine çıktı.

16.01.2019 15:49

Başlasın Halkın Yıldızları!

Yaz aylarının vazgeçilmez sanat olayı Harbiye Açıkhava'da gerçekleşen yaz konserleri İstanbul halkının yıllardır özlemle beklediği geccelerdir, mevsimin gelişi bu konserlerle belli olur, halkın çoğu burada sosyalleşir, sanatçılar içinde prestijdir burada sahne almak, tabii ki kış aylarında konser mekanları kısıtlı olduğu için daha küçük kapsamlı mekanlarda genelde haftasonları yapılır halk konserleri.

08.01.2019 17:03

"Godot’u Beklerken’i Beklerken" güzel bir oyun!

Tiyatro iyidir, tiyatro iyileştirir derler ya gerçekten doğru insanın ufkunu açan, hayattan bir nebzede olsa uzaklara götüren, hem eğlendiren hem düşündüren aslında bilgilendiren bir sanat dalı tiyatro.

28.12.2018 18:23

Lahey’de dopdolu üç gün!

Hiç aklıma gelmezdi 1980 yılında Ajda Pekkan’ın Petrol şarkısıyla Türkiye’yi Eurovision da temsil ettiği Hollanda’nın Lahey şehrine gitmek.

18.12.2018 18:59

Hakan Ateş: İnsanlar filmi hatırlamasalar bile topluma mal olmuş film müziklerini unutmuyorlar!

Filmler ve şarkılar her ikisi de hayatımızın belli noktalarında var olanlar, müzik ile sinemayı birleştiren Sinema Senfoni Orkestrası yıllardır bizleri film müzikleri ile buluşturuyor. 7 Aralık geccesi İşsanat da Şef Zdravko Lazarov idaresinde Emre Altuğ’un "Unutulmayanlar" konseri ile Sinema Senfoni Orkestrası yeniden sahnede, 13 Aralık geccesi de Sabancı Üniversitesi Yeni Yıl konserinde sahneye çıkacak orkestra solist Deniz Çevik ile Türk Film Müzikleri ve Müzikallerden oluşan bir seçki sahnede olacaklar.

05.12.2018 16:25

Eser Noyan ile köşkte çay saati!

Muhteşem bir Pazar günü yaşadım geçenlerde hayatın koşturması kaos’un dan iki saatliğine de olsa sıyrılıp Beylerbeyi ile Çengelköy sınırında bulunan bir mekanda yaklaşık 20 yıldır sahnelerden uzak olan Eser Noyan’ı dinledim.

26.11.2018 17:28

Yasemin Şefik: Flört, aşk, evlilik…

Hafta içi her sabah radyoda Yasemin Şefik, samimi içten muhabbeti, seçkin konuları, konukları, popüler şarkıları ile yıllardır bizim ile kah güldürüyor, kah düşündürüyor. Programı "Hitnoz"u dinlerken bir bakıyorsun gün yarılanmış Yasemin'le, şimdilerde "Ne Münasebet" stand up şovu ile sahnede. Hafta içi Balıkesir sahnesi öncesi, yayın yaptığı Best FM'de program sonrası buluştuk, kahvelerimizi yudumlarken ben sordum, o cevapladı

16.11.2018 15:05

Sinema uzakları yakın eder!

8. Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya’da var olan hızıyla devam ediyor. 15 Kasım Perşembe akşamı Ödül Töreni ile kapanışı yapılacak festival için hafta sonu kayısı diyarı da denilen güler yüzlü insanların bulunduğu Malatya’daydım. İki gün boyunca dolu dolu seanslarda film izleme imkanı buldum.

13.11.2018 17:53

Deliler, 23 Kasım'da vizyonda!

23 Kasım tarihinde vizyona girecek olan 'Deliler Fatih’in Fermanı’nın yönetmenliğini Osman Kaya yapmış. Merakla beklenen aksiyon filminin başrollerini Erkan Petekkaya, Yetkin Dikinciler, Cem Uçan, İsmail Filiz, Hakan Yufkacıgil ve Nur Fettahoğlu paylaşıyor. Gerçekleşen basın toplantısında filmin başrol oyuncuları basın mensuplarına film hakkında düşüncelerini ifade ettiler.

07.11.2018 16:13

Buray’dan yeni albüm; "Kehanet"

İlk çıkardığı albümü "1 Şişe Aşk" ve geçen albümü "Sahiden" ile müzik listelerinin en üst sıralarında yer edinen, özellikle radyoların en sevilen sanatçıları arasında olan, konserlerinde kendi şarkıları yanında popüler şarkıları da muhteşem bir sahne performansıyla yorumlayan Buray son yılların en büyük çıkış yapan sanatçıları arasında.

31.10.2018 18:12

Frankfurt’ta 'Altın Elma' Hazar Ergüçlü’nün oldu!

Birkaç yıl evvel izlediğim Dervis Zaim filmi "Gölgeler ve Suretler! filmiyle dikkatimi çeken rol aldığı dizilere oyunculuğu yanında sesiyle de ekrana enerji katan Hazar Ergüçlü, 18. Frankfurt Türk Filmleri Festivalinde "Kar" filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne layık görülerek Altın Elma’yı kaptı.

23.10.2018 16:32

Yonca bizi 90’lara götür daha da geri getirme!

Hatırlıyorum da ilk duyduğum şarkısı "Abone" çıktığı zaman yer yerinden oynamıştı. Türk Pop müziğinin yeniliklere açıldığı ilk yıllar olan 1990'ların başıydı. Eminönü-Kadıköy vapurunu beklerken iskeledeki kasetçinin aynı şarkıyı defalarca peşi sıra çalmasıyla ben de şarkının ritminden iskele önünde birkaç vapur beklemiştim. "Aboneyim Abone, Biletleri Cebimde, Ballı Lokma tatlısı aman haydi hayırlısı" halen aklımda Aysel Gürel’in o güzel sözleri... Ve Yonca Evcimik hayatımıza bu güzel şarkı ile girdi.

12.10.2018 18:00